Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van értelme ennek így ha?

Van értelme ennek így ha?

Figyelt kérdés

Az az ideál amit szeretnék énképnek nem egyezik sem a külsőmmel, sem a saját személyiségemmel. Ahhoz ami lenni szeretnék nincs tehetségem, ami van azt is csak megjátszom (vagy legalábbis úgy érzem). Két éven keresztül

színlelt önbizalommal éltem, a tudatalattim sikeresen kerülte az olyan szituációkat, amikor ez felszínre

törhet. Ezelőtt 2 hete még mindig ebben a tudatállapotban éltem, amit "megjátszok" de az utóbbi időben, pár új ismerős rávilágított egy-két dologra, amit tagadtam, de valahogy belül úgy érzem igaz. Olyan szakra járok ami nem is érdekel, és át sem mernék iratkozni egy másikra és mindig azzal nyugtatom magam, hogy "csak leérettségizek itt" de igazából fogalmam sincs, utána mi lenne, mert a szaknak köze sincs ahhoz a dologhoz ami érdekelne.

Minden "barátom" ellöktem magamtól 3 éve, amikor kezdődött ez az egész és a sportot is abbahagytam(aminek azért pozitív hatása lett volna a jegyeimre, az agyműködés miatt), azóta 2-es,3-asokkal

viszem végig az osztályokat, egy előrehozott érettségit is jó alaposan elszúrtam, persze erre is megvan a kifogás

"túl sok mindennel foglalkozom", külső hatások, időhiány stb, de hazugság... hazajövök és bedőlök a gép elé vagy filozofálgatok egymagamban, aminek semmi haszna sincs. A határozottságot is csak addig tudtam színlelni, amíg (ki tudja honnan?) pozitív "energiát" kaptam. Egyébként ha kitanulnám azt ami érdekel, akkor sem tudnék kibontakozni a saját elképzeléseim szerint az ország korlátai miatt... és ezzel a személyiséggel egyébként is önjelölt lennék.

A magánügyi problémák közrejátszása miatt(ami szintén a saját személyiségem sajátossága) megszakítottuk a lánnyal a kapcsolatot, akit úgy érzem szerettem, elhagyott minden erőm, nincs motivációm semmi, minden nap fáj a fejem, már azért is szégyellem magam, hogy ezt ide leírtam, annyira szánalmas... Nem látom értelmét ennek az egésznek, NEM LOGIKUS.


17/F


2011. jan. 5. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ennek semmi értelme.
2011. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tudom
2011. jan. 5. 12:40
 3/8 anonim ***** válasza:
mindenkinél előjön ez a depihullám, egy darabig küzdesz ellene, de idővel elmúlik és belenyugszol az egészbe
2011. jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd, a külsődön sokat nem tudsz változtatni, de apróbb változások is lehetnek hatásosak.


Jól értem, hogy az a legnagyobb bajod, hogy nem úgy élsz, nem afelé haladsz, nem olyan vagy, amilyen lenni szeretnél?

Mert akkor erre csak egy megoldás van: változtatsz. Ne legyél nyuszi, hagyd abba a színlelést, és viselkedj úgy, ahogy valóban érzed magad, tedd azt, amit valóban akarsz.


Írd fel egy papírra, mit akarsz elérni, és ennek mik a lépései szépen sorrendben. És tedd meg az első lépést.

Nem a személyiséged a baj, hanem a hozzáállásod. Ha ezen sápítozol, attól semmi nem változik meg, rajtad senki más nem segíthet, csak te magad. Férfi vagy, ember, állj a sarkadra. :)

2011. jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon úgy tűnik, hogy átrágtad magad egy halom pszichológiai könyvön, de azon kívül, hogy kicsit érdekesebb fogalmakkal tudod elemezni és sajnálni magad, nem sok értelme volt.

Tényleg nem logikus az egész. Szedd össze magad, fejezd be, amit most csinálsz, legalább hozz össze egy érettségit, aztán felsőoktatásban csak találsz valamit, ami érdekel. Csak leérettségizek itt helyett legyen a cél mondjuk összehozok egy olyan jó érettségit, hogy akárhová felvegyenek, akár pszicho szakra is, ezért mondjuk meg kéne dolgoznod, és nem szenvedésre fordítanád az energiád.

2011. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

13:48


Igazából már a hangomnál leragadok, eléggé unalmasnak találom és mikor észreveszem, hogy már magam számára is unalmas lenne ha kívülálló lennék, próbálom változtatni, amiből az következik, hogy elhalkulok, köszörülgetem a torkom stb, amiből jön, hogy határozatlannak éreznek azok akikhez beszélek és ezek az ok-okozatok szépen átfutnak az agyamon, másodpercek alatt és önmagamat gátlom.

Olyan április-május körül nem volt ez, nyár után kezdődött.

A pszichológiai könyvekben igazad volt, de a célkitűzés..mondjuk úgy, hogy rengetegszer próbáltam már, de motivációhiány miatt többszörösen feladtam.

2011. jan. 6. 01:50
 7/8 anonim ***** válasza:

13.48-as újra. Erre nem lehet mit mondani. A szcientológiai egyház tárt karokkal fogad mint minden elveszett céltalan tinit, boldogan kimossák az agyad.

Ha valamit akarsz, azért tenned kell.

2011. jan. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

tudom ez milyen érzés, én fiatalabb vagyok mint te, de szerintem te is azt érzed hogy semmiben sem vagy jó, mindenben szinte jobb mindenki nálad, én is miníg kifogásokat keresek, pl.: ha valami harcművészetet tanultam volna akkor azzal önbizalmam is nőne és akkor tök menőlennék, (de pl. gépesjátékban ugyanolyan szar lennék, és ami az agyra épül abban is) és sokszor ammikor megyek az utcá rájövök arra hogyha olyanabb lennék amit pont hiányolok magamból akkor is ugyanúgy ez lennék aki vagyok

de a harcművészetet azért ajálhatom mert önbizalmad azért valamivel nőhet

2011. jan. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!