Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság menyire kulturáltak...

Manapság menyire kulturáltak az emberek?

Figyelt kérdés

Pl:tudják kiröl,miröl beszélek ha azt mondom hogy :neil Amstrong,Fred Astaire,Bud Spencer,....


vagy Pl:az örghalsáz és a tenger,Jules Verne,Hemingway,..


2011. jan. 24. 14:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
én fred astaire kivételével mindet tudom, kicsoda. más kérdés hogy nem olvastam túl sok vernét pl.. a bud spencer filmeket meg nem szeretem - és nem is hiszem hogy ez az alapműveltséghez tartozik.. 19L
2011. jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Már itt is kezded ? :D


Amúgy én mindegyiket ismerem, még ha valamilyen eldugott, alig ismert zeneszerzőt mondtál volna... Na de Fred Astaire-t mindneki ismeri. Ami Meg Spenceréket illeti, ez nem hiszem, hogy az alapműveltséghez tartozna.

2011. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Pont annyira kulturáltak, mint bármikor a történelem során. Az egyik igen, a másik nem.

Amit te kérdezel, annak semmi köze a kulturáltsághoz, az mind műveltség.

2011. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

szerintem van.Szerinted nem gáz ha valaki nem tudja Pl:Ki Neil Amstrong?:O

nem a Techno a müveltség!

Vagy ha v ki nem tudja ki Hemingway?:O

2011. jan. 24. 14:57
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

MOndjuk ne a mindenki által ismert és nyomatott személyeket mondd...

Ja, hadd jegyezzem meg ! A kulturáltsághoz a helyesírás is hozzátartozik.

2011. jan. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

a magyar helyesirás nem megy jol!

az Angol jobban megy!és érthetőbb is.De normális válaszokat kérnék,nem negatív válaszokat.ha nem tudsz pozitiv választ akkor légyszi ne irj!

2011. jan. 24. 15:02
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

De ha nem megy a magyar helyesírás, akkor mi jogon kérsz másokat számon ?

Amúgy 2. válaszoló voltam, tehát írtam választ.

2011. jan. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
mit kérnék számon?a helyesirás szerintem lényegtelen.egyedül magyar doga közbe figyelek rá:D
2011. jan. 24. 15:09
 9/27 anonim ***** válasza:
Mindegyik általad felsoroltat ismerem. De Bud Spencer a pop kultúra egyik alakja és nem igazán gondolom, hogy az alapmáveltség része lenne. Egyébként technó zenét hallgatok. Hogy jön ide a techno? Szerinted van valamilyen korreláció a tecnho zenét hallgatók és intelligenciájuk, műveltségük között?
2011. jan. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nem, nincs köze. Ez műveltség, még egyszer. A kulturáltság egészen mást jelent, például hogy hogyan kommunikálsz, van-e igényed helyes írásra, hogyan eszel, mit mondasz és nem mondasz másoknak, ilyenek
2011. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!