Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudod mi a célod? Tudod, hogy...

Tudod mi a célod? Tudod, hogy mit akarsz elérni és módszeresen teszel is érte?

Figyelt kérdés

Ha olyan vagy aki tudja, hogy mi szeretne lenni, elmeséled minek hatására lettél a dologban ennyire biztos? Vagy legalábbis a dolog ami az "egy bizonyos cél" elérésére késztet, egy erős dolog, vagy csupán hétköznapi? Vagy egyáltalán mitől érezheti valaki azt, hogy megtalálta azt a dolgot, amire hivatott?

Lehet, hogy csak számomra ennyire felfoghatatlan a dolog,

hiszen én egy olyan ember vagyok aki CSAK bizonyos helyeken, CSAK bizonyos fajta emberekkel tud rajongani bizonyos területekért és egyáltalán nem tudom azt megvalósítani, hogy valami célt mindenek fölé helyezzek és elérjem. Nem tudom, hogy csak nem akarom igazán, vagy nem tudom eléggé akarni annak a bizonyos dolognak az elérését.

Szóval, ha igazán rajongottál dolgokért amiket el is értél (esetleg most is azt végzed) írj az élményeidről.


2011. márc. 15. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Épp most kezdtem írni a szakdolgozatomat. Szeretném a maximumot kihozni belőle. De nem is ez a lényeg: közben készülök egy augusztusi kyokushin karate övvizsgára. Ha az megvan végre versenyezhetek. Szóval valahogy össze kell egyeztetnem a tanulást és a sportot, mert pillanatnyilag főleg a sport érdekel. Sajnos a versenyzéshez alapjárat a heti 5 edzés, de akár a duplája is lehet. Közben dolgoznom is kell majd. Nagy próba de sikerülni fog.
2011. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már egészen kicsi korom óta tanító néni szerettem volna lenni. Természetesen voltak más szakmák irányába is való fellángolások, hogy fodrász vagy állatorvos leszek de végül itt kötöttem ki:)


Hogy honnan tudom, hogy jó úton vagyok? Szeretem a gyerekeket és élvezettel tölt el minden együtt töltött pillanat. Bár még csak tanulom, hogyan kell majd tanítani. Nekem tényleg az a célom, hogy tudást csöpögtessek minden gyerek fejébe:)


No meg most kezdek el kirepülni otthonról. Dolgozom, spórolok a pénzzel..szeretnék egyszer hosszútávra kimenni külföldre dolgozni. Nekem, most ez egy nagy álmom, hiszen rengeteg tapasztalatot szerezhetnék. Szerencsére úgy érzem, teszik is érte, hogy megvallósuljon és ha rossz napom van ezek a célok lebegnek a szemem előtt:)


L/19

2011. márc. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem voltam soha feltétlen rajongó vagy ilyesmi.De voltak példaképeim úgy sportban mint a hétköznapi életben.

Olyan kis beszólós gyerek voltam aki abban lelte örömét ha másokat(tanárokat, haverokat) kikarikírozhat és persze a fociban.Ha valami sikerélményt ad mert kezded jól csinálni akkor abban a dologban specializálódsz.Hamar levettem mások hangsúlyait , mozdulatait és hamar megéreztem a hozzáállásukat a dolgokhoz pedig nem is érdekelt valójában , csak ragadt rám minta kosz.A csajok vevők a humorra és imádnak nevetni ez inspirált.

Aztán imádtam még alkotni -megtervezni, kiszámolni, beszerezni a hozzávaló szerszámokat és alapanyagot és elkészíteni.Úgy beletudtam merülni a dologba , az aprólékos pepecselésbe, h elfelejtettem enni közben és repültek az órák.De amikor készen volt órákig tudtam rajta pihentetni a szemem és közben azon filózni,h kellene a következőt még tökéletesebbre készítsem.

Ami inspirál , sikerélményt nyújt, örömet okoz és érzed , h van hozzá affinitásod az vagy .

2011. márc. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

régebben mindenki úgy ismert, hogy nem tudom megvalósítani a céljaimat. elszállt a lelkesedésem, belustultam és egyszerre olyannak láttam a dolgot, hogy "csak túllihegtem, haszontalan"

gitároztam, táncoltam ilyet olyat de egyben sem találtam meg azt az érzést, hogy ez nekem jó. pedig elég szép eredményeket értem el :)


két éve kezdtem a színjátszással foglalkozni egy ismerősöm ajánlása miatt. nagyon megörültem a dolognak, hiszen a magyar irodalmat, könyveket, színházakat mindig is szerettem. de szó sincs arról, hogy elvont lettem volna/vagyok.

Azóta "felfigyelt" rám a magyar tanárom és lelkesen visz szavalóversenyekre, prózamondó versenyre, nemrég voltam kazinczy szépkiejtési versenyen.

ezen kívül két színjátszó csoportban veszek részt. sok időt elvesz tőlem, de megéri és egyre erősebbnek érzem magam minden téren. már nincs olyan, hogy nem érzem, hogy kötelességeim vannak, hogy felelősségért tartozom mindenért.

láttam egy szép musicalt, amiben erről volt szó. gyönyörű gondolatokban fejezte ki a színészet lényegét. és egy kicsit minden dologba "belenyúlt"


Harc! Harc! Sok harc!

Sok áldozat és harc!


Színház…

Sok munka, sok áldozat és

harc!


sok helyre járok el fellépni, továbbtanulásomat ilyen téren tervezgetem, és a jövőben szeretnék ilyen dologgal foglalkozni (nem a közömbös világsztár színész akarok lenni.. tudom, hogy elérhetetlen:D)

2011. márc. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2011. márc. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!