Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért akkora bűn más szemébe...

Miért akkora bűn más szemébe hazudni?

Figyelt kérdés
Miért jelent "súlyosbító körülményt", ha úgy hazudunk, hogy más szemébe nézünk? Miért más, mint csak úgy hazudni? Sosem értettem. Én ha hazudok belenézek a másik szemébe, mert úgy biztos elhiszi.
2011. jan. 13. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert aki "nem tud hazudni" annak nem megy :)

Egyébként ha mondod, hogy tegnap voltam a boltban, közben az illető(mindegy, ki) szemébe nézel, akkor nyugodt vagy, de ha valami nagyot hazudsz, izgul(hat)sz, így ha nem nézel rá, nem biztos, hogy megtudja, de ha "nem tudsz hazudni", és a szemébe nézel, tudni fogja.

Egyébként undorító dolog, mégis nekem szemrebbenés nélkül megy :)

2011. jan. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megadtad a kérdésedre a választ, olvasd csak el még egyszer: "Én ha hazudok belenézek a másik szemébe, mert úgy biztos elhiszi." Szerinted? Ha a másik szemébe nézel, azzal bizalmat sugárzol, és bizony nem szép dolog ezt kihasználni... egyébként véleményem szerint sem így, sem máshogy nem illik hazudni (ez alól az ún. kegyes hazugság kivétel, az is csak akkor, ha nem derül ki és nem ártottál vele)
2011. jan. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én sűrűn szoktam hazudni, főleg telefonban. Felhívott egy munkaadó én meg azt hazudtam neki, hogy már beszéltünk és nem érdekel a munka. Azért hazudtam, hogy hagyjon békén.

Ilyesmi.

2011. jan. 13. 17:02
 4/7 anonim ***** válasza:
én ritkán hazudok, általában akkor is csak semmiségeket, pl. hogy hagyjanak békén, ahogy te is írtad, vagy ne legyen veszekedés a semmin, de ilyenkor simán a szemébe, szerintem ez nem nehezítő körülmény :))
2011. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ha olyan dolgot csinálok, amit nem szabadna, de amit nem tudnak, nem árt senkinek. Meg akkora, ha nem tartozik másra. És rögtön eszembe jut 1001ok, és mindig azt hiszik el, teljesen valós dolgok, gondolkodnom sem kell szinte rajta, csak rávágom, így hihetőbb :)

De nem szoktam hazudni, nem arról vagyok ismert!!

2011. jan. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a második mondja.


1. Ha valaki a szemedbe néz, miközben mond valamit, akkor jobban megbízol benne... így ha az mégsem igaz, az sokkal inkább átverés mintha pl. szemlesütve mondod.

Ugyanúgy, ahogy kisebb hazugság az, ha azt mondom, hogy "nem én ettem meg a sütit", mintha azt, hogy: "Esküszöm, becsszóra, komolyan, hogy nem én ettem meg a sütit".


2. Ha egyáltalán képes vagy valakinek a szemébe nézni miközben hazudsz neki, az azt jelenti, hogy hidegen hagy a dolog, nem érzel bűntudatot miatta, rezzenéstelen arccal hazudsz... nyílván ez az érintett félnek rosszabbul esik, mintha legalább egy kicsit bűntudatod lenne.



Tehát a szembe nézés egyfajta megerősítés... tehát hazugság esetén kb. olyan mintha kétszer hazudnál...


Remélem érthető, mire gondolok. :)

2011. jan. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert aki ugymond "szemrebbenes nelkul" hazudik, az nagyon alattomos es szamito tud lenni...nyilvan nem mindegy, hogy mirol van szo, mert azert minden hazugsagot nem lehet egy kalap ala venni. A hazugsag azonban nem pozitiv jelzo, ezt be kell vallani.


Aki az ember szemebe nezve hazudik, hatekonyabban hazudik. Jobban hiheto. Ennyit jelent, de azert torekedni kellene ra, hogy ne hazudj...

2011. jan. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!