Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnál egy ilyen...

Hogyan reagálnál egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Barátomék mesélték, velük történt, gyerek teniszversenyen: az ellenfél csalt (rendszeresen szokott, más meccseken is, már sokan ismerik), belekötött mindenbe, az édesanyja a pálya széléről ugyancsak bekiabált mindenfélét. Amikor már az adogatás sem felelt meg, barátomék odahívták a bírót, hogy rend legyen, mire a nő minden utolsónak elmondta őket, egyszer még oda is szólt, hogy "fogd be a p.fádat te h.lye b.nkó". A barátomék gyereke persze teljesen széthullott ebben a feszültségben és végül elvesztette a meccset a gátlástalannal szemben.

Amikor ezt elmesélték, az első reakcióm az volt, hogy az ilyet le kellett volna zavarni a pályáról, és el kellene tiltani a versenyzéstől, legalább 1-2 évre. Főleg, hogy egyszer korábban én is láttam a kölyköt játszani, hát elég szabadon kezelték az out és in fogalmát, összevissza számolták a pontokat, stb. és az a szomorú, hogy biztosan szándékosan, hiszen MINDIG a saját javukra. Persze, ott is hívott bírót szegény ellenfél.

Hol élünk, hogy így lehet viselkedni egy gyerekversenyen? Mit közvetít egy ilyen szülő a gyerekének? Hogyan lehetne erre jogszerűen reagálni (mert ugye, egy jól irányzott pofon mindent megoldana, de azt nem szabad :) )? Te mit tettél volna?


2011. jan. 9. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Így olvasva az jutott eszembe,hogy ott a is a pénz beszél,Sőt ordít. Nem voltam még ilyen gyermektenisz versenyen,de ha van egy bíró aki pontoz,és rendszeresen a csaló javára akkor az a bíró le volt fizetve..

Én ezt tenném.

Felvenném videóra a versenyt.Ha kell több versenyt is,amin látszik a sorozatos csalás.Majd a megfelelő helyen benyújtanám a panaszt a bíró miatt.A bírónak pártatlannak kell lennie,még akkor is ha gyermekversenyekről van szó..Ez a szakmája.HA nem végzi jól a szakmáját akkor keressen másik állást..(ezt meg is mondanám a bírónak is9

Biztos van valami szervezet ahol lehet a panasszal élni..

Egyébként a kiscsaló sikere nem lesz tartós.Felnőttként már nem lesz annyi pénze az anyukának,hogy mindenkit lefizessen..

A fogd be a p.fádat te h.lye b.nkó". szövegére meg azt mondtam volna,hogy "sajnálom önt,hogy ilyen primitíven egyszerű..és vigyorognék rá...(evvel aztán fel lehetett volna húzni..

2011. jan. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát tudod, én a jólirányzott pofon híve vagyok.
2011. jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, félreértettél. A bíró egészen bizonyosan pártatlan volt, onnan kezdve, hogy odament, mindig nagyon precízen ítélt. Ezeken a kis versenyeken a versenyzők maguk számolják a pontokat, egyetlen versenybíró van, aki a klubhelyiségben koordinálja a versenyt és jegyzi a végeredményeket. Egy-egy kétséges/vitás esetben őt lehet odahívni segítségül (tudom, mi is járogatunk, de erre nem neveztük be a mi gyerkőcünket). Szóval éppen ezért hívták oda a haverék a bírót, hogy vége legyen végre a csalásnak és beszólogatásnak. Csak sajnos addigra a gyerekük már összeroppant idegileg és bírói felügyelet ide vagy oda - mondjuk szorosan, de - elvesztette a meccset.
2011. jan. 9. 17:51
 4/8 A kérdező kommentje:
bocsi, a 17:51-es kommentem az első válaszolónak ment, csak közben jött még válasz :=)
2011. jan. 9. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

első vagyok..bocsi,akkor félre értettem ,és most nem értem.

Szóval nincs bíró hanem a gyerekek maguk mondják a pontokat?

Így érthetetlen nekem,mert ebben az esetben egyértelmű,hogy az ember mindig a saját malmára hajtja a vizet.Akkor hol is van csalás? Egyszerűen csak akaratosabb,nyomulósabb az ellenfél.

Azt,hogy a haverodék gyereke a végére kikészült,nos ez szomorú,de ez is benne van a pakliban..Én évekig versenyszerűen Judoztam.Bizony volt olyan ellenfelem aki egy verseny alatt folyamatosan mondta a legundorítóbb sértéseket,csak azért,hogy kikészüljön az ellenfele,és hibázzon..

32/N

2011. jan. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A legrosszabb esetben minden ellenfél megunja a viselkedésüket, és sportolhat egyedül a gyerek.
2011. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, Kedves negyedik, mi is arra gondolunk, hogy ha már ennyien utálják, előbb-utóbb észreveszik és elmaradoznak a versenyekről.

Kedves 1.és 3.: azért a teniszben nagyon is objektív, tiszta a pontozás, ha valaki egy 10-20 cm-es kiütést (out-ot) magának akar számolni, tévedés. De amikor mindegyiket, az csalás. Azonkívül a teniszpályán meccs közben csitt van, nincs bekiabálás, a szabályzat szerint a szülők bele sem szólhatnak a gyerekek meccsébe. Ami undorító, az az, hogy az anyja neveli erre a viselkedésre. Na, jövő héten mi is megyünk a versenyre, kíváncsi vagyok, összesorsolnak-e velük, mert hogy kiosztom, ha csalni próbál, az is biztos... Arra gondoltam, valaki tud valamilyen lehetőségről, hogy pl. jegyzőkönyveztetni a történteket a bíróval és panaszt tenni a gyerek és az anyja viselkedésére, vagy akármi hasonló. No mindegy, jövő héten meglátjuk.

2011. jan. 10. 06:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Bocsánat,de igazából nem nagyon értek a teniszversenyekhez..

Azt írod hogy vannak íratlan szabályok amit mindenki betart aki erre a sportra viszi a gyermekét..Ezt el is hiszem,hiszen a legtöbb sportnál van.A bekiabálást még akkor sem kéne ha elvileg nem lenne tilos,azért mégiscsak gyerekek játszanak..

Én akkor is azt tenném amit elsőnek írtam.Felvenném videóra vagy hangfelvételt készítenék(bár a hangfelvételt nem lehet felhasználni,ha bíróságra akarnál menni vele)

szóval felvenném videóra,és a meccs végén jó hangosan,hogy mások is hallják(akiknek szintén elegük van a hülyeségeikből,csalásaiból) megmondanám a nőnek,hogy evvel a felvétellel te most jót fogsz tenni más gyerekekkel is.Meg fogod nekik mutatni,hogy ha az anyuka kölykével játszanak akkor ilyen mocskos játékra számítsanak.Mindenkinek elfogod küldeni email-be(hiszen az csak 1 kattintás) és mindenkit megfogsz kérni arra,hogy ha a kölyök van soros akkor az aki ellene játszana mondjon nemet.Majd aláírás gyűjtenék az összes odajáró szülőktől avval,hogy az anyuka és a kölyke viselkedése miatt zárják ki őket a játékból..

Biztos van ilyen lehetőség...

Kezd avval,hogy utána érdeklődsz a többi szülőknél,hogy melléd állnának-e ha elkezdenél egy ilyen kampányt..Az ilyen kis senkiháziaknak már fiatalkorukban is csírájában kell elnyomni..Ha nem történik változás,ha továbbra is így viselkednek akkor később még rosszabb lesz...

Én sajnálom,hogy egy hülye spiné miatt a többi gyermek elveszíti a játék örömét.

2011. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!