Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni hogy ha...

Honnan lehet tudni hogy ha bekopogtatnak egy alapítványtól, akkor Ők valóban pl beteg gyermekeknek gyűjtenek, vagy szélhámosok?

Figyelt kérdés

Ha mutat igazolványt, az is kb mennyire hiteles?


Minap jártak Nálam, volt igazolvány stb, mivel egyetemista vagyok csak egy kisebb öszeggel segítettem, de érdekelne hogy jóhelyre adtam-e?


2009. febr. 3. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan, kérj tőlük egy számlaszámot és azt meg lehet tudni, milyen szervezethez tartozik.
2009. febr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elkéred az adószámukat, és lekérdezed az APEH honlapján.
2009. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt pedig tilos adni, mert még ha tényleg tőlük is vannak és létező alapítványi adószámot is mondanak be, nincs rá garancia, h nem az első kocsmában issza el a gyűjtő. Bankszámlaszámot kérni és ha akarsz adakozni utalj. Azt pedig le lehet kérdezni, h kinek a nevére szól a számla.
2009. febr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 yuda ***** válasza:

A válasz az,hogy sehonnan-ott hirtelen dönthetsz és hiába kéred el a számlaszámot,vagy referenciát,úgysem fogsz azon mód utánanézni,eső után meg köpönyeg.


-ha biztosra akarsz menni,adj az ismert szervezeteknek,vagy saját kezűleg,mert még ez a legbiztosabb.

2009. febr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Vigyázz az ilyenekkel. Nálunk is voltak, még a lábukat is betették az ajtórésbe, olyan erőszakosak voltak. Nem szabad adni így, készpénzt, sajnos nem megbízható sok ember. Akár meg is figyelhetik a lakást amíg keresgélsz, hogy mit érdemes elvinni, érdemes-e visszajönni, ki tudja, honnan jönnek.

Alapítványoktól nem szép a kéregetős, ajtón becsengetős módszer, én olyan alapítványban nem bízom meg, akik ezt teszik.

Ha segíteni akarsz, akkor segíts úgy szervezeteknek, hogy esetleg számlaszámukra fizetsz be összeget (miután leellenőrizted, kinek megy), vagy szüleid figyelmébe ajánlod az adó 1 %-át küldjék bizonyos szervezetnek. A segítség egyébként sokfajta lehet. Régi megunt játékok, ruhák amik állnak csak dobozokban valahol, jól jöhet egy több gyermekes szegény családban. Családi lapokban szoktak lenni ilyen hirdetések, ahol keresnek ruhát, cipőt, régi függönyt stb. Én inkább így segítek. Igy tudom, hogy azok kapják meg, akiknek tényleg fontos, arra, amire szükségük van és tudom, hogy örülnek neki.

2009. febr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vedd elo a fegyvert ha van es akkor azt is megmondjak hany orakor szulettek!!!!!!!!!
2009. febr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!