Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hova forduljak katolikusként...

Hova forduljak katolikusként hittel kapcsolatos kérdéseimmel, kételyeimmel?

Figyelt kérdés
Szilárdan hiszek Isten létezésében, abban is, hogy irányítja az idők folyását, de állandó kételyek gyötörnek mindenhatóságával, jóságával, kapcsolatban. Nem látok jobb utat a kereszténységnél, de elborzaszt, hogy nem látom tisztán Isten terveit, hogy honnan és merre tartunk, azt mondják, hogy ő a jó és tökéletes, dehát ezekben az időkben nehéz elhinni mindent,főleg ha nem mutatja meg magát. Jártam katolikus katekézisre, de olyan kérdéseim vannak amivel nem akartam megbotránkoztatni az Atyát. Segítsen valaki ha tud. Köszönöm.
2010. jún. 23. 23:47
1 2
 1/15 anonim válasza:
83%
Iskolai hitoktatóhoz, gyontató paphoz
2010. jún. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem fogod megbotránkoztatni a papot semmivel szerintem, ha csak nem valami marhaságokat kérdezel......mondjuk pl. miért nem lehet templomban orgiát rendezni....azon lehet, h megbotránkozna :D Amúgy itt is fölteheted....vannak itt hozzáértők is a válaszadók között.
2010. jún. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Vidám vasárnap?

Hállelújá!

2010. jún. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
vidám vasárnap... azzzz......bmeg -.-
2010. jún. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Főleg magadban tisztázd le a kérdést. Aztán persze hasznos lehet megvitatni a dolgot olyan a téma iránt érdeklődő emberekkel, akiknek adsz a véleményére. Pl. papok, teológusok, de bárki, akit te fontosnak tartasz. Azt azonban ne feledd, hogy az ő véleményük csak vélemény. A te személyes hited neked kell kialakítanod.
2010. jún. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kedves testvérem!


Ajánlok néked néhány jó, katolikus olvasmányt. Itt majd válaszokra lelsz:

[link]

[link]

[link]

[link]


:-)

2010. jún. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Itt egy kis, katolikus csoport válaszol a kérdésekre:


[link]


Új kérdést is tehetsz fel és kereshetsz a régiek között.

2010. jún. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Helló!


Mélyen magadba kell fordulj, de nem olyan értelemben, ahogyan a közhitben szerepel ez. Hanem a belső hangra kell koncentrálnod, az igazi valódra, amiből te is vagy. Istenre. Majd ő megadja a választ neked. Koncentrálj és figyeld a "hangját". Egyébként ha olvasol egy kicsit, akkor sima ügy lesz ez számodra, és megleled a kérdéseidre a válaszokat. :)


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.


üdv

25/F

2010. jún. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A vidám vasárnap sztem is naon jó ötlet... ha mégsem én szívesen beszélek veled! Nagyon érdekelnek a vallási témák és szeretek ezekben a kérdésekben vitatkozni (összeegyeztetni nézeteinket)... vagy "kutatni" (hogy mi mit jelenthet a bibliában).

Ha télleg érdekelnek Istennel kapcsolatos kérdések... válaszolj ;)

2010. jún. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ha olyan kérdéseid is vannak amivel megbotránkoztatnád az atyát,akkor ne tedd fel neki.gondolkozz,használd az agyad erre adta az Isten! katólikus papoktól és egyházi vezetőktől gondolkodó ember sosem fog értelmes és kielégítő választ kapni.sejted,hogy miért?
2010. jún. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!