Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek nem szeretik a telemarketingeseket, telefonos megkereséseket, és már az első percben bunkók, teljesen elutasítóak?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet megérteni, hogy ez másnak munka, mert nem talál jobbat, vagy diákként csak ez fér bele? Miért kell köszönés nélkül ránkcsapni a telefont? Nem értem, miért ilyen bunkók néhányan.. (sokan vannak, akik meghallgatnak, nem érdekli őket, elköszönünk, velük semmi bajom)
2010. jún. 16. 10:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Mert amíg buzerál, addig én nem tudom végezni a saját munkámat. Egyébként az első percben nem vagyok elutasító, csak akkor, amikor azt mondom, hogy köszönöm, nem és utána s nyomatja, mintha a falnak beszélnék. Nem értem, miért ilyen bunkók néhányan...
2010. jún. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Sajnos munkaköri kötelesség, és ha nem "kezelem a kifogásokat", kirúgnak. Amúgy meg mindig meg kell kérdezni azt is, hogy zavarom-e. Ha azt mondja nem, akkor csak van 5 perce.
2010. jún. 16. 10:35
 3/30 anonim ***** válasza:
98%
Én is csináltam ezt. VAgy megszokod, vagy megszöksz. Én megszoktam. Aztán kirúgtak.
2010. jún. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
99%

Nem bunkó vagyok, de az első mondat közepén azt mondom,hogy köszönöm nem és lerakom.

Soha életemben nem vennék semmit, nem mennék sehová, nem kötnék üzletet olyan céggel amelyik telemarketinggel dolgozik. A zaklatáson kívülnem sok értelmét látom a dolognak. Illetve csak azt, hogy egy csomó határozatlan nyugdíjasra rálőcsölnek mindenfélét.

2010. jún. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
98%
Én is gyűlölöm az ilyesmit, ugyanaz a kategória, mint amikor az utcán belenyomnak valami szemetet az ember kezébe. Zavaró, kizökkenti az embert abból, amit épp csinál, és nem szeretem, ha olyasvalamivel zaklatnak idegen emberek, ami nem érdekel. Visszataszító az egész gondolat, hogy egyes cégek azt hiszik, bárkit zaklathatnak az érdektelen reklámjaikkal. Nem elég a média, meg az utcai plakátok?
2010. jún. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%

A telemarketingesek még csak hagyján, mondjuk én meghallgatom őket, aztán mondom, hogy, kösz, nem.

De az utcán, akik jönnek ezzel-azzal. Tegnap patikába mentem fájdalomcsillapítóért, erre jön egy fickó, aki mormon-angolnyelvtanulást akart rámerőletni. Én meg utána majdnem elfelejtettem, mit is akartam.

2010. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
99%

Helló!


Az éremnek mindig 2 oldala van. Én megértem azt, hogy ez neked munka és ahogy fentebb is írják ez zavaró dolog, ha olyasmit akarnak eladni vagy akkor akarnak eladni, amikor nem jó vagy semmi szükséged rá.


Én szeretek magam vásárolni és kinézni a dolgokat, én még sose vettem úgy vmi, hogy hopp akkor most az lesz, hanem előtte szétnézek a neten, hogy érdemes-e megvenni.


Engem az is idegesít, amikor a bankból jöttek hozzánk előadást tartani a bankkártyáról, meg a szolgáltatásokról, hogy köss is, köss ott.


De most komolyan, ha nekem kell bankkártya, akkor majd szétnézek a neten, hogy számomra melyik a legjobb és azt választom, nem fogok fejestugrani egyből egy ilyenbe.

Aki meg ezt teszi, az már az ő gondja.

2010. jún. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%
Bocs, azt még kifelejtettem, hogy adott esetben egy ilyen felesleges telefon ha épp egy beteg gyerek mellett ülő anyuka aggódása, vagy egy szakítás szélén álló pár veszekedése közben érkezik, az igazán rossz időzítés. Márpedig otthon az emberek általában személyes dolgaikkal vannak elfoglalva, tehát ez még rosszabb, mintha az utcán szólítanak le.
2010. jún. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
97%
Mit szeressek egy telemartekinges híváson?
2010. jún. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
98%

Teljesen egyetértek az előttem szólókkal.Az ember maga is el tudja dönteni mit szeretne vásárolni és mikor.Ezenkívül tudja,hogy a "megismételhetetlen" ajánlat inkább rosszabb,de semmiképpen sem jobb mint ami bárki számára egyszerűen elérhető.A magam részéről a szükségtelen áruk tukmálását tartom bunkóságnak,nem pedig azt hogyha valaki ezt megszakítja...

Engem egy pénzügyi tanácsadó hívogat havonta a hülye ajánlataival,mert valaki odaadta neki a számomat.Nem érti meg hogy semmi szükségem a szolgáltatására,ha tud valami "nagyon nekem valót" megint felhív.Elhatároztam hogy legközelebb már tényleg elküldöm a büdös p*csába...

2010. jún. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!