Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy razzatok le hatarozottan,...

Hogy razzatok le hatarozottan, de udvariasan a telemarketingeseket?

Figyelt kérdés
Nem szeretek senkit megbantani, de engem annyira irrital, hogy valaki keretlenul felhiv es utana 30-40 percig mondja a mondokajat arrol, amire abszolut nincs szuksegem es ezt hiaba mondom, o csak mondja tovabb. Megelegeltem. Azalatt mast is csinalhatnek, nem kotelezo meghallgatnom es udvariaskodnom. Hogy lehet oket lekoptatni, hogy ne hivjanak tobbe? Szerintetek bunkosag azt mondani, hogy sajnalom, nem erek ra vagy nem erdeklodom a termek irant es utana leteszem a telefont? Nem akarok durva, bunko lenni veluk, tudom, hogy ez a munkajuk, csak milyen munka az ilyen, ami az emberek zaklatasarol szol? Produktivnak nem neveznem es raadasul mindig a legrosszabbkor hivnak. Persze addig nem zavart, amig nem voltam itthon, de most babaval nagyon. A szamunk nincs is kiadva sehova, nem tudom, hogy honnan tudjak, vagy csak talalomra hivogatjak az embereket?
2011. febr. 25. 19:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Határozottan elküldöm öket, mert ha udvariasan probálom leszerelni őket abból nem ért egyik sem.
2011. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyszerű: köszönöm, nem érdekel -re nem hallgatnak, akkor kifejtheted neki bővebben, hogy míg ő téged próbál meggyőzni valamiről, amire az életben sose költenél pénzt, és csak udvariasságból hallgatnád végig, ő találhatna egy olyan ügyfelet, akit még érdekel is a szövege, neked pedig lenne egy nyugodt fél órád. Mindenki jól jár.
2011. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Kérem hívjon vissza, ha elmúlt a válság! Köszönöm, viszonthallásra, várom a hívását.

2. Nem szeretném rabolni az idejét, köszönöm, hogy megkeresett az ajánlatával. Viszonthallásra.

3. Viszonthallásra.


Ezt, ilyen sorrendben. Ha nem ért az első kettőből, akkor miért én érezzem magam bunkónak?

2011. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Én álltam mindkét oldalon. Telemarketingesként nagyon roszul esett amikor elküldtek a francba, ezért én mindenképpen az udvarias illedelmes de határozott NEM-re szavazok amennyiben engem megkeresnek egy számomra nemkívánatos ajánlattal.Ha nem érti meg elsőre és tovább erőlködik (ez a munkája része, meg kell próbálnia megtörtni az ellenkezést) akkor kicsit magasabb hangon és még határozottabban kell a tudtára adni hogy nem érdekel semmilyen ajánlat. Ilyenkor általában már megértik és lelépnek. De tiszteljük meg őket azzal hogy emberi hangnemben és udvariasan közöljük a véleményünket. Láttam ellenpéldákat sajnos és higyjétek el nem érdemlik meg és nem is esik jól, ők is csak a munkájukat végzik ne büntessük őket. Köszönöm hogy elmondhattam.
2011. febr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én miután bemutatkozott, megkérdem, hogy mi az, amit ajánlani akar? Miután megmondta, válasz: Köszönöm most vettem, köszönöm az előbb hívtak ebben az ügyben és már eligérkeztem. Köszönöm nem érek rá. Akármit, de rögtön le is teszem a telefont.
2011. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Szerintem aki elmegy ilyen munkara, az tudja, hogy mivel jar es ahhoz eleg nagy piocanak kell lenni, hogy valaki ezt tudja csinalni. Nem tudom oket sajnalni foleg, hogy nem Magyarorszagon elek, meg munkahianyra sem hivatkozhatnak, hogy nem talaltak mas tipusu allast. Nem is tudom, hogy miert nem tudom oket elkuldeni melegebb eghajlatra. Miert en erzem rosszul magam mas ember piocaskodasa miatt?
2011. febr. 25. 20:02
 7/20 anonim ***** válasza:
25%

Igazad van. Soha nem értettem meg, hogy hogy van pofája valakinek ilyen munkára vállalkozni. Az a legrosszabb, ha még apait-anyait bele is ad... Hozzánk egyszer feljött két csaj, mert a hülye apámmal beetették, hogy serpenyőt nyert - ingyen, természetesen. Hosszú percekig mondták a magukét, aztán nagy nehezen kinyögték, hogy hát ugyan ingyen van, de azért negyvenezet forint. Egy serpenyőért. Apám meg próbált rákérdezni, hogy ezt mégis hogy gondolták, de egyfolytában belé fojtották a szót, kijavították, amit mondott, iszonyat bunkók voltak. Nem hiszem el, hogy kénytelenek ezt csinálni (azt sem hiszem el, hogy valaki bedől nekik). Még a vezetékes telefonunkat is ki kellett kapcsoltatnunk, annyit zaklattak. Az utolsó hetekben már naponta többször is. És hiába mondtad el udvariasan, hogy nem érdekel, másnap megint felhívtak ugyanabban az ügyben. Inkább mennék az utcára, minthogy ilyen alantas, undorító munkát végezzek...


Szerintem nyugodtan tedd csak le a telefont, nem érdemes ezekre a tahókra időt pazarolni.



....szükség lett volna arra a kib*szott vezetékesre...

2011. febr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos sok ilyen "ingyen" ajanlat van. En is ugy latom, hogy ez a megoldas. Nem kell nekik sokat magyarazkodni, ezutan megmondom, hogy koszonom, nem stb. indokok, amiket leirtatok es leteszem.
2011. febr. 25. 20:44
 9/20 anonim ***** válasza:
A múltkor borotvát ajánlottak, erre én megkérdeztem :Tesztelték állatokon? Erre ő, mindjárt utánanézek, és letette. Igaz felhívtak még egyszer, de mondtam, hogy utánanéztem (megnéztem fórumokon, írták, hogy átverés), és nem kérem a terméket, ennyi.
2011. febr. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 napietus ***** válasza:
47%
"elnézést kérek, de jelenleg nem érdekel ez az ajánlat. tessék adni telefonszámot, ha szükségem lesz rá egyszer, jelentkezni fogok az Önök cégénél" ennyi. ha tovább nyomul, elköszönök, és leteszem.
2011. febr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!