Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szükség van még egyáltalán az...

Szükség van még egyáltalán az internet világában "lexikális tudás"-ra?

Figyelt kérdés
Én nagyon sokat olvastam régebben, és úgy kezdem érezni, elpocsékolt idő volt.
2008. szept. 12. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
azért sem volt elpocsékolt idő,mert legalább megtanultál helyesen írni..akik csak az internetet használják,képtelenek erre.
2008. szept. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

miért? nem értem

szerintem most is szükség van rá, mert beszélgetni még azért beszélgetsz.

és pl a párom személyes tárgyalásokat ritkán folytat de telfonkonfereciák napi szinten vannak neki, ahol szintén beszélnie kell és jól kifejezni magát. mikor üzleti útra megy ott az üzlet felekkel esténként vacsorázni mennek és akkor is nagyon fontos hogy jól tudjon beszélni, még ha sokszor magán dolgok kerülnek szóba.


pl én nagyon szeretm a szólásokat, mondásokat használni a beszédben. azzal valahogy jól kitudom magam fejezni.

2008. szept. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem az a tapasztalatom, hogy ugyan majdnem mindent meg lehet találni a neten, de egy-két dolog azért kell a sikerhez.


az egyik ilyen, hogy el tudd helyezni a kérdés. Sok esetben direkten azt amit keresel nem lehet megtalálni, csak valamilyen kapcsolódó dolog alapján. Ehhez viszont lexikális tudás kell.


szóval szerintem az olvasás nem fog kimenni a szükséges dolgok köréből sosem.

2008. szept. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az interneten található anyagok jelentős része nem tekinthető megbízható forrásnak, sem időtállónak. Ami ma fent van, holnap már csak a kereső dobja ki de valójában nem létezik sehol. A net előnye (ami a hátránya is), hogy maguk a felhasználók a tartalomszolgáltatók is egyben. És lássuk be... nem mindenki doktorált korábban aki netet használ.:) Úgyhogy, szükséges valamennyi lexikális tudás bár a részletinformációk felhalmozását és számonkérését már a net előtt sem támogattam :DD

Igaza van annak aki azt mondja, hogy megfelelő ismeretekkel a netből is többet tudsz "kihozni" mint aki nem rendelkezik hozzád hasonló "lexikális tudással" :)))

És a gyerekednek sem mondhatod majd az utcán, ha megkérdezi, hogy "miért kék az ég?", "miért van húsvét mindig máskor", hogy nem tudod, nem tudod, nem tudod... majd a net megmondja.

2008. szept. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az internet másik nagy hátránya,hogy sokszor nem lehet belemenni egy bizonyos téma részleteibe,általában csak alapinformációk vannak (és állandóan ismétlődik,mivel mindenki a wikipediából másolja az infókat,és változtatás nélkül berakja a honlapjára).
2008. szept. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem árt, ha az ember koponyájában is van némi tudás. Gondolj bele, mennyire éreznéd magad biztonságban egy olyan orvosnál, aki az internetről próbálja leböngészni, mi a fene bajod lehet?
2008. szept. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Hát, ha egyrészt szerinted az olvasás pusztán a lexikális tudás bővítése... akkor szerintem valamit nem jól csinálsz. Szerintem egy jó könyvet végigolvasni sokkal több annál.

Másrészt, talán lexikonra nincs szükség, hiszen bármire rákereshetsz a neten.

De pótol az internet egy jó regényt, vagy egy jól megírt tudományos könyvet???

2008. szept. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Én nem is fosztanám meg magam az olvasás élményétől!

Ahogy óregszem, egyre többet olvasok.


Arra irányult a kérdésem, hogy "érdemes"-e megtanulni történelmi évszámokat, vegyi képleteket, latin kifelyezéseket stb. amikor seperc alatt leszeded a netről. és még az agyad sem terheled vele.

2008. szept. 12. 23:30
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ha erre irányult a kérdésed, miért nem kérdezted ezt?

Ezt írod: "Én nagyon sokat olvastam régebben, és úgy kezdem érezni, elpocsékolt idő volt." Most az olvasásról beszélsz, vagy az évszámok és képletek bemagolásáról? Mert ez így nem mindegy.

2008. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már ahhoz is kell egy adag lexikális tudás, hogy az interneten ki tudd szűtni azt, hogy melyik a helyes, és melyik a helytelen információ... Mert az a baj, hogy azzal együtt, hogy tényleg MINDEN fenn van, azzal együtt az a probléma is felmerül, hogy ellenőrizetlen, szűretlen infók is keringenek. Kell, hogy legyen háttértudásod ahhoz, hogy meg tudd ítélni mi helyes, és mi nem. A másik: lexikális tudás kell a mindennapi dolgainkhoz. Például: nézel egy filmet, ami mondjuk történelmi jellegű, néhány valós szereplővel.. Mondjuk második világháborús. Hogy tudd hová tenni nem rohanhatsz el közben mehnézni a neten, hogy mikor volt a második világháború, és ki volt Hitler. Kézenfekvőnek kell lennie ahhoz, hogy mondjuk élvezz egy filmet ebben a témában, és hogy értsd.

Vagy mondjuk a kémia és fizika órán szerzett lexikális tudásodat kell használnod, hogy ne gyújts rá miközben a gázpalackot ellenőrzöd, hogy szivárog e.. erre sem kereshetsz rá a neten.. Egyszóval azt akarom mondani, hogy egy alapvető lexikális tudás biztosan kell. Persze az internet miatt esetleg átalakul, hogy kire van szükség, hogy a fejünkben és mire nincs, és elég ha csak a neten rákeresünk és elolvassuk.

2008. szept. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!