Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Volt valaha rossz élményed,...

Volt valaha rossz élményed, tapasztalatod albérlővel, főbérlővel? Mit csináltál nem fizetés esetén, vagy épp fordítva, ha a főbérlő húzott le, vagy mászkált a lakásban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 12:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

De volt ám! És szerintem mindenkinek volt, aki ma már nem hajlandó kiadni a lakását több havi kaució nélkül.


Példák: hátrahagyott kifizetetlen csekkek, lepusztított bútorok, koszos, büdös, takarítatlan lakás, a kötelező kifestés helyett olcsó mésszel lemázolt, lepergő falfesték, stb.


Tanulság: olyan bútort ne hagyj az albérlőnek, amelyikre még szükséged van a későbbiek folyamán, ne bízd rá a festést, inkább kérd el a festék árát és csináld meg magad, számíts rá, hogy kiköltözéskor csak gázmaszkban, kesztyűben, hypoban fürödve tudod kivakarni a lakásodat a koszból.

2011. márc. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Volt, többszöri felszólítás után elmentem hozzá és kitettem.
2011. márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
76%

3 helyen laktunk albérletben.

1. a nő azt akarta, hogy azért fizessen többet a párom, mert hetente 2x ott aludtam nála. Én takarítottam, puceváltam ki a lakást, az anyjáé volt a lakás, a néni kb. egy éve halt meg, volt kutyája, még 3 év után is volt kutyaszőr!!! Gyorsan eljöttünk onnan.

2. ritka jó fej volt a tulaj, bár velünk sem volt gond. 1 hónapban egyszer jött, előre szólt telefonon, akkor minden anyagi dolgot tisztáztunk és kész. Feleslegesen soha nem zargatott. A lakótársunk elköltözött a barátnőjéhez és kettőnknek túl drága lett volna.

3. a párom kollégájának a kis lakása volt, fél évig ingyen laktunk, mert mi tettünk lakhatóvá (tűzhelyet vettünk, kifestettünk, mi vittünk bútort, függönyöket stb.) Egyszer se keresett minket, átutalással fizettük a lakbért.


Azt hiszem, mi eszményi albérlők voltunk, mindenről szerződést írtunk, minden számlát korrektül, időben fizettünk, a lakbért szintén. Sehol sem hagytunk magunk után befizetetlen számlát. A szomszédokkal jól kijöttünk, nem voltunk hangosak vagy problémásak.


De azért sokkal jobb saját házban lakni. :)

2011. márc. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Volt, az első főbérlőm nagyon köcsög volt. Direkt nem adta vissza a kauciómat (ok nélkül), bemászkált a lakásba (a szomszédban lakott), a felnőtt gyerekei pedig, akik vele éltek, többször is megloptak.

A másik főbérlőmmel is volt gond, egy nyugdíjas házaspár voltak, és a férfi, ha a felesége nélkül jött át a lakbérért, akkor többször is fogdosott, meg mindenféle gusztustalan dolgot súgdosott a fülembe.

2011. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Első föbérlőnél mindent ö intézett én csak odaadtam a számlákra a pénz,ami azért volt jo mert nekem semmit nem kellett intéznem és olyan rohadt olcso volt a rezsi h el sem akartam hinni,igy nem firtattam a dolgot.

Másodiknál mindent mi rendezünk.Hallottam olyat ahol a főbérlőnek kellett adni a lovét és az nem fizette be a dolgokat,pedig oda lett adva neki mindenre a pénz.Szóval tényleg van sokféle főbérlő és bérlő.

2011. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

3 helyen laktam eddig albérletben4 év alatt

első helyen 3 hónapot birtam ki,másfél szobás lakás kisebbik szobáját vettem ki egy huszonéves lánytól,gondoltam jól megleszünk,aranyosnak tűnt...nah persze...övé volt a lakás és a nagyobb szoba...hűtőből kiette a kajám amit otthonról hoztam,elhasználta a piperecuccaimat,bemászkált a szobámba és meg akarta tiltani hogy párom feljöjjön hozzám néha (se nem fürdött,semmit nem csinált ott,csak ott volt suli után 2-3 órát,ment haza utána)

csodálkozott mikor 3.hónapnál mondtam ha kaucioó pont a fizetnivalóm fedezi,jövöhéten költözök


második helyen többen laktunk,tulaj egy idős bácsi volt...lakótársak jófejek voltak,bár cserélődtek néha...a bácsi viszont állandóan feljártkált...nah nem csak pénzért meg csekkekért,hanem mert unatkozott...és háborgott mikor este 10kor mondtuk,hogy azért menjen már haza...meg bement a szobáinkba amikor nem voltunk ott...aztán jó gyorsan eladta a lakást,szűk 2 hetem volt újat találni a legnagyobb tél közepén


szerencsére jót találtam,több mitn 1 éve itt vagyok,jobb főbérlő nem is kell,ezt már párommal ketten béreljük,a tulaj csak akkor jön ha épp útbaesik fizu körül a lakás,amugy én viszem neki havonta a pénzt és a csekkeket befizetve,sose állit be csak ugy,nem kötözködik,hogy pl nem az ő dolga kifizetnia 6 évenkénti vizóracserét,de én se szólok ha elbasztam a csapot,hanem szépen kicserélem,ő már csak az újat látja,és tönkre se teszem a lakást

Amig ebben a városban lakom,reméelm tudok itt lakni

2011. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik főbérlőnk ragaszkodott az átalánydíjhoz a számlák terén. Mi mondtuk, hogy jobb lenne számla alapján elszámolni, mert akkor nem lehet konfliktus. Kötött az ebet a karóhoz, majd télen pampogott, hogy 18 fok fölé ne fűtsük a házat. De mikor nyáron még maradt is a zsebében, akkor persze nem volt gondja.

A másik alig 4 hónap után akart 20%-ot emelni a bérleti díjon, majd mikor megkérdeztük, hogy ezt, hogy gondolta, a képünkbe vágta, hogy gyorsan kiakarta adni a házat, és úgy gondolta, ha már berendezkedtünk nem fogunk ágálni az ár ellen. Korrekt nem?

Már nagyon várjuk, hogy befejeződjön az építkezés, és beköltözhessünk a saját házunkba.

2011. márc. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

huh, tudnék mesélni az albérlő szemszögéből...


Nekem azokkal a főbérlőkkel voltak legfőképpen problémáim akik maguk is fiatalok voltak és együtt laktunk....juj,,,mennyi időd van??? :DDD


Nem is tudom hol kezdjem. ... több is volt...

Voltam olyan helyen ahol nem volt szerződés, és úgy beszéltük meg a kb20 éves főbérlővel (amúgy nem az övé volt a lakás, hanem az egyik nagybátjáé, aki kint tartózkodott külföldön) hogy 20e ft havonta plusz a gáz. Én erre kijelentettem, hogy rendben de szeretném minden hónapban látni a számlákat és akkor az alapján 3-fele osztjuk (3-an voltunk), ő ebbe belement és azt mondta részéről oké, és korrekt. Kérdeztem hogy benne van e a közös költség az alapdíjba, amire azt hitte hogy a mi közös költségünk 3 főre, de ez csak később esett le nekem hogy ezt hiszi...hát aki nem mer kérdezni, azzal én sem tudok mit csinálni... Ez szeptember elején történt. Október elején kérdeztem, hogy nem kaptunk-e számlát, mert nem szeretnék több havi elmaradást felhalmozni (tanulás mellet melóztam). Erre ő közölte hogy még semmi levelet sem kaptunk. Volt egy megérzésem, hogy ő nem szólt a szüleinek hogy van egy albérlőjük, és az albérleti díjat elverte. Kb decemberben állt elő, hogy fizessek 50eft most azonnal ( pont karácsony előtt két nappal) azt is úgy hogy egy smst küldött... (ezt meg nem értem alapból, hogy ha egymás mellet élünk egy albérletbe, ezt miért nem lehet megmondani??? no mindegy) Én visszaírtam neki, hogy számla van róla?? Erre ő elkezdett azzal vagdalkozni, hogy ő márpedig bement a gázoshoz és megkérdezte. Erre én rákontráztam, hogy oké, akkor jövő héten menjünk be és kérdezzük meg együtt, és akkor ha nem mutat számlát, még így is hajlandó vagyok fizetni, de hallani és látni akarom az ügyintézőtől a pontos összeget. Erre ő azt mondta, hogy nem tudja az ügyfélszámot ...stb. A történet részemről itt bukott meg, mert ha valaki felhívja a gázosokat akkor ameddig nem mond egy ügyfélszámot nem is állnak szóba vele... aztán rá két hétre felhívott a csaj anyja - kenterből tegezett, holott idősebb voltam a lányánál, és úgy beszélt velem mintha a kutyája lennék, amit nem tűrtem. Aztán azt mondtam neki, hogy ha nem elég a havi 20e ft és nem hoz számlát a lánya akkor én nem fogok fizetni, és akkor keresek más lakást. Erre ő ledöbbent, hogy a lánya el sem mondta hogy én nem ingyen élek ott... no mindegy ez nekem is zavaros volt. A lényeg a lényeg egyik nap mikor mentem suliba a közös képviselő (szerintem ő volt) elkezdett nekem kiabálni (körfolyosós tömb volt) a földszintről a másodikra, én meg lekiabáltam, hogy úgyis megyek le, akkor majd lent megbeszéljük. Erre ő kimegy a kapu elé, és ment már volna tovább, mire én rohanva utolértem, és megkérdeztem, hogy most mire véljem ezt a dolgot. Ő mesélte el, hogy a lakáson több mint 1,500.000 ft közös költség hátralék van, és hogy a lakás tulajdonos (a főbérlőm-vagyis a lány- rokona) nem veszi fel a telefont. erre én mondtam, hogy erről semmit sem tudtam, és hogy ugye gondolhatja hogy én fizetek az albérletért, de arról nem tehetek, hogy abból a pénzből nem fizetik ki a közös költséget. Erre a nő megnyugodott ( tán arra számított hogy leütöm???), és mondta, hogy tudja, hogy én nem tehetek róla, de adjam át az üzenetet a csajnak, hogyha nem fizetik ki az összeget, akkor hív pár embert aki kipakolja a lakást - és nem fogja érdekelni, hogy kinek a cucca van ott ...na sztori befejezése az, hogy mondtam a nőnek, hogy ha ad egy hetet - mielőtt hívná az embereket- én albérletet váltok (mert úgyis nekem is gondjaim vannak az ott lakókkal) és cserébe leadom nála a csaj lakcímét, a csaj telefonszámát...ebbe bele is ment. A következő napon összecsomagoltam -nekem nem is kellet egy hét - az összes holmimat, szóltam egy jó barátnak és egy zokszó nélkül kiköltöztem. Ez hétvégén történt senki nem volt ott, gondolom döbbent arcok voltak mikor hétfőn reggel a másik két lány betoppant az albérletbe.


De ez csak a történet nagy vonalakban. A történet másik része az, hogy ameddig ott tartózkodtam az egyik lakótárs sem takarított, majd 4 hét múlva szóltam nekik, hogy oké, eddig én 4 héten keresztül takarítottam, most akkor ki jön? És akkor még nekik állt feljebb. Mindig nekem kellett levinnem az 50L-es szemetes zsákot, mert ugye az nem baj hogy két hét elteltével úgy bűzölög mint egy szeméttelep, de addig "ne vigyük le" ameddig még fér bele... Aztán egyszer a kiscsaj azzal állt elő, hogy véletlenül eláztatta az alattunk lévőt, és ha kérdezi a szomszéd akkor nem mi voltunk azok (ez szerintem meg bunkóság, de mindegy)....aztán egyszer a hűtőgép leolvasztotta magát a hétvégén (senki nem volt ott), mikor bementem kb 2 cmes víz állt, na sikerült még egyszer eláztatni a szomszédot - gondoltam. Aztán felhívom a csajt megkérdezni, hogy hol az automata, mert le szeretném kapcsolni, ameddig fel nem törlöm a konyhát, azért nem fogok 2cm-es vízben úgy tapicskolni, hogy egy elektromos cucc áll benne és működik... erre meg még azt sem tudta, hogy mit kérdezek....a szivárgó gázról meg ne is beszéljünk amit az apja javított meg (teszem hozzá ő nem hivatalos gázszerelő, semmilyen végzettsége sem volt csak kontárkodott) Tudjátok én meg olyan vagyok hogy okés kontárkodjunk, de legalább ne olyan dologba, amiből még nagyobb gond lehet... hát 3 hét elteltével lett is, ugyanis nem olyan tömítőanyagot használt az apja ami gázra kellett volna, hanem más milyet.. meg is lett a következménye: a kiköltözésemtől számítva 2 héten belül a tűzoltók törték fel lakás ajtaját, mert a szomszédok panaszkodtak a gázszagra a közös képviselőnek, aki felment a csajokhoz szólni nekik, de direkt nem nyitották ki az ajtót - gondolom azt hitték hogy a 1,5M-ás tartozásról akar beszélni. Másnap reggel kihívták a tűzoltókat, feltörték a lakást és elzáratták a gázt... na mindegy ezt az egyik szomszédtól tudtam meg...szerencsés vagyok, hogy időben leléptem.


Lenne még jó pár szaftos sztorim, de mára ennyit. :)


A konzekvencia pedig az hogy szerződés nélkül ne vegyél és ne adjál ki lakást és mindenről számlát kell kérni és adni, és nem utolsó sorban JÓL MEG KELL NÉZNI, hogy ki mellé költözik az ember, illetve kinek adja ki a lakást...

2011. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
87%
Volt egy főbérlő, aki laza és jófej volt végig, de sajnos azt is lazán vette, hogy míg én a hálóban aludtam, bejött a lakásba, mert úgy gondolta, nem vagyunk otthon, végigmutogatta egy potenciális vevőnek, és benyitva a hálóba, észrevette, hogy ott alszom (vagyis már nem), és nem zavartatta magát, tovább mutogatta a szobát, még köszönt is a drága, majd elmentek... Így tudtuk meg, hogy eladósorba került a lakás, de ezt is csak úgy, hogy rákérdeztünk, mégis mi volt ez... Nem is maradtunk tovább... Az átalányos számlázást pedig mindenki kerülje!
2011. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim sajnos nem a legjobban csinálták: albérlőik csúsztak a fizetéssel, kibulizták, hogy lelakhassák a kauciót. Majd jött az ügyvédi felszólítás, hogy egy éve nincs fizetve a közös költség - erről persze mélyen hallgattak. Most is ott laknak, apám próbálja beszedegetni a pénzeket, mert "szegényeknek nincs két éve munkája".

Megértem, de ez mégsem a Máltai Szeretetszolgálat.


Saját lakásunkat is kiadtuk a férjemmel. Mivel évekig ingatlanokkal foglalkoztam, az adminisztratív részt én csináltam. 7 oldalas szerződést írtam, ami mindenre kiterjed.

Havonta egyszer személyesen átvesszük a bérleti díjat és a közös költséget, valamint számlák alapján a rezsit. A közműveket csoportos beszedéssel fizeti a férjem, de a papír számlák hozzájuk érkeznek. Így ők is meg tudják nézni, hogy mi mennyi, meg mi is tudjuk ellenőrizni neten keresztül.

Nekem már az jó jel volt, hogy a szerződést amikor átküldtem, egyedül egy szerkesztési hibába "kötöttek bele" (az egyik pont véletlenül kétszer szerepelt). Tapasztalat, hogy aki sunnyogni akar, az már a szerződésnél alkudozni fog. Nincs is velük semmi probléma.

Sőt, mivel a lakást felújítás után adtuk ki és nem használtuk, a beköltözésük után derült ki, hogy a kád csapjánál valami nem rosszul lett bekötve és a meleg víz, valamint víznyomás hellyel-közzel van csak. Nem pampogtak, türelmesen megvárták a szerelőt - pedig ezt mi csesztük el, nem ellenőriztük a csapot előzőleg.

2011. márc. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!