Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érhet azért megkülönböztetés...

Érhet azért megkülönböztetés külföldön, mert magyar vagyok?

Figyelt kérdés

A jövőmet mindenképp külföldön képzelem el, nem szeretek ebben az országban élni. Elborzaszt, hogy két fajta ember van, a gazdag és a szegény, a középosztály eltűnőben van..

Sokat olvastam a neten és az jött le, hogy nem igazán szeretnek minket külföldön, mert a magyar egy 'lopós' nép..

Csak abban értek egyet, hogy a magyarok mentalitása érdekes (értsd, átgázolnak mindenkin, hogy nekik jobb legyen --> tapasztalat).

Él/dolgozik valaki külföldön, ha igen mik a tapasztalatai? Mit lehet tenni, hogy ha a nemzetisége miatt szólják meg az embert?


2011. jan. 16. 21:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"a magyarok mentalitása érdekes (értsd, átgázolnak mindenkin"


Menj ki az USAba kicsit, a magyarok majd tök rendesnek tűnnek :P Am érhet megkülönböztetés, de az esetek 95%-ában nem ér de érni persze érhet.


Am meg nehogy azt hidd, mindenhol gáz van most, ugyanez megy máshol is nincs középosztály. Kivéve abban az országokban, ahol mindenki szegény :D

2011. jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Hivatalosan nem.

A gyakorlatban Romániában, Szlovákiában és Szerbiában nem kedvelik igazán a magyarokat (pláne ha magyarul beszélnek) és máshol is érhet miatta inzultus, de a fent említett három országon kívül legfeljebb Ausztriában "gyakori", de ha munkavállaló vagy, akkor az osztrákok sem igen kekeckednek.

Máshol max. az egyes emberek a világnézetük miatt, illetve a helyi xenofóbok nézhetnek ki, de ez minden más nemzetiséggel megeshet, szóval ezen esetekben 99% az esélye, hogy nem annak szól, hogy magyar vagy, hanem annak, hogy "idegen".


"Sokat olvastam a neten és az jött le, hogy nem igazán szeretnek minket külföldön, mert a magyar egy 'lopós' nép."


Én ezt eddig csak magyaroktól (illetve a magyar határ közelében élő amúgy is elfogult emberektől) hallottam. Távolabb max. gyanakvóan néznek rád, de ha megismernek, és rájönnek, hogy te tisztességes vagy, akkor többnyire nagyon is becsülni fognak.


"Mit lehet tenni, hogy ha a nemzetisége miatt szólják meg az embert?"


Leginkább semmit. Nem szabad felvenni. Meg kell próbálni bebizonyítani az ellenkezőjét, de úgy, hogy azt ne annak vegyék, hogy csak az ő meggyőzésükért csinálod.


Mellesleg én nagyon nem helyeslem, hogy azért mennél ki, mert Magyarország szerinted lecsúszóban van. Ha így gondolod, akkor tenned kéne ellene. De te tudod.

2011. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A külföldi mindig hátrányban van az őslakoshoz képest.


Ha romlik a helyzet, erősödik az idegenellenesség. Ez egy általános szabály.


"Elborzaszt, hogy két fajta ember van, a gazdag és a szegény, a középosztály eltűnőben van."


Akkor költözz egy másik bolygóra, ugyanis mindenhol ez a tendencia. Magyarország egyébként egyike azoknak az országoknak, ahol a legegyenlőbb a vagyon és jövedelem eloszlása. Az USA-ban pl. sokkal nagyobbak a különbségek.


[link]


"Sokat olvastam a neten és az jött le, hogy nem igazán szeretnek minket külföldön"


Kevesebb gyk-t olvass. A gyk tele van magyargyűlölőkkel. A valóság az, hogy nyugaton kevés a magyar, ezért sokkal kevésbé utálják őket, mint a mindent elárasztó lengyeleket, románokat, letteket, bolgárokat, szlovákokat stb.


"Csak abban értek egyet, hogy a magyarok mentalitása érdekes (értsd, átgázolnak mindenkin"


Akkor még nem találkoztál se tőlünk délre, se tőlünk keletre élőkkel, se amerikaiakkal, se dél-amerikaiakkal, se afrikaiakkal. De van élettapasztalatod, az biztos :)))


"Mit lehet tenni, hogy ha a nemzetisége miatt szólják meg az embert?"


Ha ennyire görcsösen félsz ettől, akkor a megoldás az, hogy Kanadába, Ausztráliába vagy az USA-ba kell menni, ahol nem nézik annyira, honnan jöttél. Ott is gyorsan be kell illeszkedned, pl. az USA-ban azonnal amerikaianak kell magadat vallanod, de ott legalább megteheted. A franciák szemében még az unokád is "gyüttment" lesz.

2011. jan. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

En az USA-ban elek es azt mondanam, hogy azon mulik, hogy hany evesen kerulsz ki, mennyire tudsz alkalmazkodni. Nem kell feladnod teljesen magadat, de nyilvan nem mindegy, hogy mennyire beszeled a nyelvet, milyen kepesitesed van es honnan.


Pl. ha itt vegzel egyetemet, sok esetben valoszinu, hogy elonyod szarmazik belole, hisz honnan tudnak, hogy milyen egy magyar egyetem szinvonala? Nem mindegy, hogy milyen szakmad van stb. Ilyenek miatt erhet megkulonboztetes, mert azt fogjak alkalmazni, aki a legidealisabb nekik. Amugy nemzetiseged alapjan HATRANYOS megkulonboztetes nem fog erni. Meg fogjak kerdezni, hogy honnan jottel, de ez mas itt, hisz mindenki mashonnan valo, tehat nem rosszbol kerdezik. Mindenkitol megkerdezik. Pl. ferjem hiaba itt szuletett, nem teljesen feher es mindig rakerdeznek, hogy honnan jott. Ez itt nem inzultalas, mint egyes europai orszagokban.


Amugy hivatalosan nem kulonboztethetnek meg, ha van munkavallalasi papirod.


Europaban tenyleg egyes orszagokban van hire a magyaroknak, sot Europaban sok orszag van, ahol alapbol nem befogadoak semmilyen kulfoldivel. En is ertem mashol Europaban. Van, aki megszokja, van, aki nem. Ott tenyleg mindig kirekesztett kulfoldi leszel, de van, aki eleldegel, mert nem akarja az europai kulturat feladni. Mindenki mas.

2011. jan. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem vagyok magyargyűlölő, és nem kell egy más bolygóra költöznöm, hogy jobb életem lehessen. :)

Nálunk a tanárok is egytől egyig azt mondják, hogy ki kell menni.

És hogy máshol is ugyanez a helyzet? Unokatesóim Ausztriába születtek, nem is beszélnek magyarul, sima bolti eladók és mégis 900 eurót keresnek.. És ott a megélhetés sem olyan drága, mert mi is itt lakunk a határnál és Ausztriába vásárolunk nem itthon, mert kint jobban megéri. Egy másik példával élve, itthon egy ápolónő keres 80 ezer Ft-ot, kint 1500 eurót. :)

Nem tudom külföldön, hogy van, de a magyar emberek többsége igenis pesszimista és barátságtalan. Erre senki nem tud rácáfolni, ki mit érzékel..

Itt ahol lakok sok az osztrák vásárló, ha egy magyar bemegy az üzletbe akkor jó ha az eladó köszön, ha egy osztrák akkor rögtön fut oda az eladócsaj és kérdezgeti "kann ich ihnen helfen"? Szóval..(Y)

De ne nyissunk vitát.

2011. jan. 17. 16:26
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is megeri, mert nemcsak a fizetes magasabb, hanem az van, hogy Magyarorszagon mar sok dolog joval dragabb (kaja, benzin, elektronikus cikkek, ruhak stb). Szoval anyagilag megeri, csak az mar mas kerdes, hogy jol fogod-e magad erezni. Nekem vannak ismeroseim, akik pl. Nemetorszagban nottek fel. Sosem fogadtak be oket, hiaba beszelnek perfektul nemetul. Ok sosem lesznek nemetnek elkonyvelve. Europaval ez a gond. En ott biztos, hogy nem tudnek mar kulfoldon elni, mert zavarnanak ezek a dolgok (mindennapi eletben kijonnek bizony). De ha ez teged nem zavar, bevallalalod, jol meg tudsz elni. Ha nem tudsz igy elni, akkor talan Kanada a legjobb valasztas. Oda a legkonnyebb kijutni Europan kivul es ott tenyleg senkit sem erdekel, hogy honnan jottel.
2011. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Na örülök, hogy Te legalább hasonlóan gondolkodsz mint én és nem rögtön támadsz. :)

Más véleményekből is azt hallom, hogy Európa nyugati országai vagy nagyon bejönnek valakinek vagy nagyon nem..

Egyébként te hol élsz az USA-n belül? És hogy kerültél oda?:)

2011. jan. 17. 18:18
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen, ez igy van...valakinek vagy nagyon bejon adott orszag vagy sirva menekul vissza. En elotte Nemetorszagban laktam es ujjongtam, mikor eljottunk (ferjem munkaja miatt voltunk ott par evig). En jelenleg Texasban elek, de elotte a nyugati es keleti parton is eltem. Nagyon szeretek az USA-ban elni. Mas orszagban nem tudnam elkepzelni az eletemet mar. Persze olyan is van, aki ide jon es nem tetszik neki, de akkor vissza tud menni. Mindenkinek meg kell talalni a helyet es ez idobe telik. Ha egy orszagban nem tetszik neked, erdemes mashol kiprobalni es nem feladni. Mindenkepp ezt tanacsolnam neked. Nem tudom, hogy hany eves vagy, az sem mindegy, mert mig egy 20 eves konnyen alkalmazkodik, egy negyvenesnek komoly gondjai lehetnek...ez alol nagyon keves kivetel van.
2011. jan. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok. :) Most csak annyit teszek az ügy érdekében, hogy nagyon sokat foglalkozom az angollal és a némettel.

A rokonokkal nem nehéz tartani a kapcsolatot? A másik marasztaló érv, hogy mindig azt mondják, ha külföldön baj ér, nem lesz ott senkihez fordulnia az embernek..

2011. jan. 18. 16:45
 10/16 anonim ***** válasza:
Eleg nehez tartani a kapcsolatot, ha a fizikalis talalkozasra gondolsz (evente 1-2 alkalommal megyek vagy ok jonnek ide), de szinte ingyen lehet mar telefonalni vagy az interneten akar ingyen is lehet. Mar nem ugy van, mint par eve. Pl. az en esetemben nem ugy van, hogyha valami tortenik, nincs itt senki, mert en itt alapitottam csaladot. Ha fiatal vagy, neked is meg van erre az eselyed es akkor nem leszel egyedul. Ha valaki csak ugy ide jon magyarkent egyedul, nulla hatterrel, biztos, hogy nagyon nehez az elejen, de valamit valamiert. Mindig fel kell aldozni valamit azert, hogy hosszu tavon jo legyen.
2011. jan. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!