Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Léteznek még becsületes,...

Léteznek még becsületes, megbízható emberek? Engem mindig mindenki ott basz át, ahol tud. :$ Én vagyok a nyomorék, hogy mindent elhiszek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Ha mindent elhiszel, akkor igen, veled van a gond.


Sajnos rengeteg hazug, másokból hasznot húzó ember van. Szelektálni kell az adott dolgok között, mi valós, és mi nem.


Ha valaki nulla energia befektetésért pénzt kínál, az átver téged. Ha valaki csodaeszköz ad el, ami mindent gyógyít, ő is át akarna verni téged.


És még hosszasan folytathatnám a listát. Vegyél elő általános iskolás fizikai, matek, biológia könyveket. Ha azt megtanulod, amit ott tanulni kellett volna, máris töredéknyi ember marad, aki át tud verni téged :)

2011. márc. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Mindenki ezt kérdezi, de ha talál egyet, akkor ő lesz az, aki átb@ssza
2011. márc. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, de én nem is az ilyen reklámoknak dőlök be. Engem konkrétan az úgynevezett "barátaim" árultak el, vertek át már nagyon sokszor, akikben megbíztam.


Próbáltam már megváltozni, de én nem vagyok olyan ravasz és rafinált észjárású mint egyesek. Mindenkiről jót feltételezek, amíg pofára nem esek. :(


Sokszor volt ilyen, és ezért nem tudok már senkiben megbízni a rokonaimon kívül.


Ha az általános iskolás tanulmányaimon múlna, akkor nem lenne ez a probléma.



13:37


Ez igaz, általában engem szoktak megtalálni. :(

2011. márc. 12. 14:13
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Minel tobbet tapasztalok, annal tobb szituacioban jon ki, hogy magadon es a csaladon kivul senkire nem lehet szamitani (mar ha valaki szerencses, mert van, aki a csaladjara sem szamithat).


Baratok?? Ugy erted, erdek kapcsolatok? Ugyanis igazi baratja csak max. 1-2 van az embernek, ha szerencses. Ha nem szerencses, 1 sem. Amit te baratsagnak hiszel, az egy kapcsolatrendszer, amiben az emberek egymast akkor hasznaljak, amikor szukseguk van segitsegre. Ismerosoket baratodnak hiszel. Persze, hogy kihasznalnak. Naiv vagy.

2011. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Én is hasonló cipőben járok. Igyekszem mindig nyíltan közeledni az emberekhez, akkor is ha teljesen idegen. Szeretek ismerkedni, barátkozni, de néhány hónap elteltével mindig a képembe csapják az ajtót, és hatalmasat koppanok... Ilyen az élet, már kezdem megszokni, hogy csak is magamra számíthatok, és igaz barátok nélkül fogom leélni az életemet.
2011. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
velem is ez van...csak nekem pl. olyan hogy a volt legjobb barátnőm felvette nemtudom hány hónapon keresztül,amikor minen nap jártunk kb, játszótérre,hogy én miket mondtam neki,és azt mongya hogy mivel összevesztünk ezt megmutatja a barátainak meg mindenkinek -.-" és én még megbíztam benne,és olyan személyes dlgokat is elmondtam neki,még a leg intimebb titkaimat is amiket már végképp nem szeretnék mástól hallani.
2011. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen,sajnos naív vagy.nagyon kevés ember van,akiben meg lehet bízni.sok "barátról" kiderül,hogy nem is barát.az emberek nagyon ügyesek,kedvesnek meg aranyosnak mutatják magukat,aztán kiderül,hogy nem azok,legalábbis csak addig amíg használják a másikat.de higgyj benne,hogy legalább egy-két ember van,akire számíthatsz,mert ez fontos.Tudod én régen azt hittem,hogy túl negatívan gondolkozom az emberekről,ezért azt csináltam,hogy pozitív gondolkodás befelé,az emberek szeretőek,becsületesek,jószívűek,lefestettem mindenkit rózsaszínre....aztán amikor ennek ellenére jött a sorozatos pofára esés,akkor felfogtam,hogy miről van szó.azóta félretettem ezt a naívságomat.
2011. márc. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Próbáltam már megváltozni, de én nem vagyok olyan ravasz és rafinált észjárású mint egyesek. Mindenkiről jót feltételezek, amíg pofára nem esek. :( "


Azt mondják, ha ilyen típusú emberek irányítanák a világot, akkor soha nem lenne baj. De az a baj, hogy az életben valahogy mindig inkább azok kerülnek "fel", akikről a kérdésed is szól.

2011. márc. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!