Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire emlékszel 1979-ből?...

Mire emlékszel 1979-ből? (Akik éltek már akkor, elsősorban az ő válaszuk érdekelne! )

Figyelt kérdés

Bármivel kapcsolatban írhatsz, ami eszedbe jut abból az évből!

Történt valami emlékezetes esemény akár Budapesten, akár vidéken? Mennyire volt hideg a november vagy meleg augusztus 20? Esett-e hó karácsonykor? Kikről szóltak a hírek, mi ment a tv-ben? Milyen koncertek voltak és hol? Stb, bármi, tehát mi jut eszedbe?


2011. jan. 27. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Tesom 1979-ben szuletett. Nagyon hideg volt a tel, nagy hoval. Megkerdezhetem, hogy konkretan miert kerdezed? Valamiert fontos neked ez az evszam?
2011. jan. 28. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Van néhány ötletem, amolyan ajándékötelet, amit összefűzhetnék a kíváncsiságommal. Tényleg érdekel, hogy pl abban az évben mi történt. Akár egyszerű emberek életében.

(Nem tudom jobban elmagyarázni. :-))

Írod, hogy hideg volt a tél, és a tesód született. Valami kedves egyszerű (valós) történettel ki tudnád egészíteni? Pl, hogy amikor apuval bementünk a tesóékhoz a kórházba, akkor ez és ez történt, odafele a nemtom milyen villamoson megijedtem egy nénétől, a villamosjegy x forint volt, stb... :-)

Ilyesmi?

Bár szerintem kevés olyan olvassa ezt, aki emlékezik akkorról valamire. De azért hátha...

Előre is köszönet! :-)

2011. jan. 28. 12:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Szivesen kiegeszitenem, de en kesobb szuletettem, a 80-as evek derekan. Csak anyu szokott meselni errol az idoszakrol. Nagyon valoszinunek tartom, hogy hatalmas ho volt Karacsonykor, mert tesom Karacsony utan par nappal szuletett es alig tudtak hazamenni a korhazbol a jegtol es hotol.


Nezd meg ezt az oldalt. Jol ossze van szedve, hogy mi tortent 1979-ben a vilagban: [link]


Van egy lista az akkori slagerekrol, az akkori filmekrol, a tortenelmi esemenyekrol (olajvalsag tobbek kozott) meg hogy akkor volt az elso Bungee Jumping kiserlet.

Erdekes az arakat is megnezni. Egy Walkman 200 dollar volt anno. Ma kb. 20 dollar egy CD-s valtozat. Sokat valtozott a vilag...

2011. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!