Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek miért divat a mai...

Szerintetek miért divat a mai fiatalok körébe az ivászat? (akik hétvégente részegre isszák magukat) Ez miért jó?

Figyelt kérdés
Mit gondolnátok egy olyan srácról aki dohányzik,kb hetente iszik és kéthetente rúg be?
2011. márc. 9. 22:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem csak mostanság divat. Különösen a férfiak körében, az ivás elég régi, gyakori "társasági esemény".
2011. márc. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapám 7.es korától ivott meg cigizett...


Nem tudom, miért "mai fiatal"-oznak mindig

2011. márc. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mindig is divat volt.

Hogy miért jó? Mert az alkoholt arra találták ki, hogy ellazítson, és jó hangulatba hozzon. Oké, van ez az "Én pia nélkül is jól érzem magam" - szöveg, ami igaz is lehet, de valamiért mégis isszák évezredek óta. Normális esetben az ember felnőtt korára megtanul kulturáltan inni, de ennek a legtöbb esetben néhány tinédzserkori berúgás az ára.

És hogy mit gondolok róla? Semmit. Ha az én fiam lenne, nem örülnék, de ettől még lehet belőle normális felnőtt.

2011. márc. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy ujfajta szokas sajnos. Soha nem volt jellemzo ez a fiatalokra, az ital mindig jelen volt, es igy van, hogy az emberek ittak, de tudtak a merteket tartani, es kevesebben voltak olyanok, akik reszegre ittak magukat.

A mai fiatalok nincsennek tudataban azzal, hogy igy mit kezdtek el, hiszen ez is egyfajta drogg, amit a szervezet amikor megszokik, akkor mar nehezebb lesz leszokniuk, s nem beszelve arrol, h ogy tonkre teszi a szervezetuket, de mar a jelenlegi viselkedesukkel, mar a jovojuket is.

Most meg talan elvezik azt, hogy elkabulnak, s igy tudnak talan jobban felszabadulni.

2011. márc. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

???? Ezt honnan veszed?

Nem véletlen, hogy évszázadokkal ezelőtt a prédikátorok úgy üldözték a részegséget, mert akkor az volt a szokás, hogy vízzel elegyített bort ittak csak, és a lakosság nagy része folyamatosan, permanensen részeg volt!

A szüleim meg még ma is emlegetik a hetvenes években tartott bulikat, és a történeteknek mindig az a poénjuk, hogy ki mit csinált részegen. Negyveb éve.

Vagy hogy messzebbre menjünk: van egy történet Noéról a Bibliában, ahogy beborozva fetreng a sárban meztelenül. Ötezer éve.

Nem, nem új szokás. Az más kérdés, hogy nem támogatandó, de elég régi dolog.

2011. márc. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy én is nagyivó voltan gimiben és az egyetem elején, mégsem szoktam hozzá, úgy húszéves koromtól kezdtem rájönni a módjára, aztán 2009. augusztusában megfogant a kisfiam, azóta, másfél éve nem ittam egy kortyot sem, mert még szoptatom. Nem lettem alkoholista.
2011. márc. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

AZ igaz hogy régen is szokás volt, de nem ilyen formában.Ezek az okostojások akik csak ezzel tudnak érvelni, nem vesznek figyelembe egy csomó tényezőt.Szocializmusban mikor volt olyan hogy 13-16éves fiatalok berúgnak,beszívnak és főleg a lányok mindenkivel megd.gatják magukat, kb hetente,kéthetente? Sehol.AZ hogy a nagyfaterod 10évesen vagy mit tudom én mikor dohányzott az csak egy eset,de széles rétegben ne terjedt el.

Menjünk vissza,bár nincs sok értelme.Világháború,Magyar Királyság kora,Osztrák-Magyar-Monarchia.Na de kérem tudja itt bárki is hogy milyen normák és szokások voltak akkor? Szociológusok jókat röhögnek az ilyen:"régen is volt" hozzáálláson.

2011. márc. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

07:46

A kommunizban egy ffiatalkorut a rendorseg megallitott az utcan, ha az este 21 ora utan egyedul tartozkodott az utcan, s nem volt kiszolgalva a szorakozo helyeken!

A Noe idejeben En meg nem eltem, tehat nem lattam azt, amit O muvelt,

viszont a kommunizmusra emlekszem, s tudom azt, hogy "tiltott" dolog volt az alkohol fogyasztasa egy ffiatalkorunak, s ezert buntetes is jart.

Valoban voltak lehetosegek, mint hazibulin belul, de meg a kollegiumokban sem volt az szokas, sem jellemzo, hogy alkoholt fogyasztanak.

2011. márc. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az utolsó két bölcs hozzászólónak címezve annyi mondanék, hogy a gazdasági világválság idején(a gyenge elméjüek kedvéért:1929-33), a SZESZTILALOM alatt, százszor több alkoholista volt, mint előtte, vagy utána bármikor.


Ebből kiindulva nem hinném, hogy a kommunizmus(amit nem is neveznék kommunizmusnak, hanem inkább szocializmusnak) gátat szabott volna az alkohol fogyasztásnak. Maximum nem szem előtt csinálták az emberek.

2011. márc. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászólónak üzenem, hogy keressen olyan cikkeket,könyveket vagy bármilyen forrást, ami bizonyítja hogy régebben magyarországon a fiatalok ugyanilyen piás,drogos és kicsapongó életet éltek.Ha ez régen is gyakori jelenség lett volna, akkor elég sok forrás azt megőrizte.
2011. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!