Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor és mi alapján döntöttéte...

Mikor és mi alapján döntöttétek el hogy mit szeretnétek dolgozni? Sikerült megvalósítani? Ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
Olyanok is válaszolhatnak akik még csak tanulnak. :)
2011. jan. 5. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Bármit, csak bírjam fizikailag és megoldható legyen a bejárás!

Már régen eldöntöttem az alapján, hogy a környéken nem nagyon van munkalehetőség.

Még nem sikerült megvalósítanom.

2011. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

2-3 éve eldöntöttem, 15 évesen nem igen találtam semmit. Mostanában fogok ki néhány jó melót, de az se tart sokáig...úgyh járok ide-oda ahova felvesznek. És azért akarok dolgozni hogy ne anyáméktól kelljen kérnem mikor így is alig jövünk ki. Valahogy nem lenne képem kéregetni..

17/l

2011. jan. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az ilyen alkalmi melókat értem, hogy legyen az embernek némi pénze, olyanból én is elvállalnék majdnem bármit. De inkább arra vagyok kíváncsi amit suli után egész életedben dolgoznál. Szóval amolyan cél, hogy na te mittudomén tengerbiológus akarsz lenni. :D
2011. jan. 5. 22:46
 4/10 anonim válasza:

18/L


Most fogok érettségizni, de még most is vacilálok hogy hova menjek továbbtanulni. OKJ-s képzésre megyek ahol nem csak egy dolgot szeretnék tanulni.. Kiírtam pár lehetőséget, de még most sem döntöttem el véglegesen hogy melyiket tanuljam először.


Van három nyelvvizsgám, angol, német, francia. Mindenki azzal nyaggat húzzak el külföldre és vissza se nézzek..

Ott még a wc pucolásért is megfizetnek rendesen.


Szóval még mindig nem döntöttem el, abban vagyok biztos hogy több képesítést is szerzek aztán valamelyik csak bejön.

2011. jan. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Állatorvosira szerettem volna amúgy menni ...
2011. jan. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Engem kiskoromtól a földrajz érdekelt meg a természettudományok úgy általában, 16 éves koromtól azokra álltam rá elég erősen, habár még úgy konkrét cél nem volt előttem, de tudtam, hogy ebben az irányban akarok haladni. Aztán geológiára, az egyetemen próbáltam minél jobban belefolyni a dolgokba, pár tanárral is jó viszonyban voltam. És nem azért, mert különösebben ambiciózus vagy seggnyaló típus vagyok, egyszerűen annyira érdekeltek a dolgok :)

Most geológus vagyok, főleg környezetvédelmi dolgokkal foglalkozok, szeretem a munkám :)


Én azt mondom, hogy az a lényeg, hogy az ember minél hamarabb eldöntse, hogy mit akar csinálni. Sokan vannak, akik még 30 éves korukban sem tudják, mi érdekli őket, ez elég nagy baj... és ha aztán csinálsz valamit, azt 100% erőbedobással. De a 100%ot azért ne lépd túl, mert az élet más területei is fontosak, azoknak is kell idő (barátok, párkapcsolatok, pihenés, stb.), és bele lehet kattanni, ha valakinél mániává válik.

Szóval céltudatosság szerintem ennyi a titok :)

2011. jan. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ez egy érdekes kérdés, mert nem tudom, mikor döntöttem el, hogy szociális munkás leszek. Igazából már régóta az akartam lenni, de elég későn határoztam el, hogy tényleg meg is valósítom ezt. Meglehet, hogy már eleve erre a pályára születtem :) Egyszerűen nagyon szeretek segíteni. És mióta megtudtam, hogy van olyan hivatás, ami erről szól, azóta ezt akarom csinálni. Most még egyetemre járok, de sokszor végzek önkéntes munkát. Ha majd a diplomámmal a kezemben a fizetett állásom is ehhez hasonló lesz, akkor azt hiszem, nem is fogom munkának érezni, annyira jó :)
2011. jan. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az alapján, hogy miből lehet megélni.

Hiába szeretek rajzolni, imádom az irodalmat és a történelmet, ezekkel nem sok esélyem lett volna egy jó állásra a későbbiekben.

Úgyhogy maradt végül a közgazdaságtan. Nagyon úgy néz ki, hogy könyvelő leszek. (Főiskolán nemsokára végzek, aztán elmegyek egy mérlegképes könyvelői tanfolyamra.)

2011. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én zenét tanultam. Sajnos a Zeneakadémiára nem tudtam elmenni, de egy ötéves képzést megcsináltam. Most egyetemen könyvtárosnak tanulok, mellette dolgozom, hogy saját hangszerem legyen. Ha az meglesz, akkor még megpróbálok magánórákat venni, lehetőleg nem itthon, hanem Írországban. Csak előtte megcsinálom a könyvtáros diplomát.

Aztán majd meglátjuk. Ha minden kötél szakad, akkor csak benn fogok ülni egy könyvtárban, nem bánom. De jó lenne, ha inkább sikerülne a felvételem egy jó zenekarhoz :)

Mondjuk most is szoktam időnként koncerteken játszani, az is jó, ha ez megmarad.


Ja és hogy döntöttem el? kiskoromban voltam egy koncerten, ami nagyon magával ragadott és akkor tudtam, hogy én erre a pályára születtem :)

2011. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, a megélhetés tényleg fontos, de szerintem ugyanilyen fontos az is hogy mi az amit élvezne az ember. Mert mégiscsak ezzel fogja tölteni a napjai minimum 1/3-át. Szóval nem tudom, én biztos nem tudnék egy olyan munkát végezni, amit csak úgy hasraütésszerűen választottam, hogy na ez jó lesz, ebből meg lehet élni.. De gondolom ez is egyénfüggő. Köszönöm amúgy mindegyik választ. :)
2011. jan. 7. 04:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!