Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Minek tetováltat az, aki nem...

Minek tetováltat az, aki nem akarja, hogy látszódjon?

Figyelt kérdés

Én magam elég rendesen ki vagyok tetoválva, elég feltűnő helyeken (de ne ilyen ocsmány diszkós nonfig mintákra gondoljatok!)

Sok ismerőssel/emberrel beszéltem már. És elég sok embertől hallom, hogy neki is van vagy ő is szeretne tetkót, de olyan helyen, ahol el tudja takarni, vagy egyáltalán ne is látszódjon.

Na most, a tetoválás az önkifejezés egyik eszköze (ilyen a frizura, öltözködés, stb. is). Miért csináltat magának tetoválást egyáltalán az, aki azt akarja hogy ne látszódjon? Én büszke vagyok a tetoválásaimra mert tükrözik a gondolataimat, leolvasható elég sokminden belőlük. De nem kötelező tetováltatni! Sztem az tetováltasson, aki fel mer vállalni bizonyos dolgokat. Nekem még soha sehol semmilyen hátrányom nem volt abból, hogy szét van varrva a karom, ugyanúgy kaptam mindenhol állást, és ma már diplomám is van (és nem büfészakból).

De mondjuk aki tart a társadalmi megbélyegzéstől, stb., az egyáltalán minek fekszik tű alá? Miért varrat bármit is magára az, aki eltakarja? Ha eltakarja akkor minek varratja magára? Ezt magyarázza meg nekem vki légyszíves


2011. jan. 30. 21:50
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem erről beszéltem. Arról, hogy ezzel jelzel is valamit a világ felé. Nekem ne mondd, hogy a tetoválás nem egy megkülönböztető jelzés. Mindig is az volt, minden kultúrában, a kiválasztottak, harcosok, vagy egyéb kasztok tagjai számára.
2011. febr. 4. 22:10
 12/13 anonim ***** válasza:

Én nem a múltban élek, és nek kiválasztottnak akarom emiatt érezni magan, a jelzés meg saját magamnak szól, nem másoknak.

Ma már alig van olyan ember, aki a tetoválást úgy értelmezi, mint az ezelött több száz évvel élt primitiv lények - de van, aki megreked ezen a szinten...

2011. febr. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem érted.

Nekem a testemen a hely is fontos volt. Arról nem én tehetek, hogy ahhoz, hogy más is lássa, igen ledéren kell lennem. Nem azért hordok ruhát, hogy eltakarjam a tetoválásomat.

Ami pedig a naplót és egyéb dolgokat érinti: azt bármikor elhagyhatod, tönkremehet stb. A tetoválást egy életre csináltatja az ember. De ezt nem hiszem, hogy nagyon hangsúlyoznom kéne, egy tetovált embernek, nem?

2011. febr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!