Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is lenézik a...

Szerintetek is lenézik a Budai oldalon élők a Pesti oldalon élőket illetve a vidékieket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 18:00
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
15.33-as köszi az őszinte választ. Te mit tartasz különbségnek Buda-Pest között? Leírnád?
2011. jan. 4. 15:49
 12/14 anonim ***** válasza:
54%
Én laktam Budán(22.kerületben) és "vidéken" is(21km-re Bp-től) és úgy tapasztalom, hogy mifelénk a vidékiek nézik le a budapestieket. És van/volt egy pár messzebbi ismerősöm(Hajdú-Bihar megyeiek pl) és ők meg Budapestet ócsárolták folyamatosan. Szerintem ez gusztustalan. Miért kéne lenézni ezért bárkit is? Budán is vannak paraszt emberek, Pesten is, vidéken is...a bunkósági szint nem lakhelyfüggő.
2011. jan. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
71%

"de nekem személyes tapasztalatom van,hogy igenis a budai kerületek(2,3,11,12kerület)lakói egy része kicsit különbnek tartja az Ő lakóhelyét a Pesti kerületeknél. És elfogultság nélkül mondom,hogy a Budai kerületek levegője jobb minőségű,több zöld területe,parkja van"


és ebben mi a lenézés? Attól, mert jobban szeret Budán lakni, ebből hol következik szerinted, hogy lenézi a Pesten lakókat?

A maga részéről amúgy teljesen igaza van abban, amiket te is felsoroltál, jobb levegő, több zöld, ne vessük már a szemére, hogy ezt értékeli és élvezi is.

Pesten meg több a kávézó, a kis beülős hely, nyüzsisebb. Két egészen más életstílust tud nyújtani a budai és a pesti oldal.



Ez a vidéket lenézős meg a másik baromság, amivel a sok frusztrált vidéki ember próbálja megmagyarázni, hogy miért is hülye pestizik egyfolytában. Én ezzel inkább csak fordítva találkoztam, hogy Bp a fertő, hogy ott mindenki drogos hippi, meg különben hülye sznobok, akik lenézik a vidékieket...

2011. jan. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem sok budai igenis lenézi a pestieket, legalábbis a pesti városrészeket.

Szóval aki budai, annak a 99%-a szeret is ott lakni.

Pesti lakosságát két részre lehet osztani: van egy kisebb rész, aki legszívesebben Budán élne (de nem teheti meg), ám a nagyobb rész szerintem szereti Pestet.

Én is az utóbbi kategóriába tartozom, semmi pénzért nem mennék Budára, nekem túl unalmas lenne, és a közlekedés is rossz Pesthez képest (elég csak arra gondolni, hogy mindössze 3 metróállomás van egész Budán).

2012. jún. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!