Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy razzatok le hatarozottan,...

Hogy razzatok le hatarozottan, de udvariasan a telemarketingeseket?

Figyelt kérdés
Nem szeretek senkit megbantani, de engem annyira irrital, hogy valaki keretlenul felhiv es utana 30-40 percig mondja a mondokajat arrol, amire abszolut nincs szuksegem es ezt hiaba mondom, o csak mondja tovabb. Megelegeltem. Azalatt mast is csinalhatnek, nem kotelezo meghallgatnom es udvariaskodnom. Hogy lehet oket lekoptatni, hogy ne hivjanak tobbe? Szerintetek bunkosag azt mondani, hogy sajnalom, nem erek ra vagy nem erdeklodom a termek irant es utana leteszem a telefont? Nem akarok durva, bunko lenni veluk, tudom, hogy ez a munkajuk, csak milyen munka az ilyen, ami az emberek zaklatasarol szol? Produktivnak nem neveznem es raadasul mindig a legrosszabbkor hivnak. Persze addig nem zavart, amig nem voltam itthon, de most babaval nagyon. A szamunk nincs is kiadva sehova, nem tudom, hogy honnan tudjak, vagy csak talalomra hivogatjak az embereket?
2011. febr. 25. 19:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
"Soha nem értettem meg, hogy hogy van pofája valakinek ilyen munkára vállalkozni" - mondjuk úgy, hogy nincs más. én pl. megyeszékhelyen élek, diákmunka 2 féle van: 1. szalagmunka gyárban 2. telemarketinges munka. nem mindenki bír gyárba menni. fősuli/egyetem meg azért nem olyan olcsóság.
2011. febr. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Ismeroseim telefonos tudakozoban dolgoztak. Videki megyeszekhelyen. Mindig volt munka diakoknak. Az egy hasznos munka. Van kulonbseg...
2011. febr. 26. 18:28
 13/20 anonim ***** válasza:
hát képzeld itt is mindig van munka diákoknak, ez az említett 2. a telemarketinges, amit írtam, ugyan ilyen rábeszélős munka lenne, volt már hozzá "szerencsém".
2011. febr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázni kell velük! Egy alkalommal azt mondta a hölgy, hogy csak pár kérdése lenne, hogy szerintem milyen az emberek gyógyszer-szedési szokása? Az első 2 kérdése valóban azzal volt összefüggésben, a harmadik így szólt:


ÖNÖK MIKOR TARTÓZKODNAK A LAKÁSBAN??????


Amikor visszakérdeztem, hogy ez hogy jön ide, abban a percben letette!!!!

2011. febr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Hát képzeld itt is mindig van munka diákoknak, ez az említett 2. a telemarketinges, amit írtam, ugyan ilyen rábeszélős munka lenne, volt már hozzá "szerencsém".


Arra celoztam, hogy a Matavnak, Invitelnek van tudakozoja es oda szoktak csomo diakot alkalmazni. Ha valaki el akar helyezkedni, el tud es az nem telemarketing, senkit sem kell semmire rabeszelni. Van valasztas. Aki meg a telemarketing valasztja, ne panaszkodjon, mert jol tudja, hogy ez milyen jellegu "munka".

2011. febr. 26. 23:37
 16/20 anonim ***** válasza:
65%
mindegy, ez már meddő vita, mert nem ugyanarról beszélünk :D Ha valaki el akar helyezkedni, el tud es az nem telemarketing,--> én nem rendes, hanem diákmunkáról beszéltem, végigjártam személyesen az összes szövetkezetet, és mindenhol ez a 2 van csak (flex/vmi gyár, vagy telefonálós rábeszélős). egyébként nem veszekedni akartam, csak nem bírtam elmenni amellett, amikor arról volt szó, hogy milyen sz.r ember, aki elmegy ilyen munkára. de már így is túl sok volt az off :)
2011. febr. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
En sem veszekedni akartam. Na, mindegy, nem ez a lenyeg. Mar megint kerestek, de most nagyon gyorsan leraztam oket. Sietek, sajnalom, viszlat. Ezt mondtam neki.
2011. febr. 26. 23:56
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező nincs teljesen igazad!

Ma Magyarországon nem az van mint régen, hogy mindenki dolgozhat aki akar. Nagyon sokan kényszerből vállalják el ezt a munkát, mert egyszerüen nincs más! Belecsöppentem pár napra és láttam hogy senki nem azért van ott mert annyira élvezi, hanem mert családja van, kisgyermeke aki mellett nem tudna elmenni mást dolgozni. Nem tudom Te/Ti hol élsz/éltek de felénk vagy ez vagy a gyár 12 órában. És gondolom nem kell ecsetelnem miért nem utóbbit választha egy gyesen levő kisgyermekes anyuka. Kérlek ne ítéljétek el őket, én tapasztalatból tudom beszélgettem a kolléganőimmel és mindenki muszájból csinálja addig amig nincs jobb. A pénz mindenkinek kell és ha már ott tartanak hogxy nem tudják kifizetni a számlákat az ember sok mindenre ráfanyalodik. Kívánom, hogy sose kerüljetek ilyen helyzetbe de ha egyszer dönteni kell inkább ez mint a koldusbot. Felénk nagyon nincs más lehetőség, főleg gyermekes anyukáknak a legnehezebb mert sehova nem veszik fel a gyerek miatt dolgozni. Ne általánositunk, Magyarországon ma hálát kell adni BÁRMILYEN munkáért, IGEN, még ezért is mert nem egy embert a kilakoltatástól és éhezéstől ment meg!

Sajnos rettenetesen nagy a munkanélküliség, hiába akarsz elmenni dolgozni egyszerüen nincs más mint a gyár 4 müszakban 12 órában vagy a telemarketinges meló. Ja de bocs elmehetsz még biztositási ügynöknek, ami kb ugyanez csak személyesen még rosszabb.

Nincs olyan ember akinek jól esik, hogy másokat zaklat de amikor otthon sir a gyermek mert ez nincs meg az nincs akkor az ember sutba vágja a kényességét és belemegy. Mert kell. Mert nincs más.

2011. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

14:05

A számból vetted ki a szót.


Kedves kérdező: Egyszerűen mondd meg, h köszönöm nem érdekel, és kész...


Nem telemarketinges vagyok, de hasonló (biztosítós). Hidd el, hozzá vagyunk szokva és kifogáskezelés a munkánk része, tehát mindig fogunk tudni 1-2 kifogást kezelni. Ezt tanítják. Határozottnak kell lenni. De nem bunkónak.

2011. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Elmondom a trükköt, mivel tudod őket örökre leszerelni: közlöd, kedvesen, udvariasan, hogy köszönöd az ajánlatot, nem fogsz élni vele, és megkéred, hogy innen soha többé ne keressenek. Ilyenkor tiltólistára kerülsz az adatbázisban és tényleg nem fognak soha többé hívni. Én is sokszor voltam paraszt különböző telemarketingesekkel, de mióta diákmunkaként ezt csinálom, megértettem a másik oldalt is. Hidd el, mindenki utálja ezt csinálni, én is rohadt cikinek érzem, mikor hallom, hogy üvölt a gyerek a háttérben, de sokaknak nincs jobb. Én is bekattannék, ha ezt kéne csinálnom évekig, az tuti.
2011. szept. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!