Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon megharagudott rám a...

Nagyon megharagudott rám a kolleganőm. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
A munkahelyemre jött egy új kolleganő dolgozni.Arannyos, meg kedves, de a családi élete borzalom.Mikor látta, hogy én kocsival járok melózni, felvetette, hogy az egyik nap adjam már kölcsön a férjének az autómat, mert kilakoltatták őket, és az apróbb dolgokat elhoznák az enyémmel.Hirtelen nem is tudtam mit mondani, de a végén azt mondtam, hogy nem adhatom, mert a kocsi a férjemé.Ez sajnos nem igaz, de én sem ismertem a férjét, aki elvitte volna az autót, így nem mertem odaadni.Jó, ez annyiban is maradt.A névnapom volt a héten, ilyenkor meghívom a kollégákat, ez másnál is így működik.Ahogy elmentek a vendégek, ez a kolleganőm mondja, hogy mennyiért engedném meg, hogy ide jöjjenek a 3 gyerekével, meg a férjével albérletbe.Sem köpni, sem nyelni nem tudtam.Nagy házunk van,6 szoba, igaz, hogy csak 3-an élünk benne, a fiam, a férjem meg én, de akármennyire is sajnálom, ez nem kivitelezhető.És én nem szeretek senkit megbántani, így még nekem volt kellemetlen a szitu.Szinte földönfutók, szerintem ma holnap hajléktalanok is lesznek, de ez mind a két felnőtt hibája, csak a gyerekeket sajnálom.A férjemnek meg sem merem említeni.És ma láttam, hogy tuti, hogy az utcán vannak, mert annyira ápolatlanul jött dolgozni, hogy az eszméletlen.Nagyon sajnálom, de az én családom nyugalmát nem rúghatom fel.Hogy értessem ezt meg vele?Vagy bunkó vagyok?
2010. júl. 29. 17:27
1 2
 1/15 Levendula05 ***** válasza:
100%

Hello,

Ezt a pofátlanságot, nem semmi!

Nehogy már még te érezd magad rosszul. Persze, együttérezni és segíteni lehet, de még ha 20 éve lennétek kollégák és barátok megérteném, de alig ismeritek egymást.

Vagy mondd meg neki egyértelműen, hogy nagyon szívesen segítesz neki pl. interneten családi szállókat találni, vagy hasonló karitatív szervezeteket, de ennyi... vagy ne szólj egy szót sem amikor felhozza. Vagy ha úgy álltok anyagilag támogasd pénzzel.

2010. júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Dehogy vagy bunkó!!

anyám, leesek a székről....már az első bepróbálkozás is, hogy add oda az autót....Gondolom teli tankkal gondolta....

Á. Max. 3-4 éves kollegális kapcsolat után, ha pl. barátnők vagyunk, akkor esetleg, de gondolom evidens akkor is úgy, hogy a levezetett benzinnek/dízelnek odaadja az árát, vagy beletölti.

Meg hogy odaköltözik hozzátok???? He? (Bocs)

Sajnálom, de nekem úgy tűnik mint egy élősködő, aki másokat akar kihasználni.

Ha nagyon nehéz helyzetben van, akkor sem ez a megoldás.

2010. júl. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért az előző hozzászóló egy kicsit erős volt. Nem élősködő csak valószínűleg nagyon el van keseredve, és végső kétségbeesésében tette ezeket. Lehet én is ezt tenném hasonló helyzetben egy gyerekkel a vállamon. Mindenképpen segíts neki! Nyilván nem lakással vagy autóval, hanem bármi mással. Kérdezz utána albérleteknek ismerősöktől, stb. Egy kis emberség azért legyen benned!
2010. júl. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Keress neki/vele gyütt valamilyen szükségszállót,ahova tud menni, meg annyiban segítsd, hogy elhozzátok autóval a cuccaikat oda... Én még a pénzadást is meggondolnám, mert lehet hogy azt már látni nem fogod...
2010. júl. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én mondtam neki, hogy segítek, elmegyek vele a családsegítőbe, vagy a szociális osztályra, vagy mit tudom én akár hova, ahol kaphat segítséget, talán még tudnék összeköttetést is, de látom, hogy ezek után elutasító.És a férjéről ne is beszéljek.Egy 150 kg-os herebáró, ez a szegény nő kapar minden után, a legkisebb gyerek beteg is, szóval nagyon rossz helyzetben vannak.De most ti mit tettetek volna?Azért csak nem vehetem magamhoz őket?És most én vagyok az érzéketlen.
2010. júl. 29. 17:42
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ha annyira sz@rban vannak, ne legyen ennyire elutasító. Most arra vár, hogy bűntudatod lesz és végül odaveszed őket albérlőnek?!?
2010. júl. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja és bevallotta, hogy ő nő létére a férjével szokott játékgépezni, így úszott el a szolgálati lakás, amit a férje kapott, mert az rendőr volt, míg ki nem rúgták.Egyidősek vagyunk, 33 éves, de még ezek után is sajnálom.De mi az istent tehetnék ?
2010. júl. 29. 17:46
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még szenvedélybeteg is...príma...

Max. újra ajánld fel neki, hogy nagyon szívesen beszélsz a szociális osztállyal , ha kell (vagy az ismerősöd) és hátha vmit tudnak segíteni, hogy 3 gyerekkel ne az utcán legyen.

2010. júl. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szeretném, ha sok választ, véleményt írnátok, mert rendesen szarul jött ki ez az egész.Én most úgy érzem, hogy nagyon haragszik, de én már többet nem tehetek.
2010. júl. 29. 18:43
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Felajánlotad a segítséged, támogatásod, de nem vagy semmilyen közeli ismerőse s nem is miatad jutottak idáig, így hagyjad. Ha a hivatalos út a családsegítőknél nekik nem kell akkor nemtudsz többet tenni. Szinte idegen emberekben pedig nem vagy köteles megbízni, hogy a kocsid odaadd vagy a házadba fogadj. Ez vicc.
2010. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!