Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Volt valaha rossz élményed,...

Volt valaha rossz élményed, tapasztalatod albérlővel, főbérlővel? Mit csináltál nem fizetés esetén, vagy épp fordítva, ha a főbérlő húzott le, vagy mászkált a lakásban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 12:12
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

A 12:42-es vagyok..

A csekkek nem ide jönnek, hanem ahol a tulaj lakik.Soha nem hozza el időben, eddig még soha nem adta ide időben, hogy befizessem.Bocsika elfelejtettem.Jah, bocsika a késedelmi díjat meg én fizetem!

Én csináltattam meg a redőnyt, a kazánt, a radiátort.Mióta megvette a házat, itt festve, meszelve nem volt..

Falakon óriási lukak Ő maga mondta, hogy így vette...

Januárban ellopták a kukát.Azóta sincs...oldjam meg a szemét dolgot, ahogy akarom...meg is oldottam.Na, nem teszem ki az utcára, meg az erdőbe sem, de ez mindegy is.Szerinte én vegyem meg, mert én lakok itt.De ha elmegyek, ne vigyem el, mert az az ő házához van.Akkor ez most hogy is van?Meg hívott, hogy jöttek a csekkek a szemétszállításra.És én azt mire fizessem?Kuka nincs, a szemét sorsát megoldom, mert itt az udvarban egy darab papírt, stb.. nem talál.Akkor mire is fizessek havi 2200 forintot?De ha ő azt nem fizeti ki akkor neki ráterhelik a házra:És?Közöm?Ő a semmire fizesse ki?És én miért fizessek a semmire?(ezekkel kapcsolatban írtam is ki több kérdést)

Bármit mondok, hogy rossz, az rá a válasz, hogy régebben még jó volt.

Hívjak szerelőt, oldjam meg.

Úgyhogy itt nem csak az albérlőkre lehet panaszkodni...

Az éremnek 2 oldala van.

2011. márc. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

17:47-es!


Rosszul csinálod!


Az hogy elromlik valami, pl a kazán azt nem neked kell megjavítanod, hanem a főbérlőnek, mivel az ő tulajdona, és kötelessége azt megjavítani ha meghibásodik, és ha azt nem lehet tovább rendeltetésszerűen használni. (mondhatod azt is hogy TE annak idején nem ezért választottad ki ezt az albérletet, hogy utána még te javítgasd, vagyis nem ilyen feltételekkel jöttél ide. amúgy meg benne van a törvényben nézzen utána...) Ugyan ez van a kukával is. Jobban mondva te a ház használatáért fizetsz és nem a karbantartásért! Teszem azt,ha egy villanykörte kiég, azt is elvileg a főbérlőnek kell állnia. Te csak bérled a házat és a felszerelést. Én amondó vagyok hogy vagy vegyél kukát, és mondd meg a főbérlőnek, hogy márpedig elviszed magaddal a cuccot ha nem vonja le az albérleti díjból az árát, mivel akkor az a TE tulajdonodat képezi, vagy kettőnk közt szólva keress más lakást, mert ennek így nem lesz jó vége (sajnos tapasztalatból mondom) .


A bünti kamatot, meg csak akkor fizess ha a csekk a Te nevedre jön, ellenkező esetben nem tudja behajtani rajtad mármint a kamatot- köv hónapban hívd fel 5.-e körül, hogy kell a csekk és hozza át másnap, hogy befizethesd. Ha nem viszi át akkor mondd azt hogy márpedig felhívtad, emlékeztetted, arról Te nem tehetsz hogy ő nem vitte át időben...ha ez után is követelőzik , kérdezd meg tőle hogy " ugyan nekem ehhez mi közöm??" Vagy valami hasonlót

2011. márc. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!