Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan néztek ki a régi magyarok?

Hogyan néztek ki a régi magyarok?

Figyelt kérdés
Szóval az igazi magyarok...amikor még nem voltak keveredések? Pl.:Szőke-kékszeműek voltak? Lehet ezt tudni egyátalán valahonnan?
2011. márc. 5. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel azt mondják Ázsiából jöttek. Ezért gondolom alacsonyak lehettek ez szerintem 100%. Gondolom olyan 150-165cm között az átlag. Persze biztos voltak magasabbak és alacsonyabbak is. Aztán meg gondolom a bőrük is sárgásabb lehetett, de ebbe nem vagyok biztos. A szemük meg lehet ha nem is annyira mint a mai távol keletieké de gondolom hasonlított valamilyen szinten rájuk.
2011. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem voltak szőkék, és kék szeműek. Egyszer olvastam egy tudományos leírásban, hogy a Vérszerződés című festményen látható magyarokhoz hasonlítottak.

Egyébként alacsonyak, és izmosak voltak.

2011. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire barna hajú/szeműek voltak
2011. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
barna haj,barna szem,zömök szikár testalkat,alacsonyabbak voltunk egy kicsit más népeknél és a bőrszinünk is sötétebb volt valamivel!
2011. márc. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak leírások abból az időből. A vezetői réteg europid jellegű magasabb volt, a köznép mongolid jellegű alacsonyabb.
2011. márc. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"amikor még nem voltak keveredések"

Egy könyvben le van írva, hogy azok a bizonyos törzsek kik a 9. század elején erre tévedtek már több tucat különálló népből tevődtek össze. Ezenfelül borzasztó csúnyák voltak. De miért lettünk volna szépek?

2011. márc. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!