Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Minek tetováltat az, aki nem...

Minek tetováltat az, aki nem akarja, hogy látszódjon?

Figyelt kérdés

Én magam elég rendesen ki vagyok tetoválva, elég feltűnő helyeken (de ne ilyen ocsmány diszkós nonfig mintákra gondoljatok!)

Sok ismerőssel/emberrel beszéltem már. És elég sok embertől hallom, hogy neki is van vagy ő is szeretne tetkót, de olyan helyen, ahol el tudja takarni, vagy egyáltalán ne is látszódjon.

Na most, a tetoválás az önkifejezés egyik eszköze (ilyen a frizura, öltözködés, stb. is). Miért csináltat magának tetoválást egyáltalán az, aki azt akarja hogy ne látszódjon? Én büszke vagyok a tetoválásaimra mert tükrözik a gondolataimat, leolvasható elég sokminden belőlük. De nem kötelező tetováltatni! Sztem az tetováltasson, aki fel mer vállalni bizonyos dolgokat. Nekem még soha sehol semmilyen hátrányom nem volt abból, hogy szét van varrva a karom, ugyanúgy kaptam mindenhol állást, és ma már diplomám is van (és nem büfészakból).

De mondjuk aki tart a társadalmi megbélyegzéstől, stb., az egyáltalán minek fekszik tű alá? Miért varrat bármit is magára az, aki eltakarja? Ha eltakarja akkor minek varratja magára? Ezt magyarázza meg nekem vki légyszíves


2011. jan. 30. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nem tudom (én sosem éreztem vágyat ilyenre, nekem nem tetszik), de el tudom képzelni, hogy ha a tetoválás valami privát dologra emlékezteti (barát, ismerös, rokon, stb), akkor nem akarja mindenkinek elmesélni a hátterét a mintának, vagy valami olyan (és olyan helyen), amit csak a partnerének cimez.
2011. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Biztosan szépek a varrásaid :)

Én ugyan nagyon fiatal vagyok mégis vannak törzsi mintáim.

Lábszáron felkaron és alkaron félig készen.


Én ha akarnám se tudnám takarni. Sőt szeretek is dicsekedni a lábammal nyáron. Mindig megnézik és volt h a sulimba kérdezték h mit ábrázol ez a sok fekete vonás?

Csodájára járnak és elfogadják a felnőttek is mert tudják h nem eszetlen lázadás hanem olyan hagyomány őrzés. Annyit sajnálok csak h nem vagyok Dél-Amerikai :) Mert csak úgy lenne meg az összkép viszont sötét barna a hajam így passzolok mindenhez :)


Kicsit elkalandoztam hát figyelj félnek a jövőre való tekintettel állás szempontjából stb.

Én nem készültem soha egyetemre gimnáziumba én beérem 1 mezei szakmával többet ér a magam boldogsága mint a pénz.

18/F

2011. jan. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

El tudom képzelni, hogy 65 éves nagypapa korodban a hátad mögött hogy fognak rajtad majd röhögni :)


Na, én ezért nem csináltatok ilyet :) Legalább a méltóságom maradjon meg öregkoromra :P

2011. jan. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ahogy az első mondta. Vannak olyan emberek, akik valami emléket őriznek a tetoválással, és ez olyan bensőséges dolog, hogy nem szívesen mutogatják mindenkinek. Nekem is lesz tetkóm, vagy a hasamra(bár az szülés miatt necces) vagy a hátamra akarok. És még a kezemre vagy lábamra egy kisebb mintát. De én se örülnék neki, ha lépten-nyomon mindenki megkérdezné, hogy miért ezt csináltattam.
2011. jan. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Egyet még mindig nem értek:


"El tudom képzelni, hogy 65 éves nagypapa korodban a hátad mögött hogy fognak rajtad majd röhögni"


Miért röhögnének? Meg mi köze ennek a méltósághoz? Ennyi erővel mindenkin röhögni lehetne, aki kopaszodik, aki bottal jár, aki festeti a haját.

Az öreg teletetovált motoros fazonokon sem láttam még senkit sem, hogy röhögött volna.

A méltóság meg szerintem olyan dolog amit az ember a lelkében hord, a tartás, ami a jellemében van. Ennek nem sok köze van ahhoz, hogy nézel ki, mit veszel fel, ez viselkedés kérdése! Egy jól szituált ember is lehet teljesen tartatlan, jellemtelen, nevetséges, ha olyan a kisugárzása, míg valaki nagyon szegényen is viselkedhet kifogástalanul. Ennek a méltóságnak és tartásnak semmi köze a tetoválásokhoz...

2011. jan. 31. 01:30
 6/13 anonim ***** válasza:
Öltözködni sem ugyanúgy szokott az ember minden lehetséges alkalomra. Mást veszünk fel ünnepekre, egy értekezletre, a munkahelyre, sportoláshoz...
2011. jan. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A legtöbb bankba nem mehetsz melózni, ha látható helyen van tetoválásod, vagy pc-d, mert ott különböző dresscode-ok vannak. Pl a bokádon van valami, de a térdig szoknya a kötelező akkor már buktad, vagy mindennap úgy lealapozod, hogy ne látszódjon.
2011. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is van tetoválásom a csípőmön-hasamon. Nem azért csináltattam, hogy villogjak vele, hanem azért, mert olyan jelentése van, ami fontos nekem. Nekem, nem másnak.

Az, hogy látszik-e, attól függ, hogy mennyi ruha van rajtam :)

Nem az előítéletek miatt, hanem mert a helynek is jelentősége van.

Ajánlom figyelmedbe:

[link]


"Óh igen, látom. Rajtad van, ki vagy."

2011. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát én ezt akkor sem tudom megérteni.

Most azt akarjátok mondani, hogy a tetoválás nem egy jelzés a KÜLVILÁG számára? Akkor mégis micsoda? Ha csak önmagadnak akarod akkor naplót vezetsz, vagy készítesz valamit ami egyáltalán nem látható.

Szóval sztem inkább ne menjünk bele, mert minden 2. dolgot magamutogatásnak lehetne bélyegezni ennyi erővel

2011. febr. 4. 09:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg aki a külvilágnak csinálja, az tényleg nem egészen komplett - én MAGAMNAK csinálom, és az mindegy, hogy más tud-e róla.
2011. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!