Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valóban igaz, hogy visszaállít...

Valóban igaz, hogy visszaállítják a kötelező katonaságot?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 20:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mi van? Legalább nem ilyen nyápic p.csök fognak rohangálni az utcán, akiknek a legnagyobb gondjuk az, hogy mennyit kell inni, hogy még ne kerüljön a detoxba, vagy hogy hol adnák ki a cigit 18 év alatt.
2011. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos,nem igaz. Pedig nem ártana a mai fiatalok nagyrészének.
2011. jan. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
18-alatt vagyok,és én örülnék,ha visszaállítanák!(Azért kérdeztem,mert sokan mondták már hogy vissza akarják állítani.)
2011. jan. 7. 20:57
 4/19 anonim ***** válasza:
Ezen az oldalon elég gyakori téma, de még nem hallottam, hogy az "illetékes elvtársaknél" volt-e szó róla.
2011. jan. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%

Nem hiszem, de mint írták korábban itt a Gyk-n ez hetente feljön mint téma...:D Hogy kiterjeszti nem tudni, de nem valószínű, hogy bevezetnék. Nem lenne egyszerűen értelme az a "kiképzés" nem ér lószart se és rengeteg pénzbe kerülne...


Egyébként mivel 18 alatt vagyok így még 3 évig nem érintene a dolog, de én elvből nem mennék katonának, még ha nem is kellene harcolni...

2011. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem, ez ebben a formában nem igaz! A sorkatonai szolgálat sosem szűnt meg magyarországon, csak a létszámot állították nullára!


Viszont önkéntes haderőt akarnak felállítani.

2011. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
én örülnék,ha visszajönne a dolog, mármint a honvédségi észe. Én 18 alatt vagyok (bőven) , de szerintem ha aktuális lesz,így is bevonulok. Mondjuk nem Afganisztánba,meg Irakba tervezem a "nyaralásaimat".
2011. jan. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%
Akik szerint a sorkatonaság visszahozatala megváltja a világot és minden fiúból hazaszerető, önfeláldozó férfit csinál, az eléggé el van tévedve. A sorkatonaság mindig is abból állt, hogy hatalommániás sëggfejek osztják az észt és kedvükre parancsolgathatnak a 'kis taknyosoknak'. Ennél szerintem sokkal hasznosabb lenne, ha az érettségi bizonyítvány megszerzését tényleg pár hét társadalmi munkához kötnék.
2011. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
És miért lenne jobb, ha kötelező lenne? Attól majd hazaszeretőbbek lesznek, vagy mi? Ott a szivatás ment, ahogy hallottam.. Aki katona akar lenni, az ma is megteheti, aki meg nem ilyen típus, arra szerintem fölösleges ráerőltetni ezt az egészet..
2011. jan. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Személyem szerint azért lenne jó,mert a mai gyerekeknek,semmi akarat ereje,sem fizikai ereje nincs(tisztelet a kivételnek)a lusta,engedelmetlen gyerekeket,meg kell tanítani,az igazi,valós életre.(véleményem szerint)
2011. jan. 7. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!