Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt olyan fiúk-lányok,...

Vannak itt olyan fiúk-lányok, akik a vallásuk miatt a párjukkal nem akarnak lefeküdni a házasságig? Házastársak is írhatnak, akiknek sikerült ezt a tervet megvalósítani :-)

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, és én is olyan fiút szeretnék, akivel a házasságig semmi nem lenne szex téren. És eddig csak olyan fiúkat ismertem (nem jártam velük) akiknek ez fontos tényező. (Tudom, most jönnek azok a komik, hogy majd 16 évesen a disco-ban máshogy fogod ezt gondolni ... blabla.. nem!) Jó lenne látni- olvasgatni:)- hogy van, akiknek ez így megvalósult! :)
2011. júl. 31. 13:08
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
És kort/nemet is légyszi! :)
2011. júl. 31. 13:08
 2/26 anonim ***** válasza:

azt hogy semmi nem lenne szex téren hogy érted?

csak csók?

olvasgattam ezen az oldalon beszámolókat és volt néhány olyan hogy valakik megcsinálták, kivárták de előtte azért ismerkedtek egymás testével

2011. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
34%
Aztán ha a nászéjszakán (meg utána) kiderül, hogy egyikőtök frigid/aszexuális, akkor nézegethetitek egymást a temetésig, vagy a válásig. És meg is érdemlitek :)
2011. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Hát azért nem csak csók, és egymáshoz sem érünk..
2011. júl. 31. 13:17
 5/26 anonim ***** válasza:
17%

Fú, mennyi válás van az ilyenből. A szex nagyon fontos egy párkapcsolatban, ha már valakihez hozzákötöd magad (akár egy életre) tudd, hogy minden téren hasonlóan gondolkodtok. Az ágyban tudjátok meg ki mennyire szenvedélyes egy kapcsolatban. Szerintem alap dolog, hogy rendesen ismerjem a páromat mielőtt elveszem.

23F

2011. júl. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
20%
A vallások mást mondanak. De az előző kommentelő hozzászólása ésszerübb, logikusabb válasz!:)
2011. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 ava87 ***** válasza:
100%

Én régen egész máshogy gondolkodtam, nem is szégyellek semmit a múltamból, hiszen az is én vagyok.

Viszont a férjem nagyon vallásos, és az esküvőig nem is volt közöttünk semmi, és kicsit sem bánom, hogy ez így történt :)

2011. júl. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

Ezt igazán hívő fejjel lehet csak megérteni.

Hiszen a hívő ember tudja, hogy Istentől kap hozzáillő segítőtársat. Isten az, aki úgy alakítja az életemet, hogy megismerjek egy olyan lányt/fiút, aki egész életre szólóan hozzám illő segítőtárs. Az ismerkedések során keresem, ki az, aki gondolkodásban, hitben, érzelmekben hozzám illő, akit Isten is nekem szánt. (Közben dúlhat vele a szerelem.)

Igaz, hogy a szex fontos része a házasságnak, de én hiszem, hogy Isten nem ad mellém olyan társat, akivel minden passzolna, csak a szex lenne borzalmas! Akit Isten ad mellém, az hozzám illő lesz a szexben is!!!

Ez nem azt jelenti, hogy a házasságig egy csók se. Ahogy erősödik az egymás iránti elköteleződés (ismerkedés, együttjárás, eljegyzés, házasság), úgy fejeződik ez ki fokozatosan a testi kapcsolatban is (kézfogás, csók, simogatás itt-ott, szex). A témában ajánlom a Spielhózni c. könyvet.

És ez nemcsak elmélet. Sokaknál működik. Nálunk is így volt. 6 éve vagyok jól működő házasságban. 30F

2011. júl. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Utolsó egyet értek veled. Én is úgy gondolom, hogyha megtartom Isten eme parancsát, akkor olyan társat ad mellém akivel passzolni fogunk ilyen téren is.


Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!


Utolsó kettőnek még 10x ennyi boldog házas évet kívánok :)

2011. júl. 31. 16:01
 10/26 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező!

Nekem jelenleg nincs ppárom, de én is várni szeretnék a szexuális kapcsolattal a házasságig.

Azt nem tudom elképzelni, hogy ne legyen sem kézfogás, sem csók az együttjárás alatt, és nagyon fontos, hogy ne teljen el nagyon hosszú idő a megismerkedéstől a házasságig. Ez attól is függ, hogy a két ember milyen sűrűn tud együtt lenni. Ha nagy a távolság, érdemes az egyik félnek feladnia a munkahelyét, és elköltözni a másik fél városába, ahol ő él, és persze nem gyütt lakni házasság előtt, hanem ki kell venni egy albérletet, ahol együtt lehetnek persze nem kettesben, hanem valamelyik barátnő/nagynéni/nagybácsi felügyeletével. Egy lakásban is lehet aludni, de mindenképpen külön szobában, és ne legyenek kettesben, de ez csak akkor ajánlatos, ha már nagyon közel van a házasság. Ha a két fél mindennap találkozik, akkor a megismerkedéstől eltelhet három-négy hónap, és ha minde passzol lelkileg, akkor lehet jegyességre/házasságra gondolni. A jegyesség tartson minél rövidebb ideig, és ilyenkor már arra kell minden időt szentelni, hogy megismerjük a másik fél családját, a leendő apóst, anyóst, sógorokat, sógornőket, a leendő férjünk/feleségünk nagynénjeit, nagybácsijait, unokatestvéreit. Ha a két fél között vallási különbségek vannak, és az egyik fél fel szeretné venni a másik vallását, akkor ajánlatos a jegyesség időszakát akár egy évre is meghosszabbítani, mert egy új vallást tanulni kell, az nem úgy megy, hogy risz-rosz áttérek, és passz.

ha a jegyesség időszakában kiderül, hogy valami nem stimmel, azt nagyon alaposan meg kell vizsgálni, és ha kiderül, hogy az egyik félnek olyan tulajdonságai vannak, amit nem tud elviselni a másik fél, akkor nem szabad házasságot kötni, és fel kell bontani a jegyességet.

Ha inden rendben van, akkor lehet házasságot kötni.

Kérdező, te még nagyon fiatal vagy, a házasságra még nem biztos, hogy érett vagy, ezzel sztem várj még öt-hat évet.

A baháí vallás a tizenöt éveseket már házasságra érettnek tekinti, de ettől függetlenül még a baháí hitűek között sem lesz mindenki érett tizenöt éves korára a házasságra a gondos, és rendkívül magas követelményrendszeren alapuló nevelés ellenére sem. Az is előfordul, hogy a baháí fiatal érett már a házasságra 15 évesen, de még nem akar megházasodni, ilyenkor nem szabad őt arra kötelezni, hogy márpedig keressen magának valakit.

Mivel nem tudhatom, hogy a kérdező milyen vallású, ezért azt tudom javasolni neki, hogy a házassággal várjon még öt-hat évet, és ha 18 éves koráig nem lesz komolyabb párkapcsolata, az egyáltalán nem baj.

Discoba pedig nem kell menni sem most, sem tizenhat évesen, sem semmikor, a disco-ban egy ifjú csak rosszat tanulhat. Péntek esténként, vagy szombaton lehet úgy szórakozni, hogy valamelyik osztálytárs lakásán összegyülnek a fiatalok, bekapcsolnak valami zenét, és arra táncolnak, esznek sütit, isznak kólát (bár jobb lenne, ha rostos gyümölcslevet vagy vizet innának cola helyett), és mindenképpen legyenekotthona vendéglátó fiatal szülei. Ha elég nagy a lakás, akár ott is alhatnak külön szobában. Az ilyen szórakozásoknak bőven elégnek kellene lenniük, az iskolákban is lehet csinálni disco-t tanári felügyelettel, amennyiben tudják azt biztosítani, hogy ne kerüljön be alkohol, és drog.

Ennyit dióhéjban.

Üdv: Annazara

2011. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!