Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Angliába költözés családostul....

Angliába költözés családostul. Milyen reális megvalósítás lehetséges? (Magyar kilátások)

Figyelt kérdés
A következő feltételek mellett. Pici gyerek (3-11 hónapos kor között) ; Feleség: diplomás ápoló (10 év gyakorlat), alap angol (nem használja). Férj: nincs angol tudás (iskolai) ; asztalos-technikus. Érettségi; 15 év gyakorlat; cnc alap. Nincs pénz. Tipikus Magyar alapfelállás. Megvalósítható, normális, értelmes, segítőkész válaszokat tisztelettel elfogadok tapasztalt emberektől. A lopás nekem nem megy, szívesen megélnék munkából, jövőképpel, gyereknek élhető világgal. Ez itthon nem lehetséges, nem várnék 20 évet, hogy talán jobb lesz. Ötletek?
2010. febr. 26. 17:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
58%
Szerintem több szempontból is hibás a képlet, kell a középfokú angol és min. 1 millió indulásnak.
2010. febr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
400font/hét. Megéri?
2010. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Szavazz a Jobbikra, és még idén megindul a változás.
2010. febr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

- Családos kiköltözés csk úgy h egy valaki előre kimegy néhány hónappal és lerakja az alapokat.

- Indulásnak kell pénz és nem kevés.

- Az ápolónői végzetséggel jól el lehet helyezkedni. Kérdés hogy a gyerek melett hogy akar dolgozni.

- A kulfoldimunka.lap.hu fórumán tudnak adni olyanok tanácsot akik éppen kint vannak.


Én amúgy több kontinesen is dolgoztam és ennek ellenére szerintem azért az nem igaz hogy itthon nem lehet boldogulni.

Oda kint sincs kolbászból a kerítés, mindig csak bevándorló leszel és egyik pillanatról a másikra elveszítheted állásod mai családdal kissé húzós.

2010. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A legtöbbet a 22.26 válasszal tudok mit kezdeniés a legelsővel. A politika egyáltalán nem érdekel. Igen tudom, hogy "nincs ott sem kolbászból a kerítés", de ott legalább van. Aki huzamosabb ideig él Somogy - megyében és tapasztalatból tudja, hogy -előre le vannak osztva a lapok-és az egész környezet egy hazugság, nem fog jövőképet látni és ámítani sem szeretné tovább magát. Somogy/Kaposváron egy asztalos 70-80 ezer között tud keresni ha el tud helyezkedni, a piac teljesen visszaesett. A maszekolás/adócsalás is egy darabig megy. De ebből nem lesz életed és a gyerekednek sem. Magyarországgal kapcsolatosan, hogy itt mentalitásban jobb lesz, nem hiszek. És abban sem, hogy bírjam ki 20 évig még és kánaán lesz itt. De nem nekünk...

Nekem használható, valós, segítőkész információra van szükségem. Az angol és az 1 milla az teljesen elfogadható. A kapcsolatokban és a hozzáállásban viszont hiszek.

2010. febr. 27. 10:42
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Én Angliát nem ajánlanám, hacsak nem akartok hatalmasat csalódni. Az anyagi lehetőségeket leszámítva minden más szempontból szarabb ott az élet. Miért nem inkább Németország? Vagy itthon határszélre költözés és Ausztriába ingázás, akkor az árszínvonal közötti különbség is kihasználható, így anyagilag szerencsésebb.
2010. ápr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
57%
Remelem tudok meg segiteni neked es nem ment el a kedved teljessen Angliatol!Mindenkeppen jobb mint magyarorszag!Ne felj belevagni!De eloszor csakis egyedul!erdeklodj kint dolgozo magyaroktol valami olcso kozos szallas utan es gyorsan vallaj el barmilyen munkat hogy ki tudj venni egy lakast a csaladodnak.Aztan alakulni fog minden.Nem kell felni itt inkabb otthol kell felni magyarorszagon.Ha dolgozni akar a feleseged vannak magan ovodak,bolcsodek,sot iskolak is ahol egesznap vigyaznak a gyerekekre es az allam fizeti.idovel megkapsz kb.3-4 honap mulva mindenfele tamogatast amibol boven megtudtok elni a fizeteseteket pedig felre tudjatok tenni!Lakast kell fizetni de arra is kapsz tamogatast.igaz itt is penzert adnak mindent de megtudod keresni azt a penzt!Kb egy ev alatt rendbe tudod tenni a csaladod eletet.Ha nem igy lenne nem lennenk itt! ENNYI
2010. ápr. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Miért nem jössz Budapestre dolgozni? Úgy tudom, itt a cnc-sek tök sokat keresnek, és hiány van belőlük. Össze tudsz szedni annyi pénzt, ami elég indulásnak Angliába, és addig nyelvet is tanulhattok (nyelvtudás nélkül neccesen helyezkedik el az ápoló is, azért a betegekkel kell tudni beszélni). Plusz lehet, hogy érdemes lenne megvárni, amíg nagyobb a gyerek, és már be lehet adni óvodába, mert szerintem ez csak úgy fog menni, ha mindketten dolgoztok.
2010. ápr. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segített.Azóta a baba megvan és ész nélkül nekieredni, nyelvtudás hiányában nem fogunk.

Nem pusztán a pénzről van szó. Bár az egyik legfontosabb dolog. Az is számít, hogy milyen munkarendben dolgozol, van e időd magadra arra, hogy pihenjél és ne rokkanj bele a pénz keresésbe. Én életcélként, egy jobb és élhetőbb emberi jövő reményében gondolok Angliára. Vagy Írországra, valahol, ahol angolul beszélnek. Budapestért nem rajongok és nem hiszek abban, (már) hogy a munkavállalónak jogai is vannak (későbbi politikai, érdek alapon) megtorlások nélkül. Természetesen paranoiás sem vagyok. :-)

Már érdeklődtem normális nyelviskolánál, ahol meg is tanulhatok beszélni, írni, olvasni. Nyelvtudás nélkül nem mennék. Ha eljön az ideje, (nem időznék sokat "itthon") megkeresem azokat a megmaradt Magyar embereket, akiknek fontos lehet belül, hogy a másiknak is jó lehessen.

Köszönöm és várom az építő válaszokat.

2010. ápr. 14. 10:07
 10/11 anonim válasza:
100%

Nekem az anyam jott ki semmi nyelvtudassal es minimalis penzzel. sokan nem beszelnek angolul felsofoku szinten mikor ide kijonnek pl lengyelek, litvanok, lettek...stb.

En Hull-rol tudok beszelni... ha csak egy szobat berelsz akkor 40-70 font korul mozognak heti szinten. a szakmadban rendes nyelvtudas nelkul nem fogsz tudni elhelyezkedni (bocsi tapasztalat - anyam postamester majd kalauz volt otthon). O mar ket es fel eve kint van most mar jobban beszeli a nyelvet es nyelv iskolaba is jar heti ketszer par ora munka utan.

Hany evesek vagytok? Ha elmultatok 25, de mivel van gyermeketek akkor igenyelhettek akar elobb is 3 honap munka utan tax illetve child tax creditet (ha kint el a gyermek).

Sok helyen segitenek ingyenes tanfolyamokkal is. pl anya most suti gyarban dolgozik, heti 200-250 es fizetessel.

a maximum amit engednek dolgozni az 6 nap x 8-10 ora.

a minimal ber 5.80£ de adot akkor is vonnak mindenkitol.... az elso 6000£ig nem vonnak adot csak tb-t ami kb 10-30 font hetente

a tesom nulla nyelvtudassal jott ki, evekig oroszt tanult otthon kb 20 evvel ezelott. most o is a suti gyarban van nem kell megszakadni es agency-vel dolgozik, most mar beszel es megerti az angolt nem kozep foku szinten de megerti. O most mar rendezni tudta az otthoni anyagi problemak felet. :)

En diakkent dolgozom heti 2-3 napot de mar nyelvtudassal jottem ki. szoval barmi kerdesed lenne irj privit. lehet h tudok egy ket dologban segiteni. de arra keszulj fel h kb 1000 fontra -300000ft ra szukseged lesz h megelhess az elejen. meg repjegy. sok sikert.

2010. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!