Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról, akik...

Mit gondoltok azokról, akik kimennek külföldre élni és teljesen átveszik az ottani szokásokat, a magyarokat pedig elhagyják?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy ezentúl nem magyar ételeket esznek/főznek, a nevüket megváltoztatják, a magyar ünnepeket nem tartják meg. Azokra gondolok, akik nem akarnak visszaköltözni Magyarországra.
2011. febr. 24. 16:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
Én is ilyen lettem mióta külföldön élek. A mai magyar viszonyokat ismerve, nem vagyok meglepődve.
2011. febr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

Őszintén szólva kezdem megérteni őket. Mostanában nekem is sokszor eszembe jut, hogy irány külföld és felejtsem el, azt is, hogy honnan jöttem. Aztán rájövök, hogy nem a kulturális gyökerekkel van a probléma, hanem bizonyos tényezőkkel. Lassan nem merek a külföldi barátaim szemébe nézni, mert bizonyos magasabb körökben elintézték, hogy szégyellni kell a magyarságomat.


Ha ezt a kérdést egy évvel ez előtt teszed fel, egyértelműen azt válaszoltam volna, hogy elítélem azokat az embereket.

2011. febr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18%
Ők a hazaárulók.
2011. febr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
36%

nyilván jó okuk van rá.


egyébként nem hiszem, h sok ilyen ember lenne. én pl egyről sem hallottam...

2011. febr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

Én is ilyen leszek nővérem is kint él Kanadában már 15 éve májusban megyek ki megint tanulni angolul és dolgozni csodás egy hely.

Én amióta kint járta azóta mindig oda vágyok nincs ithon más csak szenvedés munkanélküliség meg nyomor ezért maradjak itt én is?

Inkább elhuzok innen ha már megtehetem és nélkülözés nélkül élem le az életem.

2011. febr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Minden joguk megvan hozzá, én is ezt fogom tenni. Elsősorban ember vagyok szabad akarattal, nem pedig magyar.
2011. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon jól teszik.
2011. febr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
A szulofoldjuket hagytak el, es teljesen normalis az, hogy egy masik orszagban telepednek le es ott elnek.
2011. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%
Én is külföldön szeretnék élni. Amint lesz rá lehetőségem megyek is és vissza se nézek. A magyar ételeket persze nem felejtem el és a nevemet sem szeretném megváltoztatni. Az ünnepek annyira nem érdekelnek.. Mindenesetre megértem azokat, akik így döntenek.. Én sem szeretnék ebbe az országba pl gyereket szülni már vagy családot alapítani.. Ez az ország sajnos már élhetetlen.. A választásokig volt egy apró remény.. Most már nincs..kellett volna az a radikális változás.. Most már megnézhetjük magunkat.. Aki nem megy el, itt hal éhen..
2011. febr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
53%

Egyéni döntés, hogy hazajön-e vagy sem.


Magyar ételek: Nyilván nem fog senki ízlése megváltozni, mert kint él, ha eddig szerette a magyar konyhát akkor ezentúl is fogja.


Magyar ünnepek: Aki kiköltözik, annak alkalmazkodni kell a helyiekhez. Az szintén egyéni döntés, hogy felveszi -e az ottani szokásokat, de nem erőltetheti a magyart idegenként. 2011-et írunk, nem kötelező kokárdával az ingemen, piros-fehér-zöld zászlóval a kezemben a Nemzeti Dalt szavalnom Márc 15-én, hogy büszkén gondoljak vissza a márciusi ifjakra pl.



Viszont az utóbbi időben "divatossá" vált magyar mentalitással nemcsak nekik, ha nekünk, az itt maradóknak is fel kéne hagyni. (Gondolok itt az állandó irigységre, a "dögöljön meg a szomszéd tehene is", "mindenért a másik a hibás" gondolkodásmódra)

2011. febr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!