Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lexikális tudás és az intellig...

Lexikális tudás és az intelligencia. Sokan vitatják, hogy ez két különböző dolog. Pedig az! Te hogy vagy ezzel?

Figyelt kérdés
Szerintem az intelligenciát nem lehet tanulni. Vagy vele született, vagy nem. Az intelligens ember, igényes, tudja, ha valamilyen információra szüksége van, mit hol talál meg. Jó a probléma megoldó képessége, rugalmas, és nyitott minden újra. Rálátása van a dolgokra. Nem lehet megvezetni.
2011. márc. 10. 06:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

ma 12:25

A lexiklis tudást én nem feltétlen nevezném műveltségnek! Azért ,mert tudom,hogy mik a kutyám kedvenc ételei és azok hol kaphatóak,még NEM LESZEK művelt!

2011. márc. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
*lexikális
2011. márc. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Aha.. A kutyád kajái nem is tartoznak hozzá az általános lexikális tudáshoz, kicsit más kategória. De aki ismeri a történelmet, néprajzot, zenetörténetet, stb az még nem feltétlen intelligens, hanem művelt. De vitatkozhatunk a semmin persze..
2011. márc. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ne vitatkozzunk rajta,mert nem "álltalánois lexikális tudás"-ról írt a kérdező,hanem "lexikális tudás"-ról!
2011. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

ma 12:35

De még,ha valaki ismerné is a történelmet még nem nevezném műveltenk! Főleg,ha azt sem tudná hogy kell egy órát felhúzni,pénzt váltani,de még ,csak a gimit se járta ki! Sántít a példád nagyon!

2011. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Lexikális tudás az egy dolog. Intelligencia pedig egy másik.
2011. márc. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:40

Igen ez így van! Szerintem egyébként ahhoz,hogy a történelmet megértsd vagy összefüggően tudj róla beszélni,nem elég az álltalános lexikális tudásod... Az összefüggések megértéséhez és tárgyalásához inteligencia kell!

2011. márc. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Hogy megtanulj valamit ahhoz nem intelligencia kell, hanem memória. Hogy az összefüggéseket is lásd, és elő tudd adni a dolgot, na ahhoz már intelligencia is kell.

Ott van pl aki nem készül otthon az órákra, mégis kiselőadást tud adni az órán hallottakról, és az aki órákon keresztül készül, mégis necces a dolog.

2011. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 BlackSword ***** válasza:

"A lexiklis tudást én nem feltétlen nevezném műveltségnek! Azért ,mert tudom,hogy mik a kutyám kedvenc ételei és azok hol kaphatóak,még NEM LESZEK művelt!"


Pedig pont leírtad mi a műveltség... Illene neked is művelődni...


Másrészt az ezotériának sem a vallásnak nem sok köze van az intelligenciához... Az embereknek van egy IQ szintje... Az mutat valamit, és van egy meggyőződése... De az, hogy a magasabb intelligenciájú emberek ateisták lennének, vagy éppen ezotéria hívők, így kijelentve nem igaz... Én inkább tartozom a vallásosok közé, és tartom bődületes marhaságnak az ezotériát... Pedig elhiheted, hogy az IQ-m is magasan az átlag fölött van... Sőt... Továbbmenve: egy intelligens ember nem hisz a babonákban és a feltételezésekben... Átlát a csalók hazugságain, és csak a tényekre alapoz...

2011. márc. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Hát ezt senki nem mondta, hogy az intelligens ember akár milyen hithez is tartoznának. Én azt írtam, hogy magas szellemi szinten van.
2011. márc. 12. 08:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!