Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jöttetek már ki sírva a...

Jöttetek már ki sírva a fodrásztól? Amikor egy jó sérót akarsz, ehelyett alig mersz a tükörbe nézni?

Figyelt kérdés
Dús, vöröses árnyalatú hajam volt. (Sajnos, ez már múlt idő. ) A régi fodrászom kiment külföldre, ezért mentem másikhoz. Kértem egy lépcsőzetes vágást - csak igazítani kellett volna rajta - és festést (sajnos 16 éves korom óta őszülök, így ez nálam nem divathóbort). Mit kaptam? Egy sötétbarna, sárga csíkokkal "díszített" borzalmat, ráadásul úgy megkopasztott, mint a tyúkot. A fejbőrömet is szétmarta a vegyszereivel. Nem vagyok már mai csirke, de nehogy már úgy nézzek ki, mint a saját öreganyám! Ti jártatok már így? Mit csináltatok?
2011. okt. 30. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A fodrász mindig többet vág mint szeretnék, szóval már megtanultam magamnak levágni a hajamat, sokkal jobb lesz és tuti hogy olyan amilyet szeretnék. Festéssel meg úgy vagyok, hogy ha új színt akarok vagy melírt akkor először is kipróbálom a festéket egy tincsen, mert másképp nem lehet megtudni milyen lesz. Aztán ha jó akkor magamnak megcsinálom, esetleg segít anyum, bátyám, vagy valaki felkenni.

Szerintem ezekre te is és bárki más is képes, ehhez nem kell ezreket fizetni egy fodrásznak aki lehet hogy el is cseszi neked.

2011. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

És mikor elsírtad magad, nem próbálta a fodrász korrigálni a dolgot?

Személy szerint így nem jártam, de szemtanúja voltam, mikor egy nő merőben elégedetlen volt az új frizurájával, emiatt a fodrász előröl kezdte, és kihozott belőle valami elfogadhatóbbat. (Habár az szerintem nem volt olyan rossz.. csak a nő olyat kért, amit az ő haja nem bírt, így csodálkozott, hogy nem olyan lett, mint a magazinban az xy celebnek), de a lényeg, hogy a fodrász nem hagyta elégedetlenül elmenni.

2011. okt. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Na látod én éppen ezért festem magamnak! Érdekes módon én még sohasem csesztem el a színt ellenben a "profi" fodrásszal. Életemben egyszer festettem szakemberrel, akkor még vállig érő hajam volt (most majdnem derékig ér) és közölte, hogy az az egy doboz hajfesték nem elegendő, amit vittem és végül is a tetejét bekente, a végét nem. A gond csak az volt, hogy a szőke hajamat szerettem volna barnára festeni, úgyhogy igen érdekes hajkoronát kaptam. Ami érdekes a dologban, hogy nekem még is kijött az egy doboz festék a mára már 2x olyan hosszú hajamra, és csak most kellett elkezdenem használni másfél doboznyi festéket.

A vágásnál meg úgy is tudom, hogy többet vág, mint amennyit mondok, ezért azt mondom neki, hogy max 1 centi és akkor kb kijön az a 2-3 centi, amitől szeretnék megszabadulni. Fazonra meg sohasem vágatom, mert a drága fodrász mindig abból indul ki, hogy én minden reggel be fogom szárítgatni a hajamat ezért olyan formát is vág neki, ami úgy simán nem néz ki jól (szintén tapasztalat).


Plusz zárójelben megjegyezném, hogy oldalt álló frufrum van, de sajnos pont középen van a forgóm. A fodrászom még soha nem tudta megcsinálni a frufrumat úgy, hogy rendesen álljon, érdekes mód én minden reggel egy kis hajlakk segítségével be tudom állítani. Tehát ennyit az ő szakértelmükről...

2011. okt. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Na, én ezért nem járok fodrászhoz. Utoljára tíz évvel ezelőtt cseszhette el a hajam, mikor is azt mondtam, hogy csak az aljából vágjon kicsit, erre teljesen felnyírta az akkor már váll alá érő hajam. Azóta anyukám, vagy én tartom rendben, fodrászokat látni sem bírok.
2011. okt. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes először kérdezősködni a fodrászról, ki mennyire ismeri, ajánlja.Nehogy véletlenül ügyetlenkedő tanuló kezei közé kerüljön az ember.Nekem még nem rontotta el annyira durván a hajam egyetlen fodrász sem, de az többször előfordult, hogy nem voltam igazán elégedett, de ezt mindig a saját hülyeségemnek köszönhettem, mert olyan frizurát választottam, amit nekem nem lett volna szabad, mert sz@rul áll.

Két legfurább esetem az volt, mikor egyszer a fodrász az egyébként jól sikerült frizurámat a hajam aljánál annyira festékesen hagyta, hogy otthon újra kellett mosni és a felsőmet is befogta, mire hazaértem.

Másik eset volt, mikor hullámdauert akartam, de azt megfelelő csavarók híján nem tudta volna megcsinálni, ezért hagyományos módon próbálta megoldani.Nos, ezután évekig kénytelen voltam bodri hajjal járni, amíg le nem nőtt az egész!Azt hittem, az életben nem szabadulok meg tőle!

2011. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez de durva ://

Ilyeneket még a fodrászszalon közelébe sem engednék nem hogy még fodrász legyen belőle.

2011. okt. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ahogy nézem, vagyunk néhányan, akiknek rosszul sült el a fodrászkodás...


Amikor elsírtam magam, még jobban győzködni kezdett a csaj, hogy milyen jól áll, meg hogy mindenki azt fogja mondani, micsoda szuper séróm van és hogy ő milyen jó szakember... Be nem állt a szája, sőt még neki állt föntebb!


Amikor hazajöttem, a családom fürkészve nézett és diszkréten hallgatott. A barátaim közölték, hogy legalább 5 évvel idősebbnek nézek ki ezzel a sötét sörénnyel, ami ráadásul kiemeli pl. a karikákat a szemem alatt..

Ennyit a szakértelméről....


Az előző hajviseletemhez pont azért ragaszkodtam, mert illett az egyéniségemhez - mások szerint is - és jól is állt.


Egy ideig festettem magamnak - meg vágtam is -, csak egy idő után elkezdtem jobban őszülni és nem fogta be úgy a festék, ahogy akartam. Tudtok esetleg ajánlani valami jó szert?


Meg hát az a bajom, hogy annyira rosszul érzem így magam, hogy nem is merek kimenni az utcára így. Meg akarok minél hamarabb szabadulni ettől a színtől. Épp elég, hogy a hajam rövid lett, mint egy fiúé... Nem tudom, hogy a csudába lehetne nőiesebb ez a pókháló, ami maradt belőle. Ráadásul félek, hogy törni fog, mert össze-vissza tépte ez a barbár...

Az ilyen "szakembereket" feketelistára tenném valahol, vagy visszavenném az engedélyét, hogy legalább más ne járjon így!!!


(Bocsi a hosszú kommentet, csak hát kivagyok! És még egyszer köszi a válaszokat!)

2011. okt. 31. 10:20
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyakran mosod a hajad és nem festett hajra való sampont használsz, akkor hamar kijön. Sőt, mikor nekem hullott a hajam elkezdtem Bánfi sampont használni, na azzal 2 hét alatt úgy kijött, mintha nem is lett volna festve...
2011. okt. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben most hagynám pihenni legalább egy hónapot (bármennyire gázul néz ki, szerencsére itt a sapkaszezon), utána elmennék egy normális szalonba és megkérném, hogy hozza helyre. Szerintem ne kísérletezz otthon, főleg a sárga csíkok miatt, mert azt nem biztos, hogy befogja az otthoni használatra szánt hajfesték. Azt pedig, hogy nem annyit vág a fodrász, amennyit szeretnénk, egyszer én is tapasztaltam... 7 éve növesztem a hajam, már fenékig ér, és egyszer elmentem egy új fodrászhoz kíváncsiságból (fejmasszázs meg ilyenek), de vágni épp csak a végéből kellett volna egy picit (akkor hátközépig ért). Levágott belőle több, mint 15 centit, ráadásul ívesre vette az alját, úgyhogy elől épp csak váll alá ért. A frizura teljesen korrekt volt, szép, és drága, de én nem akartam, hogy ennyit vágjon belőle (és azt szeretem, ha egyenes az alja). Úgyhogy közöltem vele, mikor befejezte (közben, mikor már belevágott nem mertem, mert féltem, hogy még gázabb lesz), hogy ezért nem vagyok hajlandó pénzt adni. Aztán kiegyeztünk, hogy fizetek fél árat, és többé nem jövök. Szóval 3000 Ft-omba került a kis kaland. Azóta ismerőshöz járok, ő tényleg 2 centit vág, ha annyit kérek.
2011. okt. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat :-)

Akkor kipróbálom a sampont és gyakrabban is mosok majd hajat - hátha fakul ez a borzalom :-)


Okos ötlet, hogy sikerült megegyezni a fodrásszal egy alacsonyabb összegben és szépen megválni tőle.


Igen, én is arra gondoltam, miután kibőgtem magam és kezdtem kissé lenyugodni és megszokni a furcsa pillantásokat, hogy felkeresek egy normális szalont. Fel is hívtam egyet, akik pont az ilyen elrontott frizurákkal foglalkoznak, és ott is azt mondta a hölgy, hogy most pihentetni kell egy kicsit, illetve - sajnos - levágni a túlzottan elvékonyított részeket, mert azok menthetetlenek, mert le fognak törni :-( De vigasztalt, hogy vannak divatos, rövid frizurák és legalább egészséges, meg normális formájú lesz a hajam. Sokkal profibbnak tűnt a csaj, mint az előző, aki csak a haverjait volt képes szapulni.

(Majd írok, ha aktuális lesz,hogy milyen. Remélem, már pozitív tapasztalatokat...)


Még egyszer köszi a tanácsokat!

2011. nov. 1. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!