Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van szoros összefüggés a...

Van szoros összefüggés a nyelvtanulási képesség és az intelligencia hányados között?

Figyelt kérdés
Van egyenes arányosság a kettő között? Úgy értem, hogy aki nem igazán okos, az is meg tud tanulni magas szinten nyelveket, ha anyanyelvi környezetbe kerül? Vagy a másik oldalról megközelítve: lehet olyan, hogy valaki nagyon intelligens és az általános műveltsége is rendjén van, de nem képes jól elsajátítani nyelveket még ha sok időt is fordít a megtanulásukra? Ezt azért kérdezem, mert azt mondják, hogy az agy másként raktározza el a megtanult nyelvi elemeket, mint a többit.
2009. márc. 4. 02:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van összefüggés, de nem szoros, és mégúgyse egyenesen arányos. A mai elvek szerint nincs is olyan, hogy egységes intelligencia, hanem részei vannak, pl kreatív int., érzelmi int. stb. Nyilván, ha valakienk van nyelvérzéke, az gyorsan tanulja a nyelvet, de ez még nem jelenti, hogy átlag fölötti az intelligenciája és fordítva, ha valaki lassan tanul, attól még az élet más területén lehet nagyon jó (intelligensnek tűnő).
2009. márc. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Na várj ....

A fő kérdésedre aválasz : IGEN.

Ellenben ne keverd az intelligenciát az okossággal. Ajaj, ez egy örökös félreértés, tudod tárgyi tudást tulképpen bárki fel tud szedni bármiylen területen, ha nem teljesen idióta. Viszont az inteélligencia ennél jóval több, arra már csak jóval kevesebben képesek, és akkor eljutunk oda, hogy érzelmi intelligencia, amire meg aztán alig pár %, mert nagyrészt azt se tudják mi az.


Jó, mindegy, elkanyarodtam kicsit, csak megütötte a szememet ez a dolog ...

2009. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem keverem, tudom, hogy az "ész" meg az "intelligencia" más, csak nem akartam mindenhová azt írni, hogy intelligens, intelligens...végülis majdnem csere szabatos a köznyelvben.
2009. márc. 4. 13:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez a baj ... amit a köznyelvről írtál, de azért neked még nem feltétlenül kell hülyeséget beszélned :-)
2009. márc. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sőt, akkor bontogassuk még tovább, nyelvészek szerint a nyelvtanulási képesség nem egy konkrét képesség, hanem nyolc részösszetevője van, és valaki minél több össztevőjében otthon van, annál eredményesebben tanul nyelvet. De azért ezt nem lehet így leegyszerűsíteni, engem kifejezetten zavar, hogy az intelligencia szó helyett az észt vagy az okosságot használják páran. Csak mert egyáltalán nincs összefüggés (ill. nem feltétlenül kell lennie), és valóban még maga az intelligencia is rendkívül sokrétű, olyannyira, hogy most már ott tartanak, hogy annyira egyedi és annyira soktényezős kérdés, hogy pont ezért objektíven mint olyan, mérhetetlen, egyszerűen nincs erre alkalmas IQ teszt. Gondolj csak arra, hogy mennyi minden befolyásol egy teszt kitöltésénél, azaz ugyanazt a tesztet is akár kitöltheteted egyszer elég jó eredménnyel, másik napon pedig borzalmas eredménnyel, na és akkor a különböző jellegű tesztekről már nem is beszélek.


Egy avége: mérhetetlen, egyre inkább csődöt mondanak az ilyen próbálkozások, hogy nekem 130-as az IQ-m, neki meg X meg stb .. egyszerűen nincs ilyen. Pszichológusok, szociológusok körében ez egyre elfogadottabb irányzat, és én is osztom maximálisan.

2009. márc. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja és nem cseszegetésnek meg okoskodásnak szánom, d eha te magad is tisztában vagy azzal, hogy a kettő nem ugyanaz, akkor miért a hülyék táborát erősíted ?? :-(((( csak ez a bajom .....
2009. márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább a kérdésre kellene válaszolni, nem a másiknak az észt osztani...semmit az ég világon nem tettél hozzá a válaszhoz. De azért kösz a lehülyézést!
2009. márc. 4. 15:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérlek szépen.

Sokak egyszerűen nem tűrik, ha őszinte az ember. Nem tudom ennyivel lenne hasznosabb neked, ha össze-vissza mellébeszélnék ? :-) De oké .. majd szólj ha te vagy, és neked csakis mellébeszélve válaszolok.

2009. márc. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

És ne mondj már iyleneket !!

Ha ebből nem vetted ki a választ, az elég gáz ismét.

2009. márc. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz vagy nem akarsz a kérdéshez hozzászólni, kérlek ne írj, mert az off.
2009. márc. 5. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!