Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ennyire szabad a költözés...

Ennyire szabad a költözés napjainkban, hogy víz és villany nélküli romhalmazba is beköltözhet 2 gyerekes család?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem értelek, szerinted KI szabná meg, hogy egy család HOVÁ költözhet? Amilyen házat vesznek vagy bérelnek, olynaban laknak. És mi van akkor, ha már régebben ott laknak, csak idöközben lett az állapota meg a komfortja rosszabb - ki kell öket dobni onnan? Olyan még soha nem volt, hogy megszabják, hogy ki hová költözhet.


Gondolkodj már kicsit, mielött hülyeséget kérdezel.

2011. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Amíg a gyereke nincs veszélyben, addig mért ne? Jurtába is költözhetsz akár, a törvény nem tiltja, mint ahogy a víz és villany bekötésére se kötelez. Egyedül a szennyvizet nem lehet akárhová csorgatni.
2011. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ki szabná meg? Mondjuk a védőnő, családgondozó sem szólhat, hogy nincs wc?!?! Totál átázott falak, óvodás gyerekkel? Nagyon sajnálatos, ha ilyen körülmények közé költözhet valaki...
2011. jan. 13. 12:03
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Inkább az a sajnálatos, hogy ilyen körülmények közé kényszerül valaki...


Szerintem ha lenne választásuk, szívesebben laknának egy összkomfortos kis családi házban, ahol van melegvíz, villany, gáz, udvar, fűtés...



Te is az a fajta ember vagy, aki a jóléttől azt hiszi, mindenkinek ugyanúgy megy...


És még sok egyebet, bevallom, nem szépet gondolok rólad. Te most komolyan azt képzeled, hogy úri passzióból odaköltözik valaki? Hozzunk ellene törvényt? Menjenek a híd alá? Vagy börtönbe, mert a szegénység "bűnébe" estek? Vagy lőjük ki őket a Holdra?...

2011. jan. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

beköltözhet minden további nélkül.


a gyámügynek viszont elvileg van hozzá joga, hogy elvegye a gyerekeket és ideiglenes állami gondozásba vegye, ha úgy látja, hogy veszélyben vannak.


ezen felül, ha egy épület életveszélyes, akkor abból ki lehet lakoltatni az embereket, csak akkor biztosítani is kell nekik valami elhelyezést.

2011. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Te most azt hiszed kedves kérdező, hogy az emberek jókedvükből költöznek ilyen helyre??!! Ha annyira sajnálod őket , biztosíts nekik megfelelő körülményeket, mert vannak emberek, akik ha bele döglenek se tudnak a nyomorból kitörni. Legalább van tető a fejük fölött. Másrészt 80 évvel ez előtt se volt villany meg gáz, mégis megmaradtak a nagyszüleink és normális emberek lettek.
2011. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

... holott akár a Rózsadombon is lakhatnának egy összkomfortos, 300 nm-es villában?


Ne haragudj, de ha tudsz nekik hasonló áron jobb lakást, és nem szólsz, akkor te is bűnös vagy, ha nem, akkor meg hallgass.

A gyerekvállalás nincs engedélyhez meg anyagi helyzethez kötve. Hogy ez jó vagy rossz, az is lehet vita tárgya.


Egyébként megnyugodhatsz, ha feljelented őket a családvédelmiseknél, kimennek, körbenéznek, és ha úgy látják, elveszik a gyerekeket.

Ha egy rendes családról van szó, akik ideiglenesen megszorultak, erre minden esély megvan, ha két megélhetési gyerekszülőről, akkor a családban hagyják.

2011. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Régen minden egyes ember olyan helyen lakott ahol nem volt wc, áram, víz, gáz. Nem is volt olyan régen.

Aztán amikor ezek a dolgok megjelentek, volt akinek telt rá hogy modernizálja a környezetét, vagy elköltözzön jobb helyre. Valakinek meg nem telik rá.

A világ népességének elég nagy százaléka él ilyen körülmények között! Most akkor több százmillió embernek tiltsuk meg a költözést és a gyerekvállalást???


Egyébként nézz több híradót, mert akkor látnád, hogy hazánkban mennyien élnek így és hogy egy szobában 8-10 ember él együtt.

2011. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én tehetek róla, hogy nem fizették az előző lakhelyükön a villanyt, inkább lopták a szomszédból?

Én sem vagyok gazdag, van három gyerekem, és átlagosan élünk, hitelekkel.

Belőletek süt a rosszindulat...

2011. jan. 13. 12:55
 10/13 A kérdező kommentje:
Én semmi bántót nem írtam, és más lakásproblémájának megoldása nem az én dolgom. Van problémám nélkülük is elég, csupán néhány értelmes választ vártam, de azt itt nem sokat kaptam...
2011. jan. 13. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!