Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ertelme katolikuskent...

Mi ertelme katolikuskent sokkal szigorubb torvenyeket betartani, ha a "light"-os verzio szerint elnek masok? Nem mindenkire ugyanannak kellene vonatkoznia?

Figyelt kérdés
A reformatusok, evangelikusok, baptistak sokkal felvilagosultabbak, lazabbak a torvenyeik. Miert van meg mindig a katolicizmus tobbsegben? Nem ertem, hogy egyik embernek miert kell betartania minden pici reszletet, ha hithu katolikus akar lenni, mig pl. egy hithu reformatus teljesen mas eletet el es akar meg elvaltan is hazasodhat ujra stb stb.
2011. jan. 29. 15:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Es hogy miert gond ez...mert ha valakit katolikuskent nevelnek, az ugy van vele, hogy utolag nem akar atterni.
2011. jan. 29. 15:52
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Értelmet keresni a vallásban értelmetlen dolog.
2011. jan. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindenki éljen saját erkölcsi, vallási normái szerint, és akkor kiegyensúlyozott lesz.

Hogy más másképp csinálja, azzal ő fog elszámolni magával.

2011. jan. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amit az Egyhazad ir elo normakent, az nem biztos, hogy teljesen egybe esik a te nezetetted. Akkor az mar nem egeszen a te nezeted. Arra probaltam utalni, hogy valakit felnevelnek x hit szerint, igy kesobb nem valtoztat altalaban. De ennek az embernek miert kell 5-szor annyit teljesiteni, mint annak, aki szerencsesebb volt es mas, megreformalt vallas szerint neveltek?
2011. jan. 29. 16:07
 5/9 anonim ***** válasza:

És azok a vallási közösségek, ahol sokkal szigorúbbak a szabályok, mint nálunk. Aki belenő, az természetesnek veszi, hogy minden vasárnap megyünk templomba, hogy időnként meggyónunk, hisszük a katolicizmus tanítását, egyedüli igazságát, betartjuk a böjtöt, és így tovább.


Ha nem tetszik, akkor legyél református. De akkor ne kérd számon a házastársi hűséget sem, vagy a holtomiglan-holtodiglant sem. Valamit valamiért.

2011. jan. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnek atterni. Csakhogy a csaladunkba most kerult be egy szemely (sogornom), aki reformatus es latom, hogy ok mennyire mashogy kezelik a dolgokat es ettol meg nem rossz emberek. O leszolja a katolikus vallast, de en is latom mar, hogy van ra oka...es nem ertem, hogy mi ez a harc az egyhazak kozott. Azt mondta a katolikus pap a tesomnak, hogy az eskuvonel a katolikus felnek kell vermesnek lennie, hogy katolikus eskuvo legyen, kulonben nem ervenyes az egesz. A reformatusok vagy akarkik nem ilyenek, hogyha nem tartozol az egyhazukhoz, akkor egy senki vagy.
2011. jan. 29. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:

1. a vallásáról senki nem akar áttérni, sztem egy protestáns sem térne át önként dalolva, úgyhogy ez nem csak a katolikusokra vonatkozik

2. költözz ki németországba, ott nem a katolicizmus van többségben, magyarországra születtél itt ez van, emigrálj ott majd más lesz ha úgy jobban tetszik

3. az irásod alapján nem igazán tudod a részletes hitelvi különbözőségeket, nagyon felületes vagy

4. próbálj meg érthetőbben fogalmazni, mert elég nehéz kivenni hogy mi a francot is akarsz tulajdonképpen kifejezni vagy mi is a problémád

2011. jan. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsanat, ha nem fogalmaztam erthetoen. Csak reszben vagyok magyar es kulfoldon elek, igy csak ritkan hasznalom a magyart. Akkor is altalaban csak irasban.
2011. jan. 30. 03:07
 9/9 anonim válasza:

Kedves kérdező először is nagyon fontos, hogy behatóbban ismerd meg a vallásod, ismerd meg, hogy mi a legfontosabb egy katolikusnak, egy felületes szemlélő csak szabályokat meg korlátokat lát és természetesen sok sok emberi gyarlóságot ami alól még a protestánsok sem kivételek.

Mikor igaz szeretettel viszonyulsz Istenhez, akkor már nem az lesz a fontos, hogy neked mi hasznod az égészből, mi a könnyebb, hanem hogyan tudnál Istennek örömet szerezni és egyszer csak azt veszed észre, hogy nem tudsz Isten nélkül meglenni. Áss le a gyökerekig ismerd meg a történetét és megismered az emberek hibáit, a szenvedés értékét és tudatos vállalását másokért, ismerd meg a földi egyház gyarlóságait és meglátod a gonosz támadásait meg munkálkodását. (www.depositum.hu)

2012. aug. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!