Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetnék barátokat?

Hogyan szerezhetnék barátokat?

Figyelt kérdés

Nagyon magányos vagyok. Én voltam ennek a kérdésnek a kiírója:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..

Hogyan tehetnék szert új barátokra, haverokra?


2011. jan. 8. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hidd el más is van igy.Èn 36 éves nö vagyok.Èn is csalódtam legjobb barátnönek hitt személyben.Nem egyszer.

Ma a legjobb barátnöm:férjem,anyukám.Bennük megbízhatok,ismernek,számíthatok rájuk.Te sem vagy már kis gyerek.Ha megtalálod az igazit és gyerekeid lesznek meglátod,hogy milyen szuper az!Minden jót kívánok!

2011. jan. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Szia! általában erre azt szokták mondani,hogy"menj el valahova ,ismerkedj" -meg is próbálhatod,de nekem ez nem jött össze.Akikkel megismerkedtem,azokkal csak felületes lett a kapcsolatom. viszont ami nekem bevált: a suliba beszélgess azokkal a barátaiddal,akik nem annyira jó barátok(mármint te írtad,hogy jóban vagytok ,de fontos dolgokat nem osztanál meg velük)-szóval próbáld meg velük jól érezni magad,és ha ezt látni fogják azok a bnőid,akiket a csaj"ellopott"tőled,akkor szerintem rájönnek,hogy veled érdemesebb lenne lenni,mert vidám vagy. Ha segítségedre tudok lenni,írj nyugodtan privit! és grat a fogyáshoz. :) egy 17 éves lány
2011. jan. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nézd, elmondom az én esetem.

Nem akarok narcisztikusnak tűnni, de végképp nem vagyok álszerény sem, és igyekszem objektív lenni.

Nekem nagyon sok barátom van, BARÁT, tehát nem szimpla haver, bár abból is van bőven, lányok és fiúk egyaránt. Én sosem értettem ezt, mert nem tartom magam érdekesnek, ismerem a hibáimat is, ami másoknak is fel kell, hogy tűnjön, de mégis, úgyhogy egyszer megkérdeztem néhány ember, hogy miért van ez így?

Azt mondták, azért mert azt látják rajtam, hogy én tényleg jól érzem magam másokkal, tényleg érdeklődöm irántuk, tényleg próbálok segíteni rajtuk, ha baj van. Ez igaz - mert egyszerűen szeretem őket. annyira szeretem a barátaimat, hogy ha nem lennének, beleőrülnék.

Hozzáteszem: én is depressziós voltam 16-17 éves koromig. Akkor eldöntöttem, hogy elég, igyekeztem, a pozitív dolgokra koncentrálni, és már nem panaszkodtam és vergődtem, mert egyedül vagyok, hanem változtattam. Mosolyogtam, beszélgettem, kicsit megnyíltam.

És rám találtak a barátok. Persze én sem barátkozom mindenkivel, annak semmi értelme, csak olyanokkal, akikkel jól érzem magam. Ez fontos: sose azért légy valakivel, hogy ne kelljen egyedül lenned, mert az hazugság. Ha így tettem volna, nem lennék ma sem őszinte.

2011. jan. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, hogy érzed magad olyankor, amikor egyedül vagy. Mi jár a fejedben? Hogy érzed magad a saját gondolataidtól?
2011. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Nekem sincsenek barátaim a családtagjaimon kívül.

Amikor még iskolába jártam, ott volt egy közösség, aminek a tagja voltam. De a munkahelyemen ketten dolgozunk egy irodában (akivel dolgozom, inkább csak ismerős, mert van közöttünk vagy 30 év korkülönbség stb.)

Nekem a legjobb barátom a férjem, akivel mindent meg tudok beszélni. Nagyon imádom.

Barátaim még anyukám, apukám, húgom, a húgom férje, a 3 keresztgyerekem, a sógornőmék. Nálunk irigylésre méltó szeretet és összetartás van a családban. Ha van szabadidőm (hétvége stb), velük vagyok.

Próbáltam kapcsolatot tartani ismerősökkel, ismerkedtem, de felületesek ezek a barátságok, ha nincs valami, ami összeköt titeket pl. egy közös tevékenység, régi emlékek, nagyon nehéz fenntartani.

Én azt viszont tudom javasolni, hogy ha például érdekel az álomfejtés, járj ilyen tematikájú klubba, ahol hetente találkoznak a tagok, vagy járj hastáncra, vagy valamilyen iskolába iratkozz be (pl. egy szabadegyetem).

nyitnod kell az emberek felé. Hidd el magadról, hogy szerethető vagy!!! Mert az vagy!!!

2011. jan. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
egyébként én szívesen barátkoznék veled akár így msn-en is,mert nekem is kevés barátom van. 09:56-os voltam
2011. jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

09.59: mi jár a fejemben? az, hogy nagyon magányos vagyok: folyton kihagynak mindenből. Bulikból, táncolásból, mikor clubba mennek. vagy ha elmennek suli után forraltborozni, kávézni, forrócsokizni. Egyszerűen nem hívnak el sehová, nem tudok velük menni.

A saját gondolataim meg egyre inkább elszomorítanak :S nagyon sz*r így élni, hogy azt érzed senki sincs, akinek beszélhetnél a gondjaidról. vagy senki sincs akivel megoszthatnál valami fontosat, senki nincs, akivel egy igazán jót röhöghetnél.

10.52: ez a különbség köztünk: neked van családod, anya vagy. vannak feladataid, gyereket nevelni, van szerető férjed. nekem ez sajna nincs meg...

2011. jan. 8. 11:06
 8/13 anonim ***** válasza:
Írjál nekem privátot, szívesen beszélgetnék veled az üres óráidban^^ Viszonylag jó barátnak tartom magam, és tényleg szívesen beszélgetnék veled:)
2011. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

9:59-vagyok

Korábbi leírásodból az derült ki szánomra, hogy meglehetősen szenzitív, érzékeny, finom lélek vagy. Ha ez tényleg így van, légy kedves vedd észre, hogy önbeteljesítő gondolataiddal nehezíted a helyzetet. Próbálj meg egy finomabb, és pozitívabb szinten kapcsolódni a mindenkori környezetedhez. A nonverbális kommunikáció nem csupán a testbeszéd, az sokkal inkább "energiakapcsolat".

Amikor ezt megérted, elkezdesz úgy tekinteni a világra, hogy annak, Te is szerves része vagy. A bőröd, nem elválaszt, hanem összeköt a "kinti" világgal. Ez szabadabbá tesz, jobban érzed magad. Mert mindaddig, amíg Te nem érzed jól magad - magaddal, hogyan is várhatod el bárkitől, hogy jól érezze magát, veled?!

És had hívjam fel a figyelmedet még egy dologra, ami szemet szúrt. Egyetlen szavad sem szólt arról, hogy Te szeretnél valamit "adni" a társaidnak. Vedd észre, hogy hosszútávon, azt kapod, amit adsz! Ha Te szerető és figyelmes ember vagy, aki törődik a környezetével, akkor -hosszabb távon!- ugyanezt kapod. A jelenlegi helyzetre ez lehet, hogy már nem igaz, mert ők bekönyveltek már téged valahová, és az emberek ritkán, és nem szívesen mozdulnak jó irányba, mondván: nézd, milyen kedves lett xy. Ez sajna csak ritkán van így, de a jövőd a jelenben van, azt jobbá teheted még. Ez nem azt jelenti, hogy a mostaniakkal már ne is próbálkozz, ellenkezőleg! Nagyon izgalmas és értékes megfigyeléseket tehetsz, csak tőlük már ne sokat várj. remélem tudtam segíteni:)

2011. jan. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

És még valami, van egy mondás, miszerint: add azt, amiben hiányt szenvedsz!

"Hogyan szerezzek barátokat?"

Légy kedves, kezdeményező, toleráns, nemes lelkű, jó szándékú, segítőkész, szóval: barátságos! és az emberek majd szeretnek veled lenni, barátkozni. Persze nem a "fikázós" elégedetlenkedők, de ugye nem is azokra vágysz?

2011. jan. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!