Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek is sznob és...

Szerintetek is sznob és elkényeztetett vagyok?

Figyelt kérdés
Sokan mondták már,hogy milyen sznob vagyok vagy elkényeztetett,de én mégsem érzem magam annak.Nagyon rosszul szokott esni...Jó nem vagyunk szegények és valóban megkapom általában amit kérek,de azért mégsem olyan felhőtlen az éltetem.A szüleim évekkel ezelőtt elváltak én anyámmal élek,de hétvégenként apámmal vagyok,nagy vállalkozásaink vannak,szép kocsiaink,de mem szoktam vele fellvágni.Még a legjobb barátom is sznobnak tart,Szívesen válaszolok a kérdéseitekre és nyugodtan lehet szídni.Előre is köszönöm,13/F
2011. aug. 9. 11:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de én ebből nem tudom megállapítani, hogy sznob vagy e!
2011. aug. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Akkor írok még:szeretek jó márkákat felvenni és most így belegondolva tényleg néha ilyen starbucks-gucci-iPhone sznobnak nézhetek ki...Lehet h ez az oka ?:(
2011. aug. 9. 11:22
 3/25 anonim ***** válasza:
19%

Egy olyan fogalomról van szó, mely körül sok a zavar. Igyekezzünk eloszlatni a homályt!


Ki a sznob? Az az ember sznob, akit érdekel a művészet, az irodalom.

2011. aug. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Sznob az a személy, aki annak a felfogásnak él, miszerint néhány ember belülről fakadóan alsórendűbb nála, valamely olyan vélt vagy valós indoknál fogva, mint vagyon, pozíció, származás, végzettség, intellektus stb. Gyakran a „sznobság” formája tükrözi az egyén társadalmi és gazdasági hátterét. Jó példa erre az úgynevezett „gazdag sznob” típusa, aki abban a szerepben tetszeleg, hogy gazdagsága felsőbbrendűvé tette, vagy felsőbbrendűsége gazdaggá tette.:WIKIPEDIA ...
2011. aug. 9. 11:25
 5/25 anonim válasza:

előző miről beszél?

A sznob angol eredetű szó, melyet hagyományosan William Makepeace Thackeray-nek tulajdonítanak, aki a Book of Snobs (A sznobok könyve) című írásában használta először a negatív kifejezést. Eredetileg a „sine nobilitate” azaz „nemességgel nem rendelkező” kifejezés volt a „sznob” szó alapja. Tehát átvitt értelemben az olyan embereket illetnek e szóval, akik ugyan nem „nemesek” vagy tagjai valamely elit körnek, de mégis rájuk jellemző attitűd felvételével olyannak akarnak tűnni, mintha oda tartoznának.


Sznob az a személy, aki annak a felfogásnak él, miszerint néhány ember belülről fakadóan alsórendűbb nála, valamely olyan vélt vagy valós indoknál fogva, mint vagyon, pozíció, származás, végzettség, intellektus stb. Gyakran a „sznobság” formája tükrözi az egyén társadalmi és gazdasági hátterét. Jó példa erre az úgynevezett „gazdag sznob” típusa, aki abban a szerepben tetszeleg, hogy gazdagsága felsőbbrendűvé tette, vagy felsőbbrendűsége gazdaggá tette.


Azonban a sznobságot valaki magára is öltheti, mintegy beleélve magát abba, hogy ő is egy bizonyos csoportba tartozik. Ez a fajta sznob ember olyan stílusjegyeket, világnézetet, életstílust vesz fel, ahova valójában még nem tartozik, és talán soha nem is fog. Ilyen az álintellektuális, vagy az álgazdag ember

ez a sznob

2011. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Pontosan...:D
2011. aug. 9. 11:26
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet irígyek is belöl sőtt..de próbáld vissza fogi magad ha így teszel:mondjuk ruhákról márkákról beszéltek ne hangsúlyozd ki h te guccit hordassz és te csak azt szereted hanem ismerd el h lehet az is jó annyira amit ő hord csak épp nem oylan márkás.Az is lehet h neki nincs mindig annyi pénze h mindenhová elmenjen vagy túl nemtörődömnek látszol ha vásárlásról van szó.de bocsi ha ezek nem igazak....nem tudom mi lehet a baj.
2011. aug. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
46%

[link]


én innen másoltam az első sorokat, de nagyon nem érdekel

szerintem a kérdező meg egy kis hülye gyerek

nem hiszem, hogy azért utálna mindenki mert van pénzetek, biztosa úgy is viselkedsz


nagy vállalkozásaitok vannak, szép kocsik, ha nem vágsz fel vele akkor most mit csinálsz?

2011. aug. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nézd nem vágom fel.Nem is ismerlek titeket.Valószínűleg soha nem is foglak.Ha fel akarnék vágni akkor ilyen postokat írnék ki a facebookra h jajjj itt állok a D&G-ben és nem tudok döntenii jajjjj:("

Ez az lenne,de most csak próbálok minél több információt megosztani veletek...Nem zavar ha szídsz,nyugodtan.

2011. aug. 9. 11:42
 10/25 anonim ***** válasza:
Ha a legjobb barátod is sznobnak tart ,mért nem kérdezed meg tőle h mért gondolja ezt?vagy mit mond?
2011. aug. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!