Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen idegen nyelven beszélsz...

Milyen idegen nyelven beszélsz? Mióta tanulod, és milyen szinten állsz most?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Angol, középfok. Már általánosban is tanultam, de 4 éve van vizsgám.
2011. jan. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Német-felsőfok. Angolul tanultam még, de az annyira nem megy.
2011. jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Angol:

Szerintem felsőfok. Gimiben kezdtem el tanulni emelt szinten, és azóta is folyamatosan gyakorlom, egyetemen direkt angolul vettem fel pár tárgyat, a filmeket, sorozatokat angolul nézem, a könyveket szintén angolul olvasom (ami nem magyar szerzőtől származik). Gyakorlásként, és mert tetszik a nyelv.


Német:

Ööö...általános iskolában kezdtem, és érettségiig tanultam. Mára nagyon sokat felejtettem, amit nagyon sajnálok, régen középfokon voltam, hát ma már... nem vagyok belőle jó.


Olasz:

Pár hónapja kezdtem tanulni, még alapfokon sem vagyok. :)

2011. jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Angol felsőfok, francia valahol az alap és a közép között :)
2011. jan. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Angol, francia, mindkettő felső.
2011. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Német:

6 éves korom óta. Felsőfokú nyelvvizsgám és felsőfokú szakmai (idegenforgalom) nyelvvizsgám van belőle. Naponta használom, és imádom.


Angol:

Magánúton 9 évesen kezdtem el (az általánosban a németet vittem tovább). Azóta van felsőfokú és szintén felsőfokú idegenforgalmi szakmaim is belőle. Ezt is naponta használom, kicsivel többet, mint a németet, és ezt is imádom.


A spanyolt tavaly ősszel kezdtük el egy barátnőmmel egy tanfolyamon, az oroszt most fogom elkezdeni februárban egy másik tanfolyamon, cél mindkettőből a minimum középfokú nyelvvizsga.

Imádom a nyelveket, jó nyelvérzékem is van.


21/N

2011. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Német, oviban kezdtük ismerkedés szinten, áltsuliban végig, használhatatlan tanárokkal 6.-ig, középsuliban négy évig, ott nem jutott idő felzárkóztatni, érettségi meglett valahogy, utána nyáron egyedül leültem megtanulni, összehoztam valahogy a középfokú nyelvvizsgát, ez volt egy éve, azóta felejtem a nyelvet.

Angolt tanultunk két évig középsuliban, szintfenntartásként angolul filmezek, erős alapfok.

2011. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Német. 11 éve. elég jól, társalogni már tudok.

17L

2011. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Angolul nagyon régóta tanulok, 8 éve van középfokúm, de lehet, hogy a felsőfokút is le tudnám tenni, ha a nyelvtanra kicsit ráfeküdnék, csak nem érzem értelmét.


Németül gimiben tanultam 3 évet, de alapfokig nem jutottam el, kb sört rendelni tudok, meg gyümölcsleveket. Katasztrófálisan megy, na... Mondjuk hálistenek az osztrákok és a németek is beszélnek angolul, ezért nincs rá szükségem.


Franciául mis tanultam kb 1 évig, elég jól haladtam, de aztán abbamaradt és sztem azóta a nagy részét elfelejtettem, de egyszer mindenképpen megtanulok :) De pillanatnyilag nem vagyok túrista szinten se... (de hálistennek a franciák is beszélnek angolul, és én egyáltalán nem tapasztaltam, hogy ne lennének hajlandóak)

2011. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Angol: felsőfokú nyelvvizsgára készülök, írásbelim 90% lett, szóbelin kétszer is meghúztak 1 pont híján, pedig mindent tudtam, valamint érdekesen sok ismerősömnek lett ugyanaz a százaléka. Gyanúsak? Áááá, nem.


Japán: nemrég kezdtem, alapfok. Nem túl bonyolult szövegeket megértek, kifejezni magam még nem nagyon tudom, kb. 300 kanjit ismerek és egy csomó szót. Nyelvtanra kell gyúrnom.

2011. jan. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!