Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van valakinek pozitív tapaszta...

Van valakinek pozitív tapasztalata egy romával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem rasszista kérdés, csupán érdekelne.


Brmi, átadta a helyét a buszon, kedves volt, becsüeltes vagy bármi ilyen apróság.


Ha volt leírnád hogy mit tett, és mennyi idős lehetett kb??Férfi vagy nő?


2011. márc. 5. 22:32
1 2 3
 11/26 anonim válasza:

Középiskolában az egyik legjobb fiú barátom roma származású volt. A szülei keményen dolgoztak,a bátyja külföldön tanult,dolgozott. Roma szokások szerint élnek,volt,hogy roma nyelven beszélt,de ezzel együtt egy szorgalmas, vidám,kedves fiú volt,és hála Istennek nem közösítették ki.Most külföldön dolgozik mint művelődésszervező,és tanul is.

Éppen úgy,mint a magyarok között,a romák között is vannak csaló,nagyszájú,erőszakos,durva emberek. Meg merem kockáztatni,hogy romák között ritkább az,aki dolgozik,nem lop,nem csal,nem vadállat.De azok,akik tényleg dolgoznak és megtesznek mindent,hogy megéljenek, anélkül,hogy segélyért kuncsorognának,minden tiszteletem megérdemlik.

2011. márc. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
A kérdés érdekes.Rengeteg cigány(nem roma)embert ismerek,mindegyikkel kapcsolatban van pozitív tapasztalatom.De ugyanúgy mindegyikkel negatív is.Mert mások,mint mi.Náluk nincs középút,szélsőségek vannak mindenben.
2011. márc. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Természetesen van. pl.:


Az egyik legjobb középiskolás barátom egy roma srác volt. Rendes, szorgalmas stb. és szóbaállt velem az osztálykülönccel. Sose nézett le sose szólt be. Gondolom pontosan tudta milyen az ha kiutálják az embert. :P


Egyszer nagyon rosszul lettem a buszmegállóban. Rengetegen jöttek mentek stb. (munkaidő után a városközpont elég forgalmas) de csak egy idős roma néninek jutott eszébe megkérdezni mi bajom van és ráadásul segíteni is megpróbált. Ha ő nincs a buszra nem tudok felszállni, hogy hazajussak.

2011. márc. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Nekem egy pozitív tapasztalatom sincs velük szemben.

Talán 2 embert tudnék említeni, de ők csak félig voltak azok. És velük is csak olyan 60%-os pozitívum amit említeni tudnék.

2011. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

kíváncsi lennék, miért pontoztatok le...

azt ne mondjátok, hogy aki nem roma, mind tisztességes! Érdekes, a börtönöket sem csak romákkal töltik meg, segélyért sem csak ők mennek, nem csak ők lopnak, mégis mindenki őket szidja. Még mindig tartom a véleményemet: a nem roma sem jobb a románál - ezt a válaszomat is nyugodtan értékeljétek nullára. Köszönöm.

2011. márc. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Az első komolyabb barátom legjobb haverja egy roma srác volt. Sokszor volt, hogy a párom nem tudott hazakísérni, a srác pedig pont felénk lakott, megkért hogy kísérjen el, vigyázzon rám stb. Nagyon jól összehaverkodtunk, az életemet is rábíztam volna. Rendes tisztességes srác volt, annak ellenére, hogy az öccse már nem ennyire jó hírű a faluban.


Egy középiskolás osztálytársam is volt, ő 19 évesen, 4 éves kapcsolatban úgy döntött, hogy megszüli a besikerült gyereket. Tisztességes családból származik, az édesanyja egyedül nevelte őt és a húgát, keményen dolgozott minden nap a megélhetésért takarítónőként. Amikor teherbe esett, akkor is egy emberként állt az egész osztály mögötte, és sokkal inkább voltam büszke rá, hogy bemeri vállalni a babát ilyen fiatal, minthogy lenéztem volna...

2011. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes, a börtönöket sem csak romákkal töltik meg"


Nem csak, igazad van, 95% cigány mellett van még kb. 5%-nyi magyar is. És az sem teljesen mindegy, hogy valaki adócsalásért ül e, vagy nemi erőszakért, késelésért, gyilkosságért.



"segélyért sem csak ők mennek"


Ebben is igazad van, mentem én is segélyért - csak én nem kaptam! Plusz a társadalombiztosítást fizetését is a nyakamba varrták, mivel munkanélküli lettem.


"nem csak ők lopnak"


Persze, hogy nem. De hidd el, ha csak lopnának, már azzal is ki tudnék egyezni. Nekem nem az a bajom, hogy lopnak, hanem az, hogy rettegve kell hazamennem éjjel az utcán, nehogy belémkössenek.


"mégis mindenki őket szidja."


Főleg a tv-ben, ahol még csak a származásra utalni sem szabad, és egyből lenáciznak mindenkit, aki bezélni mer a tényekről. Tényleg mindenki őket szidja, amikor ennél nagyobb pozitív diszkrimináció velük szemben nem is lehetne.

2011. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Azért pontoztak úgy le, mert egy: a kérdés nem arról szólt, amiről elkezdtél ömlengeni. Kettő: Míg természetesen a nem cigányok között is van ilyen-olyan ember a 90%ukkal semmilyen tapasztalatod sincsen, viszont a cigányok nagy része ha téged személy szerint nem is, de tuti, hogy az ismerősöd jó részét már betalálták, az Ádd idé a telefónod, Nics egy ézresed embér? stb dolgaikkal, és ha egyedül mászkálsz bizonyos helyeken a cigányoktól fogod összefosni magad néha még fényes nappal is. A bunkó nem cigány csak szarik a fejedre, a bunkó cigány meg belédköt, legrosszabb esetben elszedi az összes pénzed és megszúrkál egy kétezresért. Na azért. Nem érdekes, hogy most itt kell összefogdosni a kinek van kifejezetten jó tapasztalata? Ha meg olyan lenne, hogy kit bántottak már, már tele lenne írva? Budán laksz, vagy mi? Gyere költözz le Szabolcsba, gyakorlatiasítsd a tudásodat róluk.
2011. márc. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Hát igen, már eleve ez is sokatmondó, mármint a kérdés maga...."kinek van pozitív tapasztalata?"....egyszerűbb ezt kiemelni, mivel a negatívakat felsorolni sem lehetne
2011. márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Ja, és nem roma, hanem cigány, méghozzá 95%-a büdös koszos cigány.


Fehér ember gyereke nem dobálja a vasúti fényjelzőt 10 évesen.

De ha mégis, a szülője leszidja érte, nem mint a cigány, aki még buzdítja is.

Normális fehér ember gyereke nem jár kocsmába 10 évesen, és nem kezd el mindenkit "parasztg.cizni" ha nem szolgálják ki.

Normális fehér ember nem köpköd az utcán.

Normális fehér ember nem üvöltözik ordenáré módon az utcán.


Soroljam még?

A sok kis budai gyógyer gyereknek egy hetet el kéne töltenie a cigánysoron...

2011. márc. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!