Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány nyelvet beszélsz? Milyen...

Hány nyelvet beszélsz? Milyen érzés, hogy tudsz beszélni idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy aki tud a magyaron kívül pl angolul anyanyelvi szinten beszélni,hogyan tanult meg,és milyen az amikor pl tolmácsol...Sajnos nem beszélek a magyaron kívül semmit,viszont megértem az angolt,de nem tudok rá válaszolni.Szeretem a nyelvet,de sajnos nincs időm tanulni :((( Jó lenne kiutazni 1-2 évre,ahol csak angolul beszélnek,akkor tuti megtanulnék én is,amit nagyon szeretnék...
2009. aug. 1. 21:36
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
76%
1 nyelvet beszélek (magyar) és 1-et tanulgatok (angol). Semmi érzésem sincs evvel kapcsolatban...
2009. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
87%
Angolul beszélek társalgási szintnél kicsit jobban. Itthon nincs rá szükségem, a munkahelyemen sem kérték, de amikor külföldre megyünk, akkor jó. Valahogy magabiztosabb vagyok.
2009. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
87%

Jól beszélek németül és angolul is, kell a munkámhoz, nemzetközi cég. Jó érzés megérteni és kommunikálni, de tolmácsolni nem szeretek, nem tudom miért... :(


Szülők tanítottak pici korunk óta mindkét nyelvre, és az iskolában már nem volt gond egyik nyelvvel sem.

2009. aug. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
62%

de ez is csak magyaroknál lehet kérdés, amikor manapság az angol felső ismerete mondjuk alap, és akkor ez után kérdezik csak meg, beszélsz-e nyelvet, és mégis azt tapasztalom, h sokan olyan csodának tartják ha nyelvet tanulnak ...

Aztán menj kicsit nyugatabbra és mondjuk egy dán 12 éves meg nagyjából észre se veszi hogy az anyanyelvén vagy angolul szólal-e meg mert annyira természetes neki.

Miért van ez?? Valaki tudja?

2009. aug. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
77%
Angol, francia, lovári, pici spanyol és pici olasz. Angolból fordítottam már társaságban is és előadást is, nagyon élveztem.
2009. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
85%

Hát igen, mert neki ugyanúgy alaptantárgy (már generációk óta) az angol, mint nálunk a töri, vagy a matek.

Én inkább azon tudok kiakadni, hogy sokan még a magyart se beszélik tisztességesen, de angolt tanulnak...

2009. aug. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
74%

Nem hiszem h ez az oka, a magyar mintha egyszerűen fogyatékos lenne komolyan, hát van olyan diákom, aki elsős kora óta, azaz 12 éve tanulja az angolt, és azt képzeld el, fogalma nincs mi az hogy létige, és nagyjából egy mondatot nem tud össze tenni ....


Szted ez akkor mi? És nem egyedüli eset, ez a szomorú! Én már kiakadni s etudok lassan, de ez tipikus magyar jelenség.

2009. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
76%
Rendszerváltásig kevesen tanultak nyelvet, a kötelező oroszt sem, nemhogy azon kívül. Így annak a generációnak nyelvérzéke sem nagyon van és érdeklődése sem a nyelvre. És talán a gyerekeikben is benne van, hogy nem láttak motivációt a szüleiktől a nyelvtanulásra.
2009. aug. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
88%
Angolul és olaszul beszélek, nem anyanyelvi szinten, de felsőfokon. Sokszor volt már alkalmam "tolmácskodni". Nem hivatásszerűen, csak úgy hozta az élet. Elnézést hogy idegen szóval írom le az érzést, nekem olyan flow érzésem van közben. A fordítandó szöveg "átfolyik" az agyamon, utána nem emlékszem, pontosan miről beszéltem (a témára, főbb dolgokra igen, de adatokra, nevekre, részletekre nem). Volt olyan, hogy egy-egy múzeumi tolmácsolás után kértem a férjemet, mondja el miről volt szó pontosan, mert bár mindent átadtam neki, az agyamon csak átfolyt a szöveg. Az anyanyelvi környezet valóban csodát tesz, pláne ha már jó kis passzív tudással rendelkezel. Csak bátorítani tudlak, próbálj meg kiutazni. Ha nincs rá lehetőséged, anyanyelvi tanárt keress, én alapvetően így tanultam meg mindkét nyelvet. Sok sikert!
2009. aug. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
85%
Magyaron kívül oroszul beszélek. Szovjetunióba jártam egyetemre így nem volt nehéz, engem érdekelt is a nyelv már általános iskolás koromban is.
2009. aug. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!