Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ma felállítottak a buszon, és...

Ma felállítottak a buszon, és a kialakult vita miatt le is szállított a sofőr. Hova fordulhatok panaszt tenni?

Figyelt kérdés

Ma délelött egy terhes és egy idősebb(valószínűleg a terhes nőnek az anyja lehetett) felállított a buszon. kettes ülésen ültem,volt mellettem még egy hely. Oda leült a néni,és utánna meg mondta h na mi lesz kelljek már fel,adjam át a helyet a várandósnak. Mondtam h elnézést de nagyon rosszul vagyok(tényleg rosszul voltam,hányingerem volt meg szédültem,alig láttam!),de a terhes nő egyszerűen felrángatott. Az ölemből még a szatyrom is kiesett. Akartam volna felvenni de elkezdtek velem kiabálni mert azt hitték h vissza akarok ülni,elmondtak mindenféle bunkó parasztnak :S és nem csak az a két nő,hanem mások is. olyan megalázó volt! A veszekedésre hátrajött a sofőr,és már csak azt vettem észre h leszállít és ha táskám meg utánnam dobják. Pedig érvényes jegyem is volt! de mivel én vagyoka roma,gondolták én csinálom a fesztivált. :S Ez annyira rosszulesett! Egy másik néni a buszmegállóból adta kölcsön a mobiltelefonját h fel tudjam hívni anyukámat h jöjjön értem,igaz elötte a mentőket akarta nekem ki hívni mert nagyon sápadt voltam,csak mondtam neki h inkább anyukámat szeretném idehívni

Panaszt szeretnék tenni,mert hiába volt jegyem leszállítottak pedig nem csináltam semmit! Komolyan nem értem a mai világba miért hiszik azt h a fehérek a tökéletesek a cigány meg e veszekedős :( Nem is mindenki olyan,pedig.

Szóval érvényesíteni szeretném a jogaimat ahogy csak tudom,mit tehetek?

Köszönöm előre is! 17/L


2011. márc. 13. 14:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
4%

Belső vagy külső széken ültél? Be kellett volna húzódnod a belsőbe, és a kismama leülhetett volna. Ha kívül ültél, akkor megérdemled. Én is ugy utálom, mikor valaki kivül terpeszkedik, aki le akar ülni, meg át kell mászni rajta. (kivéve, ha egy-két megállót megy, de akkor meg szóljon, hogy mindjárt leszállok ,tessék belülre ülni).


Itt nem a c.gányságodról van szó, hanem az udvariatlanságról. Panaszt tehetsz, de nem hinném, hogy bármit elérsz vele, csak időpocsékolás.

2011. márc. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Írhatsz, vagy az anyukád írhat, panaszos levelet a helyi volánnak. Bár mivel kiskorú vagy nem hiszem, hogy sokra mész vele (nem szoktam ilyet ajánlani, de lehet hogy ombudsmannal fenyegetőzés kiegyenlítheti a dolgokat). Nagyon sajnálom, ami veled történt. Én is ismerem az Ad-Át-A-Helyed-Mert-Én-Jobban-Megérdemlem típusú "hölgyeket" (mivel ennek az agresszív bunkónak az alaptípusa az idősebb, fehér és nő :P ). Bár nekem már nem mernek beszólni (Van előnye ha az ember 120 kiló és tud gyilkosan nézni ;) ).
2011. márc. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem csináltam semmit,mint írtam is!

Udvariasan mondtam a néninek,aki levágodott mellém,h nem szeretném átadnia helyem,mert nagyon rosszul vagyok. Erre a terhes nő meg felrángatott. A földre esett cuccomat sem vehettem fel,mert elkezdtek ócsárolni. Mégis milyen dolog ez? És akkor mindig a cigányok a bunkók,meg a feszültségkeltők,mi?

Én elhiszem és tudom hogy a romák közt vannak olyanok akik képtelenek beilleszkedni a társadalomba,de én még csak nem is abba az alpári kategóriába tartozom.Tényleg udvarias voltam,nem szóltam be semmit sem nekik.Meg mikor mindenki elkezdett szidni akkor sem szóltam semmit.

Az ablak mellett ültem. Nem tehetek arról hogy rosszul voltam.

2011. márc. 13. 14:48
 4/21 anonim ***** válasza:
59%

A 14:44-nak:


Ha az idősebbik le tudott ülni mellé, akkor valószínűleg BELÜL ült. De mindenesetre nem foglalta a teljes duplaülést.

2011. márc. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Dehogy tették jól! Senkinek semmi joga felállítani a másikat. Mivel több ember ő? Csak mert fehér és felcsinálták? Bár szerintem itt nem azon volt a hangsúly, én is fehér vagyok, de engem is rendszeresen oltanak le "öregasszonyok", meg "terhes anyák". Persze alapvetően udvarias vagyok és az idézőjelet csak azért raktam ki mert ezek az idős nénik kb. 30-40 évesek max, és terhes anyákon sem látni hogy ketten lennének. Máskülönben fel szoktam állni, persze ha én magam is rosszul vagyok, akkor úgy érzem megengedhetem magamnak azt a luxust hogy ülve maradjak. Sajnos nem tudom hogy lehet-e ilyenkor valamit tenni.
2011. márc. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem tehetek arról hogy hova születtem. A szüleim rendes emberek,dolgoznak. Engem nem úgy neveltek h ha vki rosszul van,akkor csak ugy rángassam fel a helyéről. Akkor ki is a bunkó? Nem akarom annyiban hagyni ezt a dolgot,hogy így megaláztak. Én ugyanúgy megvettem a vonaljegyet mint bárki más,miért ne mehetnék én is A pontból a B pontba? Miért kellett leszállítani?

Volt még hely a buszon.csak ilyen kettes ülés nem volt már. Én is csak azért oda ültem,mert az volt az ajtóhoz legközelebb

2011. márc. 13. 14:58
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

14:57-es itt nem látunk szívesen? téged se látunk szívesen a földön

pont az ilyen hozzáállás miatt tartunk itt ...

amúgy meg az írása alapján értelmes embernek tűnik , oké hogy csak az ő verzióját hallottuk , de az teljesen korrekt , szerintem nem csináltál semmi rosszat , velem is előfordult már hogy nem voltam jól és nem szívesen adtam át a helyem

ennyi ...

2011. márc. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Nyugalom, kislány, ennek nincs köze ahhoz, hogy roma származású vagy. Ugyanígy megtették volna bármilyen kislánnyal.


Különben ha kulturáltan nézel ki és úgy is viselkedsz, senki sem fog gyűlölni a származásod miatt, csak az igazán haladó elmebetegek.

A cigányok közül is csak azokat utálják, akik primitíven, agresszívan néznek ki és viselkednek.

2011. márc. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
13%
Utolsó, kár hogy fiatal vagy hozzám. :) Álmaim nője. :P
2011. márc. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

tömören:

1, próbálkozhatsz, de szerintem ilyen apróságért (értsd: nem történt sérülés stb) csak szarnak majd a fejedre, szóval csak az idődet pocséklod.

2, bár én srác vagyok, de nem egyszer találkoztam hasonló ( már már beteges beütésű) terhes anyukával/idős nővel és bár engem szállították be, de igencsak megkapták az oltást, hogy moderálják magukat. Szóval sajnálom hogy így jártál, de ez van.

3, utolsóknak: romákat/cigányokat két kategóriába lehet sorolni -> értelmes és tapló. Akárcsak minket. Nem kérdőjelezem meg a ti hovatartozásotokat sem :))

4, igenis vannak értelmes romák, nekem 2 ilyen barátom is van és becsülöm, hogy ismerem őket.

20/F

2011. márc. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!