Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az arcmemóriám nagyon rossz,...

Az arcmemóriám nagyon rossz, Hogyan tudnám fejleszteni?

Figyelt kérdés
Szóval ha valakivel találkozok, nem biztos hogy megismerem következőnek, ha változott, akkor meg pláne nem. Hogyan lehetne fejleszteni az arcmemóriát?
2011. jan. 9. 13:16
 1/4 yuda ***** válasza:
Tudatosan figyelj meg minél több jellemvonását-..dús szemöldök,anyajegy,ránc a bal halántékán,magassága, testalkata -stb--és legyen nálad toll . .. azonnal felírod ahogy elfordulsz tőle---így emlékezni is jobban fogsz,.ill.a megfigyelőképességed is fejlődik,hiszen egyre alaposabban megfigyeled az embereket,míg már nem kell leírnod sem. . .
2011. jan. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:))
2011. jan. 9. 19:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem akarok hurrogni, de nekem is dettó ez a problémám, ami a kérdezőnek, és egy időben én is azt gondoltam, hogy ez segít, én is próbáltam "verbalizálni" az illető arcát, de nem igazán javított a helyzeten, szerintem akinek ilyen baja van, annál valahol máshol lehet a kutya elásva.


Én például édesanyámat sem tudom egy fiatalkori csoportképről kiválasztani. Pedig az ő arcát azért elég jól ismerem.

Ha pedig portrét rajzolok valakiről, az egyes vonások és az arányok is stimmelnek, ennek ellenére valahogy mégsem "úgy néz ki" az eredmény, ahogy az illető. Pedig egyébként technikailag viszonylag jól rajzolok.

A nagyon híres színészeket sem vagyok képes megbízhatóan felismerni két-három kivétellel.

Nekem két azonos korú, azonos nemű, azonos hajszínű és hajhosszúságú és nagyságrendileg (+- 15 kg) hasonló testfelépítésű fehér embert pont olyan nehezemre esik megkülönböztetni, mint két azonos országból származó ázsiait.

Sőt, sokszor a világpiacra szánt ázsiai filmekben könnyebb beazonosítanom a szereplőket, mivel ők is tudják, hogy a más rasszhoz tartozó emberek könnyen összekevernék őket, és nagyon igyekeznek látványosan eltérő karakterű színészeket összeválogatni, illetve látványosan különbözőre sminkelni őket. De Brad Pittet és Di Capriot simán bepakolják egymás mellé úgy, hogy a hozzám hasonló szerzetek csak azt látják, hogy na, két szőke herceg... ha feltűnik egyáltalán, hogy két külön karakterről van szó... nem vicc!!!


Egyébként én azt vettem észre, hogy általában amikor már eléggé ismerem az embereket, hogy felismerjem őket, akkor sem az arcvonásaik, hanem a mimikájuk és a mozdulataik alapján ismerem fel őket.

Ezért aztán a közösségi oldalakon pl. a fénykép semmit sem segít annak eldöntésében, hogy az ismerős nevű emberrel vajon beszélgettem-e már hosszabban, vagy buliztam-e vele már együtt valahol stb. ... (nagy létszámú egyetem nagy létszámú szakára járok).

Tudom, hogy gáz, de általában megpróbálom előre figyelmeztetni az új ismerőseimet, hogy valószínűleg nem fogom őket következőleg felismerni, mert pocsék az arcmemóriám... mire a legtöbben szabadkoznak, hogy ugyanmár, ők is mindig összekeverik a neveket :DDD Hát, nem egészen ugyanaz a probléma...

2011. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
én is ezzel szoktam védekezni, hogy én nem biztos hogy megismerlek, ezért te keress majd engem :D
2011. jan. 9. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!