Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az oroszok szeretik a magyarokat?

Az oroszok szeretik a magyarokat?

Figyelt kérdés
Láttam már, hogy a Lengyelek, Törökök, Kínaiak szeretik a magyarokat, de az Oroszok igen vagy nem, ha nem, miért?
2011. júl. 7. 02:03
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
89%

nemtom erre én is kiváncsi vagyok!!

én az orosz pasikért nagyon odavagyok,úgyh remélem szeretnek minket:) ismerek pár orosz családot,akik már évek óta itt élnek,s ők szeretnek minket,magyikat:)

2011. júl. 7. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
93%

Nincs velük komolyabb konfliktusunk de tény h nem olyan jó mint a lengyel-magyar "viszony".

Nincs velünk gondjuk sztem, de más szláv népekkel jobban kijönnek, nekem az a véleményem.

Pl orosz ismerősöm is mondja h jobban érzi magát ott mert melegszívűbbek az emberek.

Amúgy nem is hallottam h kínaiak szeretik a magyarokat o.o

2011. júl. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%

140 millió embernél ez megállapíthatatlan. Alapból mennyi azon embereknek a száma, akik hallottak Magyarországról? Mert aki a hegyek között, vagy a pusztán él, elzárva, az nem nagyon érdeklődik a Nyugat(kimondani is furcsa) iránt.

A többieknek meg nincs okuk szeretni vagy nem szeretni az országot, közömbös. Túlságosan jelentéktelen és kicsi. Mi szeretjük az izlandiakat?

2011. júl. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
94%
eléggé international suliba járok, az a tapasztalatom, hogy az oroszok ukránok tartják a 3 lépés távolságot. nem kifejezetten ellenszenv, de puhítani kell őket. nagyon hasonlítanak a magyarokra bizalmatlanság szempontjából. az ázsiaiak felnéznek a fehérekre általában ez igaz..
2011. júl. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
87%
Azt hiszik tolvajok vagyunk. Amúgy pont azt hiszik rólunk magyarokról, mint mi róluk oroszokról. Pontosan azt a személyiségünkről, mit mi az övékről. Azt hiszik jobban iszunk. És hogy mi lopjuk az órát. Komoly. Az oroszok két félék barátságosak, de nagyon, vagy bárki mást aki nem orosz még ha kiszolgálják is sőt még ha a f@szát szopják is előtte térdelve ez a fele még akkor is teljes nyugalommal lenézz minket.
2011. júl. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
96%
amióta a Moszkva teret átnevezték azóta nem hiszem...
2011. júl. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

ma 05:00-es Lengyel orosz ellentét az mi neked? Mert nekem a gyűlölet a jó szó rá. És a szín lengyel és még ott is született orosz tanárom szerint is. Ő is családja is a lengyel anyanyelvükkel is jól értették az oroszokat, mégis hülyének nézték hogy jobb híján egy gyerekkel egyedül orosztanárnak állt. Annak tanult.

Orosz és ukrán gyűlölet föleg Ukrajnában, az hasonló mint a mi hazai fideszes vs. mszpés gyűlölködésünk, ott is van orosz barát ukrán és nacionalista ukrán.

2011. júl. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
61%

azt mondod a lengyelek olyanok az oroszokkal mint pl most mi a szlovákokkal? nem tudtam, de nem is politikára gondoltam, hanem az emberekre. pl ott van a szerb-horvát-bosnyák gyűlölet. egy nyelvet beszélnek mégis irtanák egymást, viszont ha egy szerb és bosnyák itt találkozik akkor szívesebben lesznek egymás társaságában mint magyaréban.. persze a nacionalisták más tészta, ők egyik országban sem vegyülnének. orosz-ukrán gyűlölet meg nincs. vannak konfliktusaik az biztos

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..

2011. júl. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
82%

Hát a családom fele kint él kárpát alján. Ő az első 12 évben azt tanulják melyik ukrán értelmiségit mikor ölték meg az oroszok. A Második Világ Háború jó kor jött az ukránoknak, mert az ukrán értelmiség több mint háromnegyedét (ebben költök, írok, műfordítok és reál értelmiség zöme is és minden más ukrán értelmiségi) már az oroszok megöltek a maradék meg már kivégzésre várt a bőrtökben. 1919 és ~1969 között az ukránok fegyveres ellenállása nem szünetelt, csak a német csapatok mellet harcolva egy időre keltebbre tolódott.


A holodomort (1932–1933) (több mint tíz millió ukrán halottal) Berija arra találta ki, hogy a partizán/ellenálló ukrán fegyvereseket majd mivel miattuk mérték rájuk az oroszok, majd az ukránok a partizánokon verik le. Nem ez lett.


1956-ban az ukránok ellenállása ennek erősödése tovább terjedése volt az orosz vezetőnek azon döntése mögött, hogy a Nagy Imre vezette diktatórikus független, román és bolgár mintára formálódó rendszert nem ítélték túl stabilnak.

2011. júl. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
87%

Értem, de továbbra is azt mondom h sztem nincs gyűlölet, legalábbis én még nem hallottam olyan híreket h pl ukrán nacionalisták oroszokat vernek ukrajnában (úgy mint szlovákok magyarokat). mondjuk lehet fura is lenne mert statisztikák szerint 20%-a orosz az ukrán népességnek, + min 30-40% van aki orosz leszármazott, már teljesen elvegyültek. délen (pl krím félsziget) oroszul beszélnek, az embereknek orosz vezetékneve van, szóval eléggé kevert már a 2 nép.

én akiket ismerek odesszában, mind oroszul beszélő, valszeg orosz ősök leszármazottja.. (az mondjuk igaz h kijev meg észak inkább ukrán)

2011. júl. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!