Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretnél örökké élni?

Szeretnél örökké élni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy itt és most eldöntheted, hogy szeretnél-e az idők végezetéig élni, vagy pedig megmaradni egyszerű halandónak. Melyiket választanád?
2011. márc. 12. 09:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy idősödik az ember, egyre inkább felismeri, hogy minden újabb pillanat ajándék lehet, egyre jobban tudja értékelni azt, hogy élhet. Egy tizen- vagy huszonéves még nemigen jelent ki olyat, hogy "lehet, hogy soha többé nem fogom látni őt" "lehet, hogy soha többé nem lesz lehetőségem erre", de egy idős ember már számol ezzel, s ha lehetősége van, akkor megteszi. A fiatal még könnyebben beszél, úgy véli, neki még lehet ideje "látni őt", "ide vagy oda menni" stb.


Valójában erről szól az idézet, amit írtam.

2011. márc. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én így 20 évesen is tudom, hogy nagyon sok mindenre nem lesz időm, és ez szomorú.
2011. márc. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%
Pont ezért fontos, hogy megtedd. Ha tudnám, hogy lesz időm elolvasni az összes könyvet a könyvtárban, aztán újra- és újraolvasni mindegyiket, közben beutazni az egész világot, aztán újra és újra megtenni ezt... hát igencsak halogatnám a dolgokat, mert végül is "ráérnék". Nem volna fontos, mikor csinálom, egy idő után értékevesztett lenne minden.
2011. márc. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%
Nem tudom mit csináljak mert én se élni, sem meghalni nem szeretnék! Ez az abszolút szívás. :$
2011. márc. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
12:01 Hát gondolom akkor ez hozzáállás kérdése, és mindenkinél változó.. Én sok dologba azért nem kezdek bele mert úgysem lesz időm befejezni, vagy ha mégis, nem lenne értelme.. Csak egy példa, szívesen megtanulnék rengeteg nyelvet, de nem fogok, mert kétlem hogy hasznát venném, mivel úgysem fogok annyi országba eljutni (most nem 1-2 hetes nyaralásra gondolok, hanem hosszabb távra). Csak úgy, ha nem használhatom ki meg felesleges. Vagy pl ott van, hogy mi szeretnék lenni ha "felnövök"... Nagyon sok különböző dolog van amit szívesen csinálnék, de minden ennyi idő alatt nem lehetek. Ha végtelen, vagy legalább 1000x ennyi időm lenne, akkor viszont mindig újabb célokat tudnék megvalósítani (és ahogy változik az idő, kitűzni, mert ki tudja ugye az idő előrehaladtával milyen újabb lehetőségeim lennének..). De persze biztos hozzáállás kérdése, lehet ha valakinek azt mondanák tessék van 100millió éved, hátradőlne és nem csinálna semmit... Na mindegy.
2011. márc. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnék, ha fiatal is maradnék.
2011. márc. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Megkönnyebbülnék, ha nem kellene azon aggódnom, hogy az én koromban már itt és itt kellene tartanom.
2011. márc. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon."

(Susan Ertz)

2011. márc. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!