Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van valakinek pozitív tapaszta...

Van valakinek pozitív tapasztalata egy romával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem rasszista kérdés, csupán érdekelne.


Brmi, átadta a helyét a buszon, kedves volt, becsüeltes vagy bármi ilyen apróság.


Ha volt leírnád hogy mit tett, és mennyi idős lehetett kb??Férfi vagy nő?


2011. márc. 5. 22:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

jó pár cigány kollégám volt már, több munkahelyen, semmi gond nem volt velük


bár egyik-másikat nagyon fúrták a lusta disznó kollégái, pedig dolgozott becsülettel...felmondott, az utolsó csepp az volt neki a pohárban, hogy valami eltűnt (nem lopás, hanem szerszám, fogyóeszköz, sűrűn tűntek el, mert olyan helyre keveredett, ahonnan egyben nem kerülhetett elő ) és rá akarták kenni, pedig nem dolgozott aznap...Spanyolban melózik azóta

2011. márc. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Az utcánkban lakik egy éve egy roma család. Nem hangosak,semmi gond nincs velük. A férfi dolgozik. A szülők és a gyerekek is mindig köszönnek,ha találkozunk,vagy a házam előtt mennek el. Ez nem minden utcabelire igaz. A szembe szoszédom egy beképzelt vállalkozó,még egy jónapotot is ritkán nyög ki valakinek, a gyerekei pedig soha nem köszönnek senkinek.
2011. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Évekig a legjobb barátnőm egy cigánylány volt. Nem a származása miatt szakadt meg a kapcsolat, hanem messzire vetett az élet egymástól.

A családi vállalkozásban titkárnőként egy cigányasszony dolgozott, soha nem volt vele semmi gond, halk szavú, figyelmes nő. De jónéhányszor jött kék-zöld foltokkal, mert otthon a férje verte, de elhagyni nem tudta, mert úgyis utánamentek volna.

A vállalkozás már nincs, de például szülinapokon azóta is rendszeresen jön valami kis ajándékkal.

Zenei suliba jártam, ahol elég sok zenész cigány volt. Hangosak voltak, szó se róla, de nem bántottak, nem loptak. És valami elképesztő érzékkel zenéltek. Mozartba beletört a bicskájuk, de a romantikus műveket szívhez szólóan tudták előadni.

2011. márc. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Két cigány van, akivel még sosem volt gondom.


Az egyik régi osztálytársam, a légynek sem tudna ártani. Vele maximum annyi gond lehet, hogy néha nagyon sok hülyeséget beszél (ami egy ideig kifejezetten szórakoztató) és az, hogy meleg. Bár engem nem érdekel mindaddig, amíg szóba nem hozza.


A másik egy tanult, egyetemista és jószívű ember. Olyan mint minden normális fiatal.


A többi több százról (akiket valaha is ismertem, akár csak látásból), pedig az a véleményem, mint általában a legtöbb embernek: felőlem megdögölhetnek.

2011. márc. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Nekem van 2-3 cigány ismerősöm, aki így semleges. Mármint olyan mint az összes többi, normálisak semmi kiemelkedően jót nem tudok elmondani róluk, de rosszat sem.

Meg van egy félcigány, aki nagyon jó fej, igaz ritkán találkozunk már, de mikor tizenévesek voltunk sokat lógtunk közös társasággal, ő nagyon rendes volt. És egyszer egy buliba apukám csak azért engedett el, mert megtudta, hogy ő is ott lesz, és azt mondta, hogy az apukáját (aki cigány) ő ismeri fiatal korából és nagyon rendes kölyök volt, meg most is az úgyhogy akkor a fia is biztos rendes kölyök mehetek nyugodtan. :)

2011. márc. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban egy roma családdal laktunk egy folyosón. Igaz, hogy miattuk reggel nyolckor már mindenki aki a folyosón lakott Csóré Bélát hallgatott ha akart ha nem, viszont bárki ha találkozott velük, mindenkinek előre köszöntek, előre engedték az ajtóban...A leg kisebbtől a leg idősebbig. Tehát attól, hogy tipikus roma életet folytattak, tökéletesen illedelmesek voltak.
2011. márc. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 dag ***** válasza:

Én mikor 6 éves voltam az anyám meghalt! Apám rendszeresen járt melózni és ilyenkor a szomszéd vigyázott rám! Aki roma volt!!

Nagyon jó ember, szinte apám volt!! És még mindig napi rendszerességgel látogatom. Nekik köszönhetem a fősulit meg minden! Mindig adott valami jó tanácsot, ott volt amikor passzolni valóm akadt!!

Nagyon hálás vagyok neki.

25/f

2011. márc. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
7%

Egyik ismerősömmel ezen a kérdésen akkorákat szoktunk vitázni! Merthogy szerintem a roma is ember, mitől lenne rosszabb, mint a "fehérember"? A romák között is van munkanélküli, a "magyarok" között is. A romák között is vannak tanulatlanok, köztünk is. Ők is követnek el hibákat, mi is. Mivel emberek vagyunk, egységesen így, hogy e m b e r e k.

Én megfordítom a kérdést: mennyivel gyakrabban tapasztalsz pozitív történést "magyar" embernél, mint románál? Egyáltalán - van pozitív tapasztalatod a "fehérekkel" kapcsolatban?

Na látod.

26/N

2011. márc. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Nekem egy osztálytársam volt még általánosban, kicsit fura gyerek volt, szóval nem a tanulás/jó magaviselet mintaképe, de nem volt rosszabb mint bármelyik, ugyanolyan korú komolytalan fiú.. Szóval azt leszámítva hogy nem volt épp kitűnő, meg néha benne volt 1-2 (nem komoly) rosszaságban, rendes volt, nem kötekedő, lehetett vele beszélgetni, és a barátai is az osztályból voltak, szintén rendes gyerekek. Bár azt hiszem ő csak félig volt az amúgy. Azóta nem hallottam róla egyébként, szóval most hogy már idősebb, nem tudom milyen lett. 20n
2011. márc. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
4 munkatársam. Soha nem volt rájuk panasz, és nagyon jól dolgoznak! Nők mind a négyen.
2011. márc. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!