Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valóban igaz, hogy visszaállít...

Valóban igaz, hogy visszaállítják a kötelező katonaságot?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 20:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A katonaságon csak megalázták az embereket. Nem volt normális koszt, az energiára pedig szükség volt. Ahogy már fentebb említették, csak a hatalommániás tanulatlan emberek parancsolgattak, csicskáztattak. Legalábbis ahol édesapám volt, ott ez ment. Meg is mondta: "Az én fiam csak akkor lesz katona, ha ő maga akar az lenni"


Kérdezőnek:

Attól hogy elviszik katonának nem lesz több akarat, sem fizikai ereje (ez utóbbi egy ideig megmarad). Amint abbahagyja ugyanannyit fog foglalkozni magával, meg minden mással mint azelőtt (persze itt sem lehet általánosítani).

Ha rendes katonai kiképzésről beszélünk, akkor az talán segítene a fiatalakon. De a legjobb az lenne, ha szülők és a tanárok jobban megnevelnék a gyerekeket. Nem kell ehhez feltétlenül erőszak, még mielőtt valaki azzal jönne, hogy meghurcolják a tanárokat.


Jómagam elmennék egy normális katonai kiképzésre , de inkább tanulok, aztán elmegyek tűzoltónak vagy rendőrnek (már ha összejön). Szeretek mozogni és ezeknél a munkáknál elengedhetetlen a jó kondi, ami szerencsés, ha ellustulnék. :)


(Előre elnézést kérek, hogyha valami nagy butaságot írtam, de egy csöppet fáradt vagyok már.)

2011. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nincs elég EU-s normának megfelelő laktanyánk, ergó nem fogják visszaállítani.
2011. jan. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
6%
Remélem, de vagy 2 évre, ott eldőlne, hogy ki a nagykutya, és ki a kisb.zi
2011. jan. 8. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Tehát a sorkatonaság nem is a katonai kiképzés miatt kellene, hanem a nevelő ereje miatt. Én nem hiszek abban, hogy ezzel végre megnevelődne a fiatalság, különösen abban a stílusban nem, ahogy Magyarországon volt.


A kötelező társadalmi munka nevelő hatásában sem hiszek. Van, aki szívesen segít, szívesen összeszedi a szemetet, szívesen cserél ágytálat, ha megkérik rá. De aki idegenkedik a fogyatékosoktól, az nem fogja szívesen végezni a segítő munkát; még ha játszani is kell, akkor is feszélyezett lesz közben. Ezzel a nevelő hatás, mint olyan, ki is fúlt: nem tudja megváltoztatni a hozzáállást. Ha szeretet nincs bennem, mit sem használ nekem. Bár ez még mindig jobb, mint a katonaság.

2011. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom Ti hol voltatok katonák, de igenis volt nevelő, és összetartó ereje, ez által némi értelme a dolognak.

Bizony az öregek szívatták a fiatalokat, ezzel tudatták velük hogy nem ők sz@rják a spanyol viaszt, és tudják meg hol van a helyük a rangsorban. Lelkileg, és testileg is terhelték Őket, ezáltal edződtek a kiképzési idő alatt.

Mikor elérték a kort, akkor Ők is ugyanezt tették a friss hússal. Persze hogy túlkapások is előfordultak, hiszen volt aki nem tudta hol a határ. De összességében nem volt egy szörnyű dolog. Barátságok, ismeretségek szövődtek, átéltünk dolgokat amikből történetek, kellemes, jó emlékek jutnak az eszünkbe a mai napig.

A kaja meg olyan volt amilyen, néha jó, néha rossz. Amilyen az élet. Legalább megtanultad hogyha finnyáskodsz, nem eszel. És az úri gyerekek is megnevelődtek. Nem fogják visszaállítani, ebben biztos vagyok, mivel rengeteg pénzt emésztene fel. Úgy hogy nem kell parázni a drogon, piercingőrületen, acidpartykon szocializálódott erős fiatalságunknak, nyugodtan folytathatják eddigi életteljes életüket.

2011. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Lesti válasza:
Megkérdezném,hogy annak a tisztelt 18 év alatti hozzászólónak aki elvből nem vonulna be sorkatonai szolgálatra milyen elvei vannak?Szerintem minden fiatalra ráférne egy év katonaság! Nem kell,hogy harcigépet faragjanak belölük,de tanulhatnának:fegyelmet,rendet,összetartást,felelösség vállalást önmaga és a társai iránt.Lelkileg,és fizikailag megerősödnének.Technikai ismeretek,fegyver és harcászati ismeretek.És ami legfontosabb volt a számomra az emberi kapcsolatok,a barátságok,mikor nem csak a buliban a piálásban voltunk együtt hanem akkor is amikor kőkeményen szopás volt.Sosem felejtem el,az utolsó estét amikor századszintről századszintre gombóccal a torkunkba jártunk elbúcsúzni...
2011. jan. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
10%

8.27:

18 éves vagyok és kifejezetten örülök, hogy már nincs sorkatonaság. A rendet egy gyerek nem ott tanulná meg, azzal már kicsit elkéstek és ez szerintem nem a tisztek, hanem szülők dolga lenne. Másrészt pedig engem ne utasítgassanak műveletlen militarista suttyók, inkább neveljék meg a saját gyerekeiket. Ha fizikailag meg szeretném erősíteni magam, akkor eljárok edzeni vagy megtanulok egy küzdősportot, annak több értelmét látom. Nem érdekelnek a fegyverek, egy háború kimenetele pedig már úgysem azon múlik, hogy egy ország férfilakossága milyen pontosan tud célozni. Barátokat egyetemen is lehet szerezni és ott is van kőkemény szopás a vizsgák előtt.

2011. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
67%

Kedves előttem szóló!Minek militeri suttyózol valakit?

Lehet,sőt,azok az emberek letettek valamit az asztalra!

Ők megdolgoztak a nyugdíjukért!

Attól,hogy valaki egyetemre jár v.járt,nem azt jelenti,hogy intelligens!A másik meg az,hogy az ilyen anyámasszony gyerekek,akik a szeretet és szigor helyett megkaptak apucitól mindent és nyafog hisztizik dolgokért,na ezek akik félnek még 1 évre is bevonulni katonának!Annyi még a véleményem,hogy a mai fiatalság nem ér semmit!!!Tisztelet a kivételnek!,de az nagyon ritka,sajnos!!!

2011. jan. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát rájuk férne igazán. Majdnem 3 évig voltam katona de egyáltalán nem bántam meg.
2011. febr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!