Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy oldható meg legolcsóbban...

Hogy oldható meg legolcsóbban Pesten az élet?

Figyelt kérdés

Nemsokára felköltözöm tanulni és dolgozni. Keressek albit másokkal közösen, vagy a sulinak a kolesza lenne jobb megoldás? (Bár a sulinak nincs is kolesza, másikba tudnék menni, de külsősöknek drágább) Vagy van 3. lehetőség?

Az étkezés? Inkább főzzek magamra, vagy üljek be vhová, úgy többet tudok spórolni? A közlekedés drága? Használjam a tömegközlekedést, vagy mondjuk bicaj? Azzal könnyebben eljutok ahová szeretnék?

Bocs, hogy ennyi mindent kérdezek, de nem éltem még ott, sőt hasonlóan nagy városban sem, sokat segítenétek ha válaszolnátok.

Előre is köszönöm.

20/L


2011. jan. 10. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Kolesz valószínűleg olcsóbb, mint az albi. Albit még ha 3-4-en is vesztek ki, akkor sem nagyon lehet 30-40 ezer alatt megúszni rezsivel együtt. Viszont a koleszt is érdemes megnézni hogy milyen, vannak elég gány helyek, de vannak igényesebbek is. Meg hát ugye ott mindenképpen össze leszel zárva 1-2-3 emberrel 10-20 m2-en. Főzni mindig olcsóbb, mint beülni valahová... (Persze ez függ attól is, hogy mi a kaja).

Jelenleg egy 30 napos diákbérlet 3850 jmf, ezzel korlátlanul utazhatsz mindenen. Bicikli út nem sok van, az autók közt való biciklizést én meghagynám másoknak.

2011. jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek, a bérlet nem drága, napi 130 ft-ért megéri a korlátlan (és stresszmentes) utazás. Én biciklizek, de csak a nagyon elvetemülteknek ajánlom, és nagyon jó erőnlét is kell hozzá.

A koli jó megoldás, és főzz magadnak, étteremben enni nagyon drága.

2011. jan. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha az ár a lényeg, akkor mindenképp koli. Fényévekkel olcsóbb. Na meg kiszámítható, nincs olyan, hogy hoppá, most több lett a rezsi.

Étkezni a legjobb az, ha hétvégén hazamész és hozol fel kaját. Lakótársam anyukája azt csinálja, hogy mindenből, amit főzött, lefagyaszt neki egy nagy adagot. Azt ő vasárnap felhozza és van változatos kajája. Főzhetsz is magadra, csak az időigényes és egy főre nem mindig éri meg. De megoldás lehet, ha például a szobatársaiddal összefogtok és közösen főztök kaját, vagy minden nap más, és az árát meg elosztjátok.

Diákként érdemes bérletet venni. Biciklivel is lehet közlekedni, én egy ideig csináltam, és kb. egy hónap alatt meg lehet szokni a pesti viszonyokat, de bőven vannak hátulütői: bazi nagy zárat célszerű hordani, egyrészt mert nagyon lopják a bringákat, másrészt mert nem mindenhol van biciklitároló, ulakattal sok helyen fizikai képtelenség lezárni. Emellett én hatalmas táskát hordtam, amiben mindig volt villogó, defektjavító szett, pumpa, satöbbi, és ha leszálltam, ehhez még hozzájött a sisak is.

Ezzel szemben bkv-val elég egy kis retikül, benne telefon, pénztárca, zsebkendő, kész. A diákbérlet nem drága, és a budapesti tömegközlekedés igen jó, hamar eljutsz mindenhova. Külvárosban neccesebb, de egy egyetemista nem megy ki a külvárosba, mert minek.

Étkezéshez még annyi, hogy ha szereted a kínai kaját, néha érdemes azt enni, néha szoktuk azt csinálni, hogy csak egy levest hozunk el (150 ft egy adag), hozzá valami egyszerű második.

Egy-két tipp: amikor felérsz pestre, az első amit veszel, egy térkép legyen. Olyan, amin feltüntetik a bkv járatokat és a megállókat is. Iszonyú sokat tud segíteni, eleinte ugyanis az ember nagyon könnyen eltéved, amíg nincs hozzászokva a más körülményekhez. Én mikor felkerültem, csak lestem, olyan széles egy utca, mint a szülővárosomban három, magas házak, mindenfelé boltok, kirakatok, emberek, eleinte a megállókat sem voltam képes megtalálni.

Persze ha van gps a telefonodon, akkor nem kell a térkép :)

2011. jan. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő válaszokat, kedvesek vagytok:))
2011. jan. 11. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!