Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A házasság mire jó? (Kérdésed...

A házasság mire jó? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Nem értem miért ilyen képmutatóak az emberek.a legtöbben arról papolnak,hogy milyen erkölcsös,meg szent dolog a házasság,ez az általánosan elfogadott polgári mintaélet,aztán közben mindenki kefél félre mint a nyúl,persze csak ha van rá lehetősége.aki nem kell senkinek a házastársán kívül,vagy bűntudat miatt nem mer félrelépni,azt nevezik erkölcsösnek.a házasságoknak több mint a fele válással végződik a maradékban meg csak szenvednek egymás mellett.10-ből max.1-2 házasság működik jól.
2011. jan. 27. 09:28
1 2
 1/13 napietus ***** válasza:
75%

mindenesetre Te házasodj semmiképpen! csak tönkretennéd valakinek az életét...


29/N

2011. jan. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 napietus ***** válasza:
70%
"ne" házasodj, ezt akartam írni...
2011. jan. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Én sem értem mire jó. Régen még oké volt, hogy a házasság után kezdődött a közös élet, azt értem. De manapság már semmi különbség nincs aközött, ha két ember együtt él, vagy össze is vannak házasodva, szóval a házasság inkább a vagyonról szól.

Amit meg te írtál.. hát nem tudom, de szerintem azért nem akar mindenki félrelépni, van ahol tényleg működik a házasság (ja, de írtad is..). Szerintem a házasság egy tök fölösleges dolog, csak a macera van vele, mikor vége. 19L

2011. jan. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon általánosságban beszélsz erről a "jelenségről" de nem minden ember képmutató. Erkölcsös emberek márpedig léteznek, nem mindenki akar házasságon belül és kívül is másal, vagy másokkal kufircolni. Nem a lehetőségen vagy a bűntudaton múlik.
2011. jan. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Házasság nélkül sem kell össze-vissza kefélni,mint a nyúlak.A hűség nem az erkölcsösségről szól.
2011. jan. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

09:42

igen,ezt én is így gondolom.

2011. jan. 27. 11:09
 7/13 A kérdező kommentje:

10:00 persze,hogy nem mindenki erkölcstelen.írtam is,hogy 10 emberből 1-2 be is tartja a házassági fogadalmát,az már egy más kérdés,hogy szívből,önként tartja be,vagy csak a "mintapolgár" és a becsületes,erkölcsös ember imidzse miatt...mert legtöbb esetben sajnos az utolsóról van szó.sokan azt gondolják,hogy egy megrögzött házasságellenes vagyok,ami végül is igaz,de én szerettem volna hinni a házasságban,de a valóság nem azt mutatja,hogy érdemes.

Mindenki ismer olyan kapcsolatokat,hogy x.y.félrelépett,legyen akár férfi,vagy nő,és ez csak az, ami ki is derül,szerintem,ha megkérdeznék csak úgy találomra pár embert az utcán,hogy őszintén mondja el,mi a tapasztalata erről,nem hiszem,hogy több olyan példát tudna mondani ami a hűséget igazolja,az ismerősei körében.

Persze azt is temészetesnek tartja mindenki,hogy soha nem az ő férje,vagy felesége lép félre,hanem mindig a másé.....

2011. jan. 27. 11:48
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

A házasság alapvetően nem a kefélésről szól, hanem a vagyonközösségről.

Ebből jön, hogy a közös pénzből nevelődnek fel a gyerekek, válás esetén feleződik a közösen szerzett vagyon, stb.


A házastársi hűség elvárása is ebből (a pénzből) alakult ki, mert a férfi nem szívesen költi pénzét más férfi porontyára, és a nő nem szereti, ha a férfi másfelé is csinál pénzelni való gyereket.

Manapság azért nem várja el mindenki a hűséget, mert már lehet védekezni, a félrekefélés nem jelent feltétlen gyereket.

2011. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

A pesszimizmusodat kezeltetni kellene, mert ki fog hatni az eleted tobbi szegmensere is, mikor depresszioba csap at...


Az eletet csak ugy lehet boldogan elni, ha a jot is eszreveszed. Csak kozhelyeket sorolsz a valasi statisztikakkal, felremenessel. Azt nem veszed figyelembe, hogy egyenre lebontva ez nem ilyen borus. Honnan tudod megitelni, hogy 10 hazassagbol 1-2 mukodik jol? Neked amugy hany hazassagod volt, hogy igy nyilatkozol?

2011. jan. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A házasság főként a gyereknevelés miatt fontos! Persze ha mindkét szülő jó szülő! Én már elváltam, de a gyerekek miatt érdemes volt! :)
2011. jan. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!