Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lexikális tudás és az intellig...

Lexikális tudás és az intelligencia. Sokan vitatják, hogy ez két különböző dolog. Pedig az! Te hogy vagy ezzel?

Figyelt kérdés
Szerintem az intelligenciát nem lehet tanulni. Vagy vele született, vagy nem. Az intelligens ember, igényes, tudja, ha valamilyen információra szüksége van, mit hol talál meg. Jó a probléma megoldó képessége, rugalmas, és nyitott minden újra. Rálátása van a dolgokra. Nem lehet megvezetni.
2011. márc. 10. 06:35
1 2 3
 21/23 BlackSword ***** válasza:
Ha a magas szellemi szint alacsony értelmi kapacitást jelent, akkor igazad van... Én rengeteg művelt és intelligens embert ismerek, és mondhatom őket a barátaimnak, de ők is mind azt mondják, hogy ez az egész ezotéria egy merő kitaláció és butaság...
2011. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Legyen a ti hitetek szerint. Én mindenki hitét tiszteletbe tartom
2011. márc. 12. 13:37
 23/23 anonim ***** válasza:
Ami a mai, mainstream elismertséget jelenti, az leginkább a személyes kapcsolati háló mértékével és értékével jellemezhető. Minél több és értékesebb kapcsolattal bírunk annál sikereseb és elismertebb tagjai lehetünk a társadalomnak. A sikeresség tehát, NEM lexikális tudáshoz, hanem egyetlen kompetenciánkkhoz, a kapcsolatépítési képességünkhöz kötött.
2014. febr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!