Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Félek a beilleszkedéstől. Mit...

Félek a beilleszkedéstől. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szeptemberben megyek gimnáziumba, és félek, hogy ki fognak közösíteni. Általánosban is piszkálnak a 'menők', és félek, hogy gimiben is így lesz. Csendes típus is vagyok, mert félek, hogy valami hülyeséget mondok. Nem tudom hogyan illeszkedjek majd be középsuliban...
2011. jan. 13. 19:44
 1/6 Phoney ***** válasza:

Gimnáziumban majdnem mindenki komolyabban veszi magát, mint általánosban. Nem fognak ugyanúgy viselkedni, te pedig egyrészt próbáld meg szintén komolyabban venni magadat, másrészt pedig próbálj "új életet" kezdeni az új suliban, mert azt közösítik ki, akin látszik, hogy ahhoz van szokva.


És főleg ne add fel, ha az X emberből 1-2 rosszul áll hozzád. Egyébként meg nem kell felnézni arra akinek nagy szája van, általában nem erősebb vagy okosabb ő attól. Pofázni te is megtanulhatsz:D

2011. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nem kell félni, semmi garancia nincs arra, hogy kiközösítenek. :) Meg aztán mindenki nulláról kezd, szóval csak bátran. :) Egyszerűen menj oda a többiekhez és beszélgessetek. Merni kell. ^^
2011. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anno féltem én is, hisz csendes, visszahúzódó fajta vagyok én is. És a többség a nagyhangúakkal barátkozik.

Nos, sem ált. sem középsuliban nem közösítettek ki, nem utáltak, semmi ilyen baj nem volt. Csak egyszerűen én nem éreztem jól magam köztük. Kevés barátom volt az osztályból. Viszont voltak koleszos barátaim, ezért az órákat+szüneteket túléltem.

Aztán fősulin már ilyen problémák nem voltak, akkorra már felnő a nép, az az igazi időszak!

2011. jan. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hogy őszinte legyek, ha nem változol semmit sem, akkor ott is ugyanilyen lesz a helyzeted. mivel itt sem voltál kiközösítve csak piszkáltak, nagy valószínűséggel ott is hasonló vár rád. de ne keseredj el, mert nagyon sok múlik rajtad. mivel új hely, ha másképp állsz hozzá, akkor lehet teljesen más is. javaslom, hogy ha te nem is vagy egy nagyszájú típus, akkor gimiben próbálj egy olyan barátot találni, aki bátrabb. akkor ő majd eleinte megvéd ha szivóznának veled, kb fél év múlva meg már ki lesz alakulva az emberek helyzete és akkor már ha nem csinálsz nagy hülyeséget békén hagynak. :)
2011. jan. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először nagyon ijesztő lesz, legjobb, ha keresel gyorsan! egy veled azonos nemű, szimpatikus arcot, az is pont olyan szrul érzi magát mit te, ezért örülni fog, mikor felajánlod neki, hogy üljetek egy padba, vagy megkérdezed oda ülhetsz-e mellé.Ugyis igent mond. Rengeteg dolog van, amiről dumát lehet indítani, a tanárok, az órák, a suli, stb. Ebbe mást, pl az előtted ülőket is be lehet vonni, csak nyitott kérdéseket tegyél fel, (Hogyan, miért,), és ne látszon rajtad a görcsölés.

Kerüld a nagyhangú-nagypofájú dicsekvő sggfejeket, úgyis hazudnak és csicskát keresnek, aki csodálja őket.

Ha indul valami, akármilyen unalmas szr, pl. matekszakkör, vagy filmnézési délután, tömegsport,énekkar, kompenzálás, drámapedagógia, szakkör, BÁRMI, és más is elmegy, vegyél részt rajta, utána meg már pár nap után is ihattok egy kávét, akármit.

Figyeld az osztály szerkezetét, a csoportok kialakulását, és ha normális program körvonalazódik, vegyél részt benne.

Nem kell Gucci iskolatáska és imac4 mobil, úgyis minden kínában készül. Ne félj megszólalni, tanulni!, és mást legyen türelmed végighallgatni.

Tanulni nem ciki, hülyének maradni az.

Ja, és tudd meg van-e gólyatábor, mert akkor le ne maradj róla!

2011. jan. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is visszahúzódó vagyok és nem egy nagymenő!!!

De a hülyeségeket mégis nyíltan kimondom,általánosban az aranyköpéseimről lettem híres...Aztán mégis volt olyan időszak,mikor engem b*szogatott mindenki,de hát egyszer túléltem,ha bántanak sose hagyd magad,és ne idegesítsd fel magad,mert ha látják,hogy idegesít csak jobban csinálják,csak annyit tanácsolok,hogy tojd le!!!A beilleszkedés mindenkinek nehéz,főleg az ilyen csendes embereknek,szerintem nem lesz semmi probléma,mindenki a mag dolgával lesz elfoglalva,ha mégsem akkor ne foglalkozz senkivel...

2011. jan. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!