Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusként imádkozhatok...

Katolikusként imádkozhatok református imákat?

Figyelt kérdés
Itthon,'Miatyánk' után van mikor református éneket énekelek,vagy református imát mondok el.Ez ugyanolyan,mintha katolikus imákat mondanék,vagy a vallásom miatt nem?
2011. aug. 5. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem Istennek teljesen mindegy melyik egyházhoz tartozol és melyiknek az imáit, stb. mondod.

(Ha hiszel abban, hogy Isten csak egy van)

2011. aug. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%

Isten nem létezik!!!!!!!!!!!!!!!!!!



problem kérdező?

2011. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az egyházak földi hatalmak. Szerintem az embereknek önmagukban kellene hinniük.


"Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van." Lukács 17:21


Az előző válaszoló szerintem ugyanúgy nem rendelkezik bizonyítékkal ezen a téren, mint ahogy más sem, tehát nem kéne egy vallási rovatban ilyen kijelentéseket tennie talán.

2011. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
nem. le is van írva a Bibliában. jelenések könyve 2.16.
2011. aug. 6. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze! Miért ne imádkozhatnál? Sőt, ha nem tudsz valamiért misére menni, a református istentisztelet is számít. Imánál ez szerintem kevésbé fontos. Mert a kötött imák azok csak formák, az imádba Te rakod bele a valódi tartalmat. Az ima személyes kapcsolat Istennel, a saját lelked Isten felé való irányítása. Ezért imádkozhatsz bármilyen keresztény imát, ami közelebb visz Istenhez!
2011. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak TELJES mértékben igaza van: bármilyen keresztény imát imádkozhatsz, ami közelebb visz Istenhez.
2011. aug. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van! Nem az a lényeg,hogy katolikus,vagy református az ima,hanem az,hogy amikor imtákozod őszinte légy,és szívből jöjjön.
2011. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!