Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért rosszak gyakran az...

Miért rosszak gyakran az emberek, ha jók is lehetnének?

Figyelt kérdés

"Kérdéseket teszek fel az Úristennek, és magam felelgetek rájuk, de már nem is a Jóistennel perelek, ővele már megbékültem valahogy, inkább az embereken bánkódom; miért olyan gonoszak az emberek, amikor pedig jók is lehetnének? Miért kell a maguk és a mások életét megkeseríteniük, amikor csak rajtuk múlik, hogy boldogan és szépen éljenek?"

/Sólem Áléchem/


2011. jan. 19. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
mert gyarlóak
2011. jan. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bretso ***** válasza:
Miért? Rosszak?
2011. jan. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, szerintem jók. Csak nem tudom megérteni, miért gyűlölködnek és ártanak egymásnak időnként. Értem, hogy gyarlóak, mind azok vagyunk. De hiába ismerik fel a gyarlóságukat, sokan nem is akarnak változtatni rajta...
2011. jan. 19. 17:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért mert hasznuk származik belőle, vagy mert szimplán taplók. Én az elsőbe tartozom és igen nem akarok változtatni rajta, mert jónak lenni nem éri meg, így érzem magam jól. De amúgy puszta szórakozásból nem szoktam másoknak ártani. akik ezt csinálják, nagyon unatkozhatnak...
2011. jan. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én is így gondolom élhetnének békességben.De mintha egyere gonoszabbak lennének.A kapzsiság szerintem a fő ok mai világban,a pénzért való harc s ezért minden gyarlóságot elkövetnek gátlástalanúl bárki ellen akár pár ezerért is.És 2.ok mert önzőek az emberek csak magukra gondolnak mindent megkapjanak ami nekik kell.Én pl olyan ffi-vel soha nem találkoztam akinek a szive-lelke csupa jóság,pedig ilyenre vágyom(nem önző),mégse sodorja utamba a sors.Sajnos ebbe kell élnünk.A jót elnyomják,a rossz élőskődik parazitaként.Csak elnyomó és elnyomott van.S az elnyomottnak is dönteni kell vagy hagyja földbetiporják,vagy szembeszáll,drasztikus módszerekkel...
2011. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért jók gyakran az emberek, ha rosszak is lehetnének?

Kétoldali a kérdés... A jó és rossz egyébként sem létezik, mi aggatjuk a dolgokra ezeket a kifejezéseket. Egyébként számtalan eset van, amikor a megoldás rossznak tűnik és csak később jön rá az ember, hogy valójában jó volt.

2011. júl. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rossznak lenni könnyebb..
2011. júl. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!