Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha valaki...

Miért baj az, ha valaki elkényeztetett?

Figyelt kérdés
Miért fáj ez másoknak? Nem túl kedves jelző, lássuk be.
2011. febr. 26. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, hogyan viselkedik. Ha lekezelő, és lenéző másokkal akinek nem adatik meg túl sok dolog vagy teljesen más értékeket vall mint ő és lenézi akkor az a személy onnantól kezdve nekem sem lesz a kedvencem...

Viszont, ha normális és segítőkész szóval ami jó, és nem dörgöli az orrom alá, hogy neki mindene megvan (szerény) akkor nincs vele semmi bajom.

De egyáltalán, hogy érted azt ,hogy elkényeztetett? Mert én most azokra gondolok akiknek mindenük megvan és gazdagok jórészt..Vagy te kikre gondoltál?

2011. febr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ilyen ember egész életén át el fogja várni a környezetétől, hogy mindent a feneke alá tegyenek és neki semmit se kelljen csinálnia.
2011. febr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem az fáj, hogy mindene megvan, és a bőre alatt is pénz van, hanem, hogy azok elől veszi el a helyet és támogatást, akiknek tényleg szüksége lenne rá - valljuk be, van jópár ilyen. Az a baj, ha túl sokat képzel magáról, nem hajlandó alkalmazkodni, azt hiszi, kollégiumban is otthon van, és majd a lakótársak mindent a feneke alá tesznek, kitakarítanak helyette, holott éppen ő csinálja a legnagyobb mocskot, azt képzeli, mindenki majd hozzá alkalmazkodik, sáros csukában csörtet be a frissen felmosott szobába(!!!), és csörtet, szó szerint, az egész lakást felveri hajnalban, amikor kel... Egyszóval kiakasztó ember.

Persze vannak a normális fajták, akik ezt nem dörgölik a másik orra alá, sőt, épp ellenkezőleg, segítőkészek, kedvesek, megértők, alkalmazkodók és kiveszik a részüket a házimunkából, ha pedig kell, kiállnak a másikért.

Mindkét fajtával találkoztam, mindkettővel egy lakásban lakunk (még).

2011. febr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az elkényeztetésről nem(csak)az anyagiak jutnak eszembe.Pld:elvált anyuka egyedül neveli egyszem fiát.Mivel mártír típus,férfikapcsolata nincs,szerelemmel csüng a fiacskáján élete végéig. Ebből a fiú igazán nem sok mindent vesz észre,nem anyagiakban mutatkoznak meg az elkényeztetés jelei,hanem:anyuka maximálisan előteremti a kényelemhez szükséges összes kelléket,levesz minden gondot gyermeke válláról.Ebből nagyon nehéz jól kijönni.És egyébként baj,mindenki számára,csak nehéz kezelni ezt a kérdést.
2011. febr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Azért mert az emberek baromi irigyek arra, akiknek jobb sorsuk van. Nyugodtan le lehet pontozni, de azért a szíve mélyén ezt mindenki tudja.
2011. febr. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

A válasz írója 45%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:30


Ez igaz, de ennek semmi köze a kérdéshez. A jobb sors és az elkényeztetés nem mindig jár kéz a kézben.

2011. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attol, hogy valaki elkenyeztetett, meg nem lesz bunko es lekezelo. Az igazi problema az, hogy az elkenyeztetett embert nem az eletre neveltek, igy sokkal nehezebb lesz neki a sajat laban megallnia.
2011. febr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor baj, ha ettől önző lesz.
2011. febr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert egész életében sz@rni fog a világra, azokat meg átveri akik elkényeztetik.
2011. ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem azokat nem fogja átverni, akik elkényeztetik, mert pontosan erre vágyik, hogy mindent helyette csináljanak meg. Akik viszont valóban törődnek vele, azok nemigen fogják meghatni, valószínűleg igyekszik majd a jó hozzáállású embereket elnyomni.
2012. márc. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!